Справа 1-106
2008 р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2008 року Гощанський районний суд Рівненської області
в складі:
головуючої - Рудик Л.М.
при секретарі - Гончар Г.С.
за участю прокурора - Федорова О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Гощі справу по обвинуваченню ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, українки, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженої, жительки с. Томахів Гощанського району Рівненської області, непрацюючої, не судимої -
за ч.2 ст.310 КК України,
В С Т А Н О В И В:
У квітні 2008 року ОСОБА_1 по місцю свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_4 незаконно посіяла на власній присадибній земельній ділянці та до 26 липня 2008 року вирощувала снотворний мак в кількості 1306 рослин.
Допитана в судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину в скоєні злочину визнала повністю, в скоєному щиро розкаялася і пояснила, що в квітні 2008 року її чоловік ОСОБА_2 обробив земельну ділянку, після чого вона самостійно зайнялася засаджуванням сільськогосподарських культур, серед яких вирішила посіяти насіння маку для кулінарських потреб. Рослини маку вона вирощувала до 26 липня 2008 року, а 26.07.08 року до неї в господарство прийшли працівники міліції, які виявили незаконний посів маку. В ході підрахунку рослин було встановлено, що в неї росло 1306 рослин снотворного маку, які в той же день було вирвано та знищено.
Враховуючи, що вина в скоєні злочину підсудною визнана повністю та думку прокурора, суд вважає недоцільним досліджувати докази стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, відповідно до положень ч.3 ст.299 КПК України.
При цьому судом з’ясовано правильне розуміння підсудною змісту цих обставин за відсутністю сумнівів у добровільності та істинності її позиції. Одночасно судом роз’яснено учасникам судового розгляду справи, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини в апеляційному порядку.
Згідно висновків фізико-хімічної експертизи № 561 від 31 липня 2008 року представлені на експертизу рослини, які вилучені у підсудної, містять анатомо -морфологічні ознаки, характерні для снотворного маку, містять наркотично активні алкалоїди опію – морфін і є снотворним маком (а.с.28).
Оцінюючи докази, досліджені в судовому засіданні, суд рахує доведеною винність підсудної в скоєні злочину.
ЇЇ дії органами досудового слідства правильно кваліфіковані за ч.2 ст.310 КК України як незаконний посів та вирощування снотворного маку в кількості понад 500 рослин.
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Підсудна ОСОБА_1 злочин скоїла вперше, в скоєному щиро розкаялася, активно сприяла розкриттю вчиненого нею злочину, по місцю проживання характеризується позитивно (а.с. 51-53 ).
Вказані обставини справи суд рахує такими, що пом'якшують покарання.
Обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено.
Враховуючи вказані обставини, суд рахує, що виправлення засудженої можливе без відбування покарання.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 310 КК України, і призначити їй покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.
На підставі ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши їй іспитовий строк на один рік.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу засудженій ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд.
Речові докази по справі - 10 рослин снотворного маку, які знаходяться на зберіганні в Гощанському РВ УМВС, знищити.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Рівненської області через Гощанський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя