Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #88259080

                                               

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

241/1475/20

2/241/365/2020


20.08.2020 року смт. Мангуш

Суддя Першотравневого районного суду Донецької області Молонова Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії. Просив суд визнати дії відповідача щодо не видачі довідки про розмір недоотриманої пенсії в порядку спадкування за законом та невиплати грошових коштів, які належать йому на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом неправомірними, стягнути з відповідача на його користь набуті в порядку спадкування за законом грошові кошти в сумі 5777,58 грн. та зобов`язати відповідача видати йому довідку про суму пенсії, що належала ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і залишилася недоотриманою у зв`язку зі смертю за період з 01.11.2014 по 01.08.2016 р.

При вирішенні питання про відкриття провадження встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог ст.175 і ст.177 ЦПК України, а саме позивачем не сплачено судовий збір.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Разом із позовною заявою, позивачем подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, у зв`язку з тим, що він перебуває на обліку як тимчасово переміщена особа та є пенсіонером. Проте, тимчасово переміщені особи чи пенсіонери не відносяться до переліку позивачів, які відповідно до п.2 ч.1 ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», мають право на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

В роз`ясненнях, викладених у п. 29 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 року № 10 «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» зазначено, що відповідно до ст.8 Закону України «Про судовий збір» єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків, тощо. Особа, яка заявляє клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Враховуючи, що позивачем не надано доказів на підтвердження підстав для відстрочення сплати судового збору, у задоволені цього клопотання слід відмовити.

З позовних вимог вбачається, що позивач звернулася до суду з позовними вимогами, які складаються з вимог майнового та немайнового характеру.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 01 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2102,00 грн.

Згідно з п.1,2 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менш 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

За таких обставин, за подачу та розгляд даної позовної заяви позивачу потрібно сплатити 1681,60 грн. (840,80 грн. – за позовну вимогу майнового характеру та 840,80 грн. – за позовну вимогу немайнового характеру).

Судовий збір повинен бути перерахований за наступними реквізитами: рахунок UA378999980313141206000005330, отримувач: Мангушське УК/Мангушський р-н, код класифікації доходів бюджету 22030101, код за ЄДРПОУ 37870942, банк отримувача Казначейство України (ЕАП).

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи зазначене, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -


УХВАЛИВ:


У задоволені клопотання ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє Лозінська Оксана Олександрівна, про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 , від імені та в інтересах якого діє ОСОБА_2 , до Мангушського об`єднаного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.

Копію ухвали направити заявнику та роз`яснити, що у разі невиконання ухвали суду в зазначений строк, заяву буде визнано неподаною та повернуто заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

         

       Суддя Ю.В. Молонова





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація