- заява: Павлов Костянтин Валерійович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 203/2751/20
Провадження № 1-в/0203/89/2020
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2020 року Кіровський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
судді - Вусик Є.О.;
при секретарі - Скороход А.О.;
за участю прокурора - Біленка Р.А.;
представника Центрального районного сектору
філії Державної установи «Центр пробації» у
Дніпропетровській області - Кот Д.В.;
засудженого - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпро подання начальника Центрального районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Шеметова А.О. про звільнення від відбування покарання з випробуванням, засудженого вироком Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 29 липня 2019 року, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпра, громадянина України, освіта середня спеціальна, неодруженого, проживаючого без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 , -
В С Т А Н О В И В:
31 липня 2020 року до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська надійшло подання Центрального районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області про звільнення від відбування покарання з випробуванням засудженого вироком Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 29 липня 2019 року ОСОБА_1 , у зв`язку із закінченням іспитового строку.
Згідно подання ОСОБА_1 вироком Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 29 липня 2019 року був засуджений за ч. 1 ст. 263 КК України до покарання у виді трьох років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнено від відбування основного покарання з випробуванням строком на один рік. На підставі ст. 76 КК України судом було покладено наступні обов`язки: повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації.
У зв`язку з надходженням до Центрального районного сектору копії вироку для виконання, співробітниками вказаного центру ОСОБА_1 01 листопада 2019 року було ознайомлено з порядком та умовами відбування покарання з випробуванням, йому було роз`яснено обов`язки, покладені на нього судом, встановлено порядок явки на реєстрацію та попереджено про наслідки порушення порядку та умов відбування покарання з випробуванням.
В поданні також зазначено про неявку ОСОБА_1 28 травня 2020 року на реєстрацію до Центрального районного сектору без повідомлення поважності причин свого неприбуття та про факт притягнення останнього до адміністративної відповідальності.
У судовому засіданні представник Центрального районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області та засуджений ОСОБА_1 заявлені вимоги підтримали, просили їх задовольнити, прокурор щодо звільнення від відбування покарання з випробуванням засудженого не заперечував.
Суд, заслухавши думки учасників судового провадження, дослідивши подання та матеріали особової справи, вважає необхідним вимоги представника Центрального районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області про звільнення від відбування покарання з випробуванням засудженого вироком Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 29 липня 2019 року ОСОБА_1 задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 78 КК України, після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного йому покарання.
Частиною 2 ст.78 КК України передбачено, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов`язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Отже, суд повинен звільнити засудженого від покарання, якщо той після закінчення іспитового строку: 1) виконав покладені на нього обов`язки, установлені ст. 76 КК України; 2) не вчинив нового злочину (ч. 1 ст. 78 КК України) та 3) систематично не вчиняв правопорушень, що потягли за собою адміністративні стягнення (ч. 2 ст. 78 КК України).
За таких обставин за поданням уповноваженого органу з питань пробації суд, керуючись п. 9 ч. 1 ст. 537 КПК України, у порядку, передбаченому ст. 539 КПК України, приймає рішення про звільнення від призначеного покарання.
Разом з тим, направлення судом засудженого для відбування призначеного покарання може мати місце в ситуаціях, коли особа, звільнена від відбування покарання з випробуванням, протягом іспитового строку: 1) не виконує покладені на неї обов`язки, установлені ст. 76 КК України, 2) систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про її небажання стати на шлях виправлення (ч. 2 ст. 78 КК України), 3) вчинила новий злочин (ч.ч. 1, 3 ст. 78 КК України). Тож, за наявності зазначених обставин уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання (ч. 1 ст. 166 КВК України), попередньо застосовуючи до нього відповідне письмове попередження (ч. 3 ст. 166 КВК України).
Так, особа вважається такою, що не виконує покладені на неї обов`язки, коли вона протягом іспитового строку не виконала хоча б один обов`язок з числа тих, які були визначені для неї судом відповідно до ст. 76 КК України.
Згідно з ч. 3 ст. 166 КВК України, під систематичним вчиненням правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання стати на шлях виправлення, розуміється вчинення засудженим протягом іспитового строку трьох і більше таких правопорушень.
При цьому, суд звертає увагу, що не будь-яке адміністративне правопорушення з накладеним після його вчинення стягненням може слугувати підставою для направлення засудженого для відбування призначеного покарання, а лише те, яке свідчить про небажання такої особи стати на шлях виправлення.
Тож, суд має вирішувати це питання комплексно, зважаючи на всю сукупність обставин, пов`язаних із вчиненими правопорушеннями (до уваги можуть братись характер і ступінь небезпеки вчиненого, форма вини, заподіяна шкода тощо).
У даному випадку, згідно інформації Дніпровського відділу поліції ГУ НП в Дніпропетровській області, ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 127 та ч. 1 ст. 178 КУпАП. Адміністративні стягнення були накладені у вигляді попереджень (а. ос. справи 84-85). Тому, суд приходить до висновку, що вказані правопорушення не можуть свідчити про порушення режиму випробування та не зумовлюють направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
Так, під час розгляду даного подання судом встановлено, що вироком Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 29 липня 2019 року ОСОБА_1 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на три роки. На підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_1 від відбування основного покарання з випробуванням, якщо він протягом одного року іспитового строку не скоїть нового злочину, зобов`язавши його відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та навчання, періодично з`являтися для реєстрації в уповноважений орган з питань пробації (а. ос. справи 2-6).
Виходячи із досліджених матеріалів особової справи № 37/2019, вбачається, що 01 листопада 2019 року посадовою особою органу з питань пробації прийнято постанову про встановлення днів явки на реєстрацію, відповідно до якої, засуджений ОСОБА_1 зобов`язаний з`являтися на реєстрацію до органу пробації Центрального РС другого та четвертого четверга кожного місяця (а.ос. справи 25).
Як встановлено з листка реєстрації, засуджений протягом іспитового строку лише один раз, а саме, 28 травня 2020 року, не з`явився на реєстрацію до Центрального районного сектору, про неможливість прибути не повідомив, доказів поважності неявки на реєстрацію надано не було, внаслідок чого до нього було застосовано застереження у виді письмового попередження (а. ос. справи 26,74,75).
Також, з досліджених матеріалів даної особової справи слідує, що ОСОБА_1 протягом іспитового строку не змінював місце проживання.
На підтвердження того, що засуджений не вчинив протягом іспитового строку нового злочину і не притягався до кримінальної відповідальності свідчить, наявна в матеріалах цієї особової справи довідка за відомостями персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи МВС України станом на липень 2020 року (а.с. 87-88).
Отже, судом встановлено і це підтверджується відповідними матеріалами особової справи № 37/2019, що ОСОБА_1 виконав, покладені на нього вироком Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 29 липня 2019 року обов`язки, і не вчинив нового злочину, а тому, відповідно до вимог ст. 78 КК України, останній підлягає звільненню від призначеного покарання після закінчення іспитового строку.
Крім того, строк випробування засудженого за вказаним вироком закінчився 29 липня 2020 року.
Відповідно до ст. 165 КВК України, іспитовий строк обчислюється з моменту проголошення вироку суду. Після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового кримінального правопорушення, за поданням уповноваженого органу з питань пробації звільняється судом від призначеного йому покарання, нагляд припиняється і засуджений знімається з обліку в зазначеному органі.
Окрім зазначеного вище, суд бере до уваги характеристику за місцем проживання засудженого, де зазначено, що з мешканцями будинку поводить себе чемно, приймає участь у благоустрої (а. ос. справи 90).
З урахуванням наведеного, а також, наявності обставини, що випробувальний термін закінчився, що, в свою чергу, виключає застосування норми п. 8 ч. 1 ст. 537 КПК України - направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком, думки прокурора, суд, незважаючи на існування одного порушення визначеного порядку реєстрації та притягнення до адміністративної відповідальності, вважає, що ОСОБА_1 підлягає звільненню від призначеного покарання з випробуванням за вище вказаним вироком суду, у зв`язку із закінченням іспитового строку.
На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 78 КК України, ст. 165 КВК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання начальника Центрального районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» у Дніпропетровській області Шеметова А.О. про звільнення від відбування покарання з випробуванням засудженого ОСОБА_1 - задовольнити.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від призначеного покарання з випробуванням за вироком Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 29 липня 2019 року - звільнити у зв`язку із закінченням іспитового строку.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя Є.О. Вусик
- Номер: 1-в/0203/89/2020
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 203/2751/20
- Суд: Кіровський районний суд м. Дніпропетровська
- Суддя: Вусик Є. О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.07.2020
- Дата етапу: 31.07.2020