Судове рішення #8824282

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 77-96-83

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  


16 квітня 2010 р.   Справа № К-14/27   


за позовом         ОСОБА_1

                          АДРЕСА_1

до відповідача  ТзОВ "ІСО-Галичина"  

                          АДРЕСА_1

                          (учасник ТзОВ "ІСО-Галичина" ОСОБА_3

                          АДРЕСА_2)

                          (учасник ТзОВ "ІСО-Галичина" ОСОБА_4

                          АДРЕСА_3)                  

Cуддя  Булка В. І.   

При секретарі  Андріїв Л. Я.

Представники сторін:

Від позивача:  ОСОБА_1 - засновник товариства, (витяг з статуту № 1191050006000405 від 17.03.08);

Від відповідача: ОСОБА_3 - директор, (довідка з ЄДРПОУ №978 від 09.07.07).

Представникам сторін роз"яснено права та обов"язки  на підставі ст. ст. 20, 22 ГПК України.

СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про виплату частки в статутному фонді в сумі 7 900,00 грн.

В судових засіданнях 13.04.10 та 16.04.10 оголошувались перерви.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просить суд позов задоволити, свої обгрунтування виклав у позовній заяві при цьому вказує на:

-направлення відповідачу заяви (б/н від 27.05.09) та листа (б/н від 23.12.09), в яких повідомляє про вихід з товариства, просить скликати позачергові збори учасників (засновників) ТзОВ "ІСО-Галичина", визнати і виплатити частку в майні товариства та надити інформацію про діяльність ТзОВ "ІСО-Галичина";

-п.6.1 розділу 6 статуту, яким визначено частку позивача -  7 900,00грн., що становить 33,34% статутного капіталу;

-п. 5.2 розділу 5 підпункти "д" та "з", котрими передбачено вільний вихід з товариства з повідомленням про свій вихід та право вимоги повернення вкладу.

     Відповідач проти позову заперечує з мотивів викладених у заперечені на позов (вх. №2663 від 08.04.10). Свою правову позицію мотивує наступним:

-неотриманням  заяви позивача   про вихід із складу засновників;

-заявою позивача до приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Слободян Л. А. від 26.06.09, в якій вказано про анулювання заяви ОСОБА_1 про вихід з складу учасників ТзОВ "ІСО-Галичина" від 27.05.09 за реєстровим №1184;

-тим, що заява ОСОБА_1 про вихід з складу засновників (учасників) ТзОВ «ІСО-Галичина» від 27.06.09 не відповідає положенням п.3 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»;

-порушенням позивачем п. 4.3 статуту ТзОВ «ІСО-Галичина» та п.1 ст. 148 Цивільного кодексу України, котрими передбачено право учасника товариства з обмеженою відповідальністю  вийти з товариства, при цьому повідомивши товариство про свій вихід не пізніше ніж за три місяці до виходу;

-виконанням відповідачем п. 7.5 статуту ТзОВ «ІСО-Галичина», відповідно до якого відповідачем подано оголошення в газеті «Галичина»№78 (3846) за травень 2009 року про скликання зборів на 25.06.09;

-нез"явленням позивача на  збори та неповімленням про причини відсутності.

    Заслухавши представників сторін та розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 є одним із свіввласників ТзОВ "ІСО-Галичина".

27.05.09 позивач надіслав відповідачу лист із заявою (фотокопія) про вихід з товариства та просив скликати позачергові збори учасників (засновників) ТзОВ "ІСО-Галичина", визначити і виплатити належну йому частку в майні товариства. Проте, відповідач відповіді не надав, залишив заяву без належного реагування.

Як вбачається з п.6.1 розділу 6 статуту ТзОВ "ІСО-Галичина", частка ОСОБА_1 в статутному капіталі товариства  - 7 900,00грн., що становить 33,34% статутного капіталу.

Позивач, з метою отримання  інформації про діяльність ТзОВ "ІСО-Галичина",  23.12.09 надіслав відповідачу лист. Однак, відповіді не одержав. Вказує, що загальниі збори учасників (засновників) ТзОВ "ІСО-Галичина" не відбулись, що суперечить вимогам чинного законодавства.

    Відповідач в засіданні суду заперечив проти позовних вимог та зазначив, що вказних вище заяв та листів від ОСОБА_1 на адресу відповідача не поступало та звертає увагу на те, що відповідно до вимог п. 7.5 статуту ТзОВ «ІСО-Галичина» директором ОСОБА_3  подано оголошення про скликання зборів на 25.06.09. Дане оголошення опубліковано в газеті «Галичина»№78 (3846) за травень 2009 ОСОБА_1 на  збори не з'явився і про причини своєї відсутності товариство не повідомив.

    Беручи до уваги викладене вище суд приходить до висновку про відмову в позові і виходить з наступного.

    Пункт 3 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» передбачає, що заява про вихід фізичної особи з складу засновників (учасників) юридичної особи повинна бути нотаріально посвідчена. З огляду на заяву позивача, суд вважає, що ним не дотримано вимог написання зазначеної вище заяви.

   Відповідно до п.4.3 статуту ТзОВ «ІСО-Галичина» та п.1 ст. 148 Цивільного кодексу України, учасник товариства з обмеженою відповідальністю має право вийти з товариства, повідомивши товариство про свій вихід не пізніше ніж за три місяці до виходу. Проте, вказаних вимог позивачем також не дотримано.

   При виході учасника з складу ТзОВ «ІСО-Галичина», виплата його частки проводиться після затвердження звіту за рік, в якому він вийшов з товариства, і в строк до 12 місяців з дня виходу, що вказує п. 4.4 статуту. За таких обставин, виплатити ОСОБА_1 його частки в розмірі

7 900,00 грн. на даний час є неможливим.

 Щодо твердження позивача, про нескликання загальних зборів учасників ТзОВ «ІСО-Галичина» суд зазначає наступне. Відповідно до вимог п. 7.5 статуту ТзОВ «ІСО-Галичина» директором ОСОБА_3  подано оголошення про скликання  зборів на 25.06.09 о 9.00 год. за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Бельведерська, 2А оф.8. Даний факт підтверджується витягом з газети «Галичина» №78 (3846) за травень 2009 року, котрий знаходиться в матеріалах справи. Проте, на збори позивач не з'явився, причини нез"явлення не повідомив.

   Крім того,  ОСОБА_1 до березня 2009 року працював в ТзОВ «ІСО-Галичина» на посаді технічного директора до березня 2009 року. Таким чином, суд вважає, що  позивач мав можливість брати участь у діяльності підприємства і був ознайомлений з документацією та результатами діяльності ТзОВ «ІСО-Галичина» за 2008.

  Слід зазначити, що в матеріалах справи міститься заява ОСОБА_1 від 26.06.09  до приватного нотаріуса Івано-Франківського міського нотаріального округу Слободян Л.А., що свідчить про анулювання його заяви про вихід з складу учасників ГзОВ «ІСО-Галичина» від 27.05.09  за реєстровим №1184.

  Суд  керується правилами ст. 43 ГПК України щодо оцінки доказів, тобто оцінює наведені сторонами обставини за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили, а визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.

  За таких обставин суд вважає, що вимоги позивача, є необґрунтованими, оскільки вони спростовуються зібраними у справі доказами і не відповідають вимогам закону.

    Відповідно до ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

    Досліджуючи вказані обставини та оцінюючи подані сторонами докази на їх підтвердження,  суд  не вбачає підстав для задоволення позову. За таких підстав, позовні вимоги позивача  є необгрунтованими, не доведеними в судовому засіданні, не грунтуються на доказах, а тому задоволенню не підлягають.

   Таким чином, з урахуванням всіх наведених обставин та вимог діючого законодавства, суд прийшов до висновку про те, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити через невідповідність наведених доказів фактичним обставинам справи та вимогам діючого законодавства.

    Судові витрати відповідно до  ст.49 ГПК України слід залишити за позивачем.

   Керуючись ст.ст. 124 Конституції України, ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», ст. 148 Цивільного кодексу України,  ст.ст. 33,43,82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

в позові відмовити.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

                Суддя                                                           Булка В.І.

                                                                                     Рішення підписане 20.04.10.

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

Помічник судді Гандера М.В.  20.04.10           





  

















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація