Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #87933724

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про перехід до розгляду справи в загальному позовному провадженні

м. Київ

04.08.2020Справа № 910/8199/20


За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ ЗБУТ» (76010, м. Івано-Франківськ, вул. Ленкавського, 20)

До Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄГАЗ» (01601, м. Київ, вул. Московська, буд. 32/2, 8-й поверх)

Про визнання додаткової угоди укладеною

Суддя Бондаренко-Легких Г.П.


ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ ЗБУТ» (далі - позивач) звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЄГАЗ» (далі - відповідач) про визнання додаткової угоди укладеною.

Звертаючись до суду із даним позовом позивач зазначає, що між ним та відповідачем був укладений договір купівлі-продажу природного газу № 12А167-1129-19 від 01.10.2019 (далі - Договір).

Позовні вимоги обґрунтовані неправомірною відмовою відповідача підписати додаткову угоду до Договору щодо зміни ціни за природний газ.

Так, позивач зазначив, що внесення змін до Договору обумовлено Постановою КМУ № 286 від 19.10.2018 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов`язків на суб`єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу», якою визначено вартість природного газу за 1 куб. м.

У зв`язку з цим позивач просить визнати додаткову угоду до договору купівлі-продажу природного газу № 12А167-1129-19 від 01.10.2019 укладеною в редакції, запропонованій позивачем (додано до позовної заяви). Також позивач просить покласти на відповідача судові витрати по сплаті судового збору.

Ухвалою від 16.06.2020 Господарський суд міста Києва залишив позовну заяву без руху.

24.06.2020 від позивача, на виконання вимог ухвали від 16.06.2020 надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви, якою останній усунув недоліки.

07.07.2020 Господарський суд міста Києва постановив ухвалу про відкриття провадження у справі, розгляд справи № 910/8199/20 ухвалив здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

17.07.2020 через відділ канцелярії суду від позивача надійшла заява про долучення письмових доказів до матеріалів справи на виконання вимог ухвали від 07.07.2020.

20.07.2020 до суду надійшло клопотання позивача про розгляд справи в загальному позовному провадженні.

24.07.2020 через відділ канцелярії суду надійшло клопотання про долучення доказів у справі.

29.07.2020 через відділ канцелярії суду від відповідача надійшли відзив на позовну заяву та клопотання про розгляд справ в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Розглянувши клопотання позивача про розгляд справи в загальному позовному провадженні, Суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України, при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Згідно з частиною 6 статті 250 Господарського процесуального кодексу України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

В абзаці 2 частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що загальне провадження призначене для розгляду справ, які через складність та інші обставини недоцільно розглядати за правилами спрощеного позовного провадження.

Зважаючи на обставини, викладені у клопотанні позивача про розгляд справи в загальному позовному провадженні, беручи до уваги характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі, з метою повного та всебічного дослідження всіх доказів та встановлення обставин, Суд дійшов до висновку про доцільність розгляду справи за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого засідання з повідомленням сторін.

Щодо клопотання позивача про долучення доказів у справі, Суд зазначає наступне.

У клопотанні позивач просить долучити до матеріалів справи належним чином завірену копію супровідного листа вих. № 767-Сл-787-0320 від 10.02.2020 з примірником акту приймання-передачі природного газу за січень 2020 року обсягом 191 326, 19 м.куб. вартістю 1 067 600, 14 грн з ПДВ та належним чином засвідчену копію акту приймання-передачі природного газу від 31.01.2020 обсягом 191 326, 19 м.куб. вартістю 1 262 752, 86 грн. за підписом сторін, які надані відповідачем.

Відповідно до статті 13 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які, вона посилається як на підставу своїх вимог, кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням або не вчиненням нею процесуальних дій (подання всіх доказів в обґрунтування позовних вимог разом з позовною заявою).

Частиною 2 статті 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Відповідно до статті 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно зі статтею 76 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Відповідно до статті 80 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Суд зазначає, що клопотання про долучення доказів подане позивачем в межах строку, встановленого ухвалою від 07.07.2020, у якій повідомлено сторін про можливість подання ними до суду додаткових письмових доказів, висновків експертів, клопотань, заяв, пояснень, у строк до закінчення встановленого, постановою КМУ, дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також документи стосуються обставин справи та предмету доказування, тому Суд вважає, що подане позивачем клопотання про долучення доказів у справі підлягає задоволенню.

Згідно приписів статті 181 Господарського процесуального кодексу України, для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

На виконання наведених приписів Господарського процесуального кодексу України, Суд вважає за необхідне перейти до розгляду справи в загальному позовному провадженні, починаючи зі стадії відкриття провадження у справі та призначити підготовче засідання у справі.

Клопотання відповідача щодо розгляду справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін Суд залишив без розгляду, з огляду на задоволення клопотання позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.

Керуючись статтями 12, 13, 73, 76, 80, 176, 181, 182, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, Суд


УХВАЛИВ:

1. Перейти до розгляду справи № 910/8199/20 в загальному позовному провадженні.

2. Розгляд справи здійснювати зі стадії відкриття провадження у справі.

3. Підготовче засідання у справі № 910/8199/20 призначити на 08.09.20 о 12:45 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 19 .

4. Задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ІВАНО-ФРАНКІВСЬКГАЗ ЗБУТ» про долучення доказів у справі № 910/8199/20.

5. Встановити відповідачу строк подання відзиву на позов із урахуванням вимог статті 165 Господарського процесуального кодексу України - 15 днів з дня вручення ухвали, але не пізніше закінчення строку підготовчого провадження, у випадку продовження процесуального строку судом, та 10 днів на подання заперечень на відповідь на відзив з моменту отримання відповіді на відзив.

6. Запропонувати позивачу у строк 15 днів з моменту отримання відзиву, але в будь-якому разі до закінчення підготовчого провадження, у випадку продовження процесуального строку судом, надати суду відповідь на відзив.

7. Повідомити, що явка сторін або їх уповноважених представників є обов`язковою, та про обов`язок сторін повідомляти суд про причини неявки. З урахуванням епідеміологічної ситуації в України, сторони можуть подати до суду заяви про розгляд справи за їхньої відсутності.

8. Повідомити учасників справи, що всі письмові пояснення та інші документи по справі сторони можуть бути подані засобами поштового зв`язку, а також подані на електронну адресу суду inbox@ki.arbitr.gov.ua з зазначенням номеру справи та прізвища судді у справі та скріплення їх Електронним цифровим підписом.

9. Повідомити сторін про можливість участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням програми Microsoft Teams. Повідомити учасникам судового процесу облікові записи Microsoft Teams судді Бондаренко-Легких Г.П.: Bondarenko_judge@ki.arbitr.gov.ua та секретаря судового засідання Лебович А.О.: lebovych.a@ki.arbitr.gov.ua.

10. Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 23.04.2020 N 196 "Про затвердження Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду".

10.1. Для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою.

10.2. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до зазначеного Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається учасником, що подав заяву, іншим учасникам справи. За відсутності в матеріалах справи належних доказів підтвердження повноважень особи на представництво інтересів учасника справи, подати відповідні докази разом із заявою про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

10.3. Головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності у суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час). Про прийняте рішення головуючим суддею учасники справи інформуються засобами телефонного зв`язку (електронної пошти), вказаними у заяві, щодо технічної можливості проведення засідання в режимі відеоконференції або відсутності такої можливості.

10.4. Учасник, що бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку, зобов`язаний: зайти та авторизуватися в Системі за 10 хвилин до початку судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи; очікувати запрошення Секретаря до участі в судовому засіданні. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису. Система не дає можливості участі в судовому засіданні у режимі відеоконференції неавторизованим учасникам.

11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.


Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://ki.arbitr.gov.ua/sud5011/gromadyanam/csz/, а також у Єдиному державному реєстрі судових рішень - www.reyestr.court.gov.ua.


Суддя Г.П. Бондаренко-Легких


  • Номер:
  • Опис: про визнання додаткової угоди укладеною
  • Тип справи: Позовна заява(звичайна)
  • Номер справи: 910/8199/20
  • Суд: Господарський суд м. Києва
  • Суддя: Бондаренко-Легких Г.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.06.2020
  • Дата етапу: 11.06.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація