справа № 2-1277/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 березня 2010 року Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська
в складі: головуючого – судді Шевцової Т.В.
при секретарі – Бунякіній О.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сьомої Дніпропетровської державної нотаріальної контори, Бабушкінської районної у м.Дніпропетровську ради про надання додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом. В обґрунтуванні позовних вимог посилається на те, що 19 серпня 2008 року померла його мати ОСОБА_2. Він є спадкоємцем померлої першої черги. Однак у встановлений законом строк він не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини з поважних причин, оскільки із-за специфіки роботи не зміг вчасно оформити відпустку для всіх питань, пов'язаних зі спадщиною. Просить надати йому додатковий строк у три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивач позов підтримав в повному обсязі, пославшись на обставини, викладені в позовній заяві. Просив позовні вимоги задовольнити.
Представники відповідачів в судове засідання не з’явилися, надали заяви про розгляд справи за їх відсутності та ухвалення рішення згідно вимог чинного законодавства.
Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, згідно свідоцтва про смерть /а.с.6/ ОСОБА_2 померла 19 серпня 2008 року, ОСОБА_1 є її сином /а.с.10/, а отже, спадкоємцем першої черги спадкування за законом.
Судом встановлено, що при зверненні до Сьомої Дніпропетровської державної нотаріальної контори у березні 2009 року із заявою про прийняття спадщини йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини.
Відповідно до вимог ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до вимог ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до вимог ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до вимог ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Судом також встановлено, що позивач пропустив визначений законом строк для звернення до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки не знав про встановлений законом строк у шість місяців та збирався займатися оформленням документів по спадщині у свою чергову відпустку, яка по графіку в нього мала бути лише в березні 2009 року.
Відповідно до вимог ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визнати йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що позивач є спадкоємцем померлого першої черги, пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд вважає можливим продовжити позивачу строк у три місяці з дня набрання рішенням чинності для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини ОСОБА_2, померлої 19 серпня 2008 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1272 ЦК України ст. ст. 3, 10, 11, 57, 60, 213-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Сьомої Дніпропетровської державної нотаріальної контори, Бабушкінської районної у м.Дніпропетровську ради про надання додаткового строку для подання заяви на прийняття спадщини – задовольнити.
Продовжити ОСОБА_1 строк у три місяці з дня набрання рішенням чинності для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини матері ОСОБА_2, померлої 19 серпня 2008 року.
Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подальшої подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Або шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3
- Номер: 6/613/18/21
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1277/2010
- Суд: Богодухівський районний суд Харківської області
- Суддя: Шевцова Тамара Василівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.07.2021
- Дата етапу: 19.07.2021