Судове рішення #88187894

Справа № 503/1063/20

Провадження № 2/503/529/20




УХВАЛА


       14 серпня 2020 року м. Кодима


Суддя Кодимського районного суду Одеської області Вороненко Д.В., перевіривши відповідність позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про відшкодування моральної та матеріальної шкоди, вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України,


ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Подана заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України та підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Так, згідно п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

Однак, подана позивачем позовна заява не містить місць проживання чи перебування відповідачів, поштовий індекс, свого та відповідачів реєстраційного номеру облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, що не відповідає вимогам п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України.

В позові не зазначено ціни позову, а також обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються, що не відповідає вимогам п.3 ч.3 ст. 175 ЦПК України.

Також при зазначенні в позовній заяві змісту позовних вимог, зокрема способів захисту своїх прав шляхом стягнення з відповідача матеріальної та моральної шкоди позивач не вказав нормами якого саме закону передбачений такий спосіб захисту, а розмір стягнення матеріальної шкоди взагалі не визначений. Вказане вище не відповідає вимогам п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України.

При викладі обставин, якими обґрунтовуються вимоги, позивачем не зазначено жодного доказу даних обставин, зокрема сукупністю яких саме дії або бездіяльності відповідачів позивачу завдано шкоду, а також саме обґрунтування заявлених позовних вимог про стягнення моральної шкоди в сумі 150000 грн. Відсутність вказаного в позовній заяві суперечить вимогам п.5 ч.3 ст. 175 ЦПК України.

Крім того, подана позовна заява не містить виконання вимог пунктів 6-10 ч.3 ст. 175 ЦПК України стосовно зазначення: відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В свою чергу позивачем не надано доказів сплати судового збору, згідно ч.4 ст. 177 ЦПК України. При ціні позову 150000 грн., розмір судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить у даному випадку 1500 грн. Водночас клопотання позивача про вирахування державного мита (судового збору) із суми, яка підлягає стягненню з одного із відповідачів, суперечить положенням Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 року.

Водночас із цим, з урахуванням вимог пунктів 3-4 ч.5 ст. 12 ЦПК України, суд вважає необхідним роз`яснити позивачу, що згідно пункту 7 ч.1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» № 3460-VI від 02.06.2011 року, особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі мають право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України, зокрема на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону. В свою чергу ч.2 ст. 13 даного Закону передбачає, що безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:1) захист; 2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; 3) складення документів процесуального характеру.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

Враховуючи наведене, для усунення недоліків позивачу, необхідно подати виправлену позовну заяву.

Керуючись ст.ст. 185, 258 - 260 ЦПК України,


ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про відшкодування моральної та матеріальної шкоди залишити без руху.

Визначити строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали.

Копію ухвали надіслати позивачу та роз`яснити, що у разі не виправлення недоліків позовної заяви у встановлений суддею строк, вона буде вважатись неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.




       Суддя                                                                        Д.В. Вороненко













Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація