Судове рішення #88261725

Справа №443/1056/20

Провадження №2/443/1066/20


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


19 серпня 2020 року місто Жидачів


суддя Жидачівського районного суду Львівської області Сливка С.І., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів та додаткових витрат на дитину,


ВСТАНОВИВ:


Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому просить: розірвати шлюб, укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ; стягнути аліменти на утримання дітей та витрати на лікування дитини, і додаткові витрати на розвиток здібностей дітей.

Перевіривши матеріали позовної заяви встановлено, що така не відповідає вимогам, ст.4 Закону України «Про судовий збір» та ч.4 ст.177 ЦПК України, оскільки позивачем не сплачено 840,80 грн. судового збору за позовну вимогу про розірвання шлюбу.

Статтею 5 Закону України «Про судовий збір» передбачено пільги щодо сплати судового збору, однак серед них відсутня позовна вимога про розірвання шлюбу.

Крім того, у відповідності до п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 21.12.2007року №11«Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» до позовної заяви про розірвання шлюбу додається оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу.

Позивач, звертаючись до суду із заявою про розірвання шлюбу, повинен надати суду оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу, а не його копію.

У випадку відсутності оригіналу свідоцтва про шлюб у позивача, він не позбавлений можливості звернутись до відповідного органу із заявою про отримання дублікату свідоцтва про шлюб.

Однак, позивачка звертаючись до суду із позовом про розірвання шлюбу не надала оригіналу свідоцтва про шлюб.

Вказані недоліки перешкоджають у відкритті провадження у цивільній справі і є підставою для залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Судовий збір сплачується за такими реквізитами: Отримувач коштів УК у Жидач. р/Жидачівський р/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37942901; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA718999980313141206000013157; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу*;101.

Керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.175-177, 185, 260 ЦПК України, суд – 

УХВАЛИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів та додаткових витрат на дитину – залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків – десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

         Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачеві.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.


Суддя                                                                        С.І. Сливка





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація