- Правопорушник: Писарська Тетяна Віталіївна
- яка притягається до адмін. відповідальності: Писарська Тетяна Віталіївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
П О С Т А Н О В А
"03" серпня 2020 р. Справа153/890/20
Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В., розглянувши заяву про самовідвід судді Ямпільського районного суду Вінницької області Любинецької-Онілової Алли Григорівни у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
На адресу Ямпільського районного суду Вінницької області надійшли матеріали про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
До початку розгляду справи про вказане адміністративне правопорушення, суддею Любинецькою-Оніловою А.Г. заявлено самовідвід, оскільки ОСОБА_1 є присяжним Ямпільського районного суду Вінницької області, з якою у неї склалися робочі відносини, і вказана обставина може викликати сумнів щодо неупередженості судді.
Дослідивши заяву про самовідвід, матеріали адміністративної справи, вважаю заяву такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно вимог ст.246 КУпАП порядок провадження в справах про адміністративні правопорушення в районних, районних у містах, міських чи міськрайонних судах визначається цим кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», здійснюючи правосуддя, суди є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України та на засадах верховенства права.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.48 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» суддя у своїй діяльності щодо здійснення правосуддя є незалежним від будь-якого незаконного впливу, тиску або втручання. Суддя здійснює правосуддя на основі Конституції і законів України, керуючись при цьому принципом верховенства права. Втручання у діяльність судді щодо здійснення правосуддя забороняється і має наслідком відповідальність, установлену законом.
Відповідно до ст.15 Кодексу суддівської етики, встановлено, що неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді. Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процесу, а також у випадку, якщо судді з його власних джерел стали відомі докази чи факти, які можуть вплинути на результат розгляду справи.
Відповідно до п.2.5. Бангалорських принципів поведінки суддів, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27.07.2006 №2006/232.4., встановлено, що суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення відсутня стаття, яка б передбачала відвід (самовідвід) судді. Проте, діючі Кримінальний процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України, Кодекс адміністративного судочинства України передбачають відвід (самовідвід) судді, а тому при розгляді заяв про самовідвід та відвід, необхідно застосувати аналогію права.
Пунктом 4 рішення №34 Ради суддів України від 08.06.2017 надане роз`яснення, що у разі необхідності врегулювання суддею конфлікту інтересів при розгляді матеріалів про адміністративне правопорушення відповідно до КУпАП, з огляду на відсутність норм, що визначають правила відводу (самовідводу), до внесення змін до чинного законодавства суддя, враховуючи засади судочинства, передбачені Конституцією України, та міжнародні стандарти щодо незалежності суддів, неупередженості та безсторонності судочинства може застосовувати чинні процесуальні норми за аналогією.
Відповідно до практики Європейського Суду з прав людини наявність безсторонності відповідно до п.1 ст.6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивними критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. У кожній окремій справі слід враховувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступень, що свідчать про небезсторонність суду.
Стаття 6 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» встановлює право на справедливий судовий розгляд. Кожна людина при визначенні її громадських прав та обов`язків або при висуненні проти неї будь-якого обвинувачення, має право на справедливий і відкритий розгляд впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Таким чином, зазначена міжнародно-правова норма гарантує кожній людині справедливий розгляд її справи незалежним і безстороннім судом, створеним відповідно до закону.
17 липня 1997 року Україна ратифікувала зазначену Конвенцію і Протоколи 1, 2, 4, 7, 11, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов`язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Згідно з ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Відповідно до положень ст.9 Конституції України та ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України», від 29 червня 2004 року №1906-ІV чинні міжнародні договори України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства і застосовуються у порядку, передбаченому для норм національного законодавства. Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені у відповідному акті законодавства України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Щодо безсторонності, Європейський суд з прав людини висуває дві вимоги: по-перше, бути суб`єктивно вільним від упередженості чи зацікавленості у результаті розгляду справи, по-друге, бути об`єктивно безстороннім - тобто суд повинен гарантувати виключення будь-якого обґрунтованого сумніву стосовно його безсторонності. Щоб задовольнити ці вимоги, суд повинен відповідати суб`єктивному і об`єктивному тесту: безсторонність для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинна визначатися суб`єктивним тестом, тобто на підставі особистого переконання окремого судді в даній справі, і за об`єктивним тестом, тобто з`ясування, чи має суддя гарантії, достатні для виключення будь-якого законного сумніву стосовно його безсторонності.
Європейський суд стверджує, що будь-який суддя, стосовно неупередженості якого є обґрунтований сумнів, повинен заявити самовідвід.
ОСОБА_1 на цей час дійсно є присяжним Ямпільського районного суду Вінницької області, з якою у судді Любинецької-Онілової А.Г. склалися робочі відносини і вказана обставина не зможе сприяти винесенню неупередженого рішення, тому вважаю заяву про самовідвід судді Любинецької-Онілової А.Г. обґрунтованою і такою, що підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.6, 23, 48, 53 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Конституцією України, Конвенцією «Про захист прав людини і основоположних свобод» та ст.246 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пунктом 4 рішення №34 Ради суддів України від 08.06.2017, п.2.5. Бангалорських принципів поведінки суддів, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27.07.2006 №2006/232.4., ст.15 Кодексу суддівської етики, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Заяву про самовідвід головуючого судді Любинецької-Онілової Алли Григорівни у справі про адміністративне правопорушення №153/890/20 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП – задовольнити.
Відповідно до ч.3 розділу VІІІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду, передати справу про адміністративне правопорушення №153/890/20 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП – керівнику апарату Ямпільського районного суду Вінницької області для повторного авторозподілу справ.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ямпільського районного суду
Вінницької області Р.В. Швець
- Номер: 3-зв/153/2/20-п
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відвід (самовідвід)
- Номер справи: 153/890/20
- Суд: Ямпільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Швець Р.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.07.2020
- Дата етапу: 31.07.2020
- Номер: 3-зв/153/7/20-п
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відвід (самовідвід)
- Номер справи: 153/890/20
- Суд: Ямпільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Швець Р.В.
- Результати справи: задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.08.2020
- Дата етапу: 06.08.2020
- Номер: 23-з/801/921/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
- Номер справи: 153/890/20
- Суд: Вінницький апеляційний суд
- Суддя: Швець Р.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.08.2020
- Дата етапу: 13.08.2020
- Номер: 3/146/266/20
- Опис: Порушила вимоги фінансового контролю
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 153/890/20
- Суд: Томашпільський районний суд Вінницької області
- Суддя: Швець Р.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.08.2020
- Дата етапу: 20.08.2020
- Номер: 23-з/801/942/20
- Опис:
- Тип справи: на заяву (роз'яснення рішення суду, виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні, повернення судового збору, додаткове рішення суду)
- Номер справи: 153/890/20
- Суд: Вінницький апеляційний суд
- Суддя: Швець Р.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.08.2020
- Дата етапу: 27.08.2020