Справа № 22ц-975\08
Категорія: 34
Головуючий у 1 -й інстанції - Бадівська LB.
Доповідач в 2-й інстанції - Бакус В.Я.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 травня 2008 року м. Львів
Колегія суддів судової палати у цивільних справа х апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого: суддя Петричка П.Ф.,
суддів: Бакуса В.Я., Цяцяка Р.П.,
при секретарі: Цюпка О.О.,
з участю: представника ОСОБА_2 - ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника ОСОБА_2 - ОСОБА_4 про поновлення строку апеляційного оскарження рішення Буського районного суду Львівської області від 16 січня 2008 року у справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_2, третя особа: ОСОБА_6, про відшкодування збитків, спричинених внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,
встановила:
оскаржуваним рішенням Буського районного суду Львівської області від 16 січня 2008 року задоволено позовні вимоги ОСОБА_7 та постановлено стягнути з ОСОБА_2 в користь позивача 16 462 грн. матеріальної шкоди та 245 грн. судових витрат.
Відповідач ОСОБА_2 оскаржив рішення суду в апеляційному порядку з пропуском передбаченого законом строку, просить такий поновити, мотивуючи тривалим часом виготовлення замовленого ним звіту про визначення ринкової вартості працездатних складових автомобіля, що має істотне значення для правильного вирішення спору і є основним доказом завищених вимог позивача.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення учасника процесу на підтримку заяви, перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 294 ЦПК України, заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ч.3 ст. 294 ЦПК України, апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подає, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи заява про апеляційне оскарження рішення суду була подана 16 січня 2008 року, а апеляційна скарга - 14 лютого 2008 року, тобто з пропуском строку, передбаченого ст. 294 ЦПК України.
Та обставина, що відповідач звернувся до спеціаліста-автотоварознавця для визначення ринкової вартості працездатних складових пошкодженого в результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобіля, не може розцінюватись як поважна причина при вирішенні питання про можливість поновлення пропущеного ним процесуального строку, оскільки наведене не було суттєвою перешкодою для вчасного складення та подачі апеляційної скарги, та можливому доповненні такої у подальшому, після отримання такого звіту.
Як вбачається з матеріалів справи, вимога про визначення ринкової вартості працездатних складових пошкодженого в результаті дорожньо-транспортної пригоди автомобіля пред'являлася представником відповідача в суді першої інстанції (а.с. 30 зв.) та була належним чином задоволена (а.с. 31). Проте з вини відповідача, яка не була ним спростована, таку експертизу не було проведено (а.с. ЗЗ, 35), а відтак звіт про проведення такої, виходячи зі змісту ч.2 ст. 303 ЦПК України, є новим доказом.
Враховуючи те, що у поданому відповідачем клопотанні не наведено жодних поважних причин пропуску строку апеляційного оскарження рішення суду, колегія суддів вважає за необхідне відмовити йому у задоволенні заявленого клопотання та залишити апеляційну скаргу без розгляду.
З урахуванням зазначеного та керуючись ст. ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів
ухвалила:
відмовити у задоволенні клопотання представника ОСОБА_2 - ОСОБА_4 про поновлення строку апеляційного оскарження рішення Буського районного суду Львівської області від 16 січня 2008 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на рішення Буського районного суду Львівської області від 16 січня 2008 року - залишити без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її оголошення та може бути оскаржена протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України.