- позивач: АТ"Державний ощадний банк України" в особі філії-Запорізьке обласне управління АТ"Держвний ощадний банк України"
- відповідач: Величко Ксенія Григорівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
2/312/40/2020
316/1427/20
05.08.2020
Справа № 316/1427/2020
№ 2/312/40/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(Заочне)
05 серпня 2020 року с. Велика Білозерка
Великобілозерський районний суд Запорізької області в складі головуючого судді Рогоза А.Ю., при секретарі Біряк І.В. розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії -Запорізьке обласне управління акціонерного товариства «Державний ощадний банк «України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, в якій зазначає, що 22.09.2015 року акціонерним товариством «Державний ощадний банк України» та ОСОБА_1 укладено заяву про приєднання до договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб. Відповідно до заяви про приєднання, відповідачу встановлено кредит в розмірі 16000,00 грн. Строк кредиту - 36 місяців. Позивачем умови кредитного договору були виконані в повному обсязі. Натомість, відповідач взяті на себе обов`язки щодо виконання умов договору належним чином не виконувала, у зв`язку з чим станом на 17.04.2020 року виникла заборгованість по сплаті кредиту в розмірі 24493,75 грн., яка складається з заборгованості за кредитом в сумі 15778,52 грн., заборгованості по процентам за користування кредитом в сумі 6405,61 грн., комісії в сумі 6,00 грн., заборгованості по пені в сумі 1611,74 грн., 3 % річних на суму простроченого кредиту в розмірі 211,39 грн., 3 % річних на суму нарахованих та несплачених процентів в розмірі 225,11 грн., витрат від інфляції на суму нарахованих та несплачених процентів в розмірі 255,38 грн. У зв`язку з викладеним позивач просить стягнути з ОСОБА_1 суму заборгованості за кредитним договором та понесені судові витрати у розмірі 2102,00 грн.
Представник позивача Іванісов Володимир Сергійович , який має належні повноваження за довіреністю від 03.04.2019 року, у судове засідання не з`явився, надав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечував.
Відповідач в судове засідання не з`явилася, причини неявки суду не повідомила, про час та місце слухання справи була повідомлена вчасно, відзив на позов не надала, із заявою про розгляд справи за її відсутності до суду не зверталася.
Справа розглядається в порядку спрощеного провадження з викликом сторін. Сторони повідомлені про дату розгляду справи рекомендованою кореспонденцією наданий час для подання відзиву та заперечень.
Відповідно до ч. 8 ст.178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідач у визначений строк не надала суду відзив на позовну заяву, тому у відповідності до ст.ст. 279, 280, 281 ЦПК України, суд ухвалив провести заочний розгляд справи у порядку спрощеного провадження.
За ч.2 ст.247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши та дослідивши у сукупності докази у справі, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що 22.09.2015 року між АТ «Державний ощадний банк України» та ОСОБА_1 укладено заяву про приєднання до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб. Банк відкрив на ім`я відповідача поточний рахунок в гривні України. Відповідно до заяви про приєднання відповідачу було видано кредит в сумі 16000,00 грн., зі сплатою 24 % річних за користування кредитними коштами, строком на 36 місяців (а.с.21-24).
Відповідно до п. 1.7 розділу XXII Договору комплексного банківського обслуговування датою укладення Кредитного договору є дата підписання Заяви на встановлення відновлюваної кредитної лінії (Кредиту) уповноваженим представником (працівником) Банку; датою надання Кредиту (частин Кредиту) є дата використання Клієнтом Кредиту (кредитних коштів).
Кредитний договір діє до повного виконання Клієнтом всіх грошових зобов`язань за Кредитним договором. Перебіг строку кредитування починається з дати надання Банком Клієнту Кредиту/встановлення ліміту кредитування.
Пунктом 1.20 розділу XXII Договору комплексного банківського обслуговування, сплата нарахованих процентів за користування Кредитом (в т.ч. процентів за користування Кредитом протягом Грейс періоду)/обов`язкового щомісячного платежу/процентів за Несанкціонованим овердрафтом та сплата комісійних винагород, що передбачені Заявою на встановлення відновлюваної кредитної лінії (Кредиту) здійснюється не пізніше 25 числа кожного місяця шляхом договірного списання коштів з Карткового рахунку Клієнта. У разі несплати вищезазначених платежів у визначений розрахунковий період, сума заборгованості, яка підлягала погашенню, наступного робочого дня переноситься на відповідні рахунки для обліку простроченої заборгованості
Згідно з п. 1.27. п.1.29 розділу XXII Договору комплексного банківського обслуговування, будь-яке невиконання Клієнтом умов Договору породжує у Банка право достроково відкликати Кредит, а у Клієнта створює обов`язок достроково погасити заборгованість за Кредитом в повному обсязі та сплатити всі інші платежі, передбачені Договором.
Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Пунктом 9.1 розділу IX Договору комплексного банківського обслуговування передбачено, що за невиконання або несвоєчасне, не в повному обсязі виконання Клієнтом будь-якого грошового зобов`язання перед Банком у розмірі та в строки, передбачені Договором, Банк має право нараховувати на суми прострочених платежів та стягувати пеню за кожен день прострочення, починаючи з дня, коли відповідна сума мала бути сплачена, до дати фактичної її сплати, у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, якщо інше не передбачено Договором.
Зобов`язання щодо надання коштів банком виконані, проте ОСОБА_1 умов договору не виконала, у зв`язку з чим, станом на 17.04.2020 року виникла заборгованість по сплаті кредиту в розмірі 24493,75 грн., яка складається з заборгованості за кредитом в сумі 15778,52 грн., заборгованості по процентам за користування кредитом в сумі 6405,61 грн., комісії в сумі 6,00 грн., заборгованості по пені в сумі 1611,74 грн., 3 % річних на суму простроченого кредиту в розмірі 211,39 грн., 3 % річних на суму нарахованих та несплачених процентів в розмірі 225,11 грн., витрат від інфляції на суму нарахованих та несплачених процентів в розмірі 255,38 грн.
Вказані обставини підтверджуються розрахунком заборгованості за Заявою про приєднання до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб від 22.09.2015 року (а.с.5-8), який відповідачем не спростований.
13.09.2019р. банком на адресу відповідача було направлено вимогу №107.20/2-1702 про усунення порушень зобов`язань за кредитним договором у 30-денний строк з моменту отримання вимоги (а.с.15-16), яка в добровільному порядку не була виконана відповідачем.
Статтею 526 ЦК України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч.1 ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Частиною 2 статті 1054 ЦК України передбачено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71 ЦК України, тобто норми про договір позики.
Частиною 1 статті 1049 ЦК України встановлено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором. Згідно ч.1 ст.1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.
За частиною 1 статті 1056-1 ЦК України, розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозиції, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.
Згідно зі ст.ст. 610, 612 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання. Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом. Боржник, який прострочив зобов`язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливості виконання, що випадково настало після прострочення.
Відповідно до ч.1 ст.1050 Цивільного кодексу України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України, на підставі ч.2 якої боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший процентів не встановлений договором або законом.
Таким чином, суд приходить до висновку, що на підставі Заяви про приєднання до Договору комплексного банківського обслуговування від 22.09.2015 року позивач надав відповідачу кредит, а відповідач в порушення норм закону і умов кредитного договору не виконала в обумовлені строки зобов`язання щодо сплати кредиту, відсотків та штрафів по ньому, а тому є підстави для стягнення з відповідача на користь позивача суми заборгованості по несплаченому кредиту, відсотках, пені, комісії, 3% річних відповідно до наданого позивачем розрахунку, який суд визнає належним, достовірним та допустимим доказом по справі.
З урахуванням викладеного, суд вважає позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, так як судове рішення ухвалюється у повному обсязі на користь позивача, понесені ним і документально підтверджені судові витрати з оплати судового збору в розмірі 1921,00 грн. підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 247, 263-265, 268, 280-284, 354 ЦПК України, ст. ст. 509, 526, 527, 530, 549-551, 610-612, 617,625, 629, 1048-1050, 1054 ЦК України суд
В И Р І Ш И В:
Позов Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором- задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Запорізького обласного управління АТ «Ощадбанк» (м. Запоріжжя, пр. Соборний, 48, розрахунковий рахунок № НОМЕР_2 , МФО 313957, ЄДРПОУ 02760363) заборгованість у розмірі 24493,75грн. (двадцять чотири тисячі чотириста дев`яносто три гривні 75 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ) на користь Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії - Запорізького обласного управління АТ «Ощадбанк» (м. Запоріжжя, пр. Соборний, 48, розрахунковий рахунок № № НОМЕР_2 , МФО 313957, ЄДРПОУ 02760363) судовий збір в сумі 2102,00 грн.(дві тисячі сто дві гривні 00 копійок).
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду може бути оскаржене до Запорізького апеляційного суду через Великобілозерський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено у силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Суддя А.Ю. Рогоза
- Номер: 2/316/622/20
- Опис: стягнення кредиту
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 316/1427/20
- Суд: Енергодарський міський суд Запорізької області
- Суддя: Рогоза А.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.05.2020
- Дата етапу: 12.05.2020
- Номер: 2/312/40/2020
- Опис: Про стягнення заборгованості за кредитним договром.
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 316/1427/20
- Суд: Великобілозерський районний суд Запорізької області
- Суддя: Рогоза А.Ю.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.06.2020
- Дата етапу: 25.06.2020