Судове рішення #8830214

                                                                                                              Справа №2-247/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

29 березня 2010 року Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:  

                        головуючого                         – судді Борісенко Є.В.,

                        при секретарі                                            -           Іззетовій Н.Р.,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білогірську цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до Русаковської сільської ради Білогірського району АР Крим, треті особи: ОСОБА_2 державна нотаріальна контора, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

    ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Русаковської сільської ради Білогірського району АР Крим, треті особи: ОСОБА_2 державна нотаріальна контора, ОСОБА_3, ОСОБА_4, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5

Свої вимоги мотивує тим, що 16.03.04 року померла її матір – ОСОБА_5, яка заповіла у рівних долях їй та ОСОБА_4, ОСОБА_3 сертифікат на право на земельну частку(пай) серії КМ № 0088557,  що був виданий їй на підставі рішення ОСОБА_2 райдержадміністрації від 27.08.1996 року  № 335-р в розмірі 10,65 умовних кадастрових гектарах. Треті особи у справі: ОСОБА_4 та ОСОБА_3 - рідні сестра та брат позивачки, за прийняттям спадщини після смерті  ОСОБА_5 не зверталися, претензій до спадкового майна не мають. Позивачка не має можливості оформити спадщину, оскільки нею пропущений встановлений 6-ти місячний строк для  її прийняття. Зазначений строк пропустила, оскільки не знала, що після смерті матері залишилася спадщина та є заповіт. Про існування сертифікату на право на земельну частку(пай) та заповіт вона дізналася тільки у листопаді 2009 року від своєї дочки ОСОБА_6, котра знайшла їх серед документів, які належали матері. Тому просить визнати причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною та визначити додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини.  

            У судове засідання сторони не з’явилися, але від позивачки та третіх осіб надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутністю, позивачка на вимогах наполягала, треті особи проти вимог не заперечували.

    У відповідності зі ст. 169 ЦПК України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю сторін, оскільки існуючих у справі матеріалів достатньо для з’ясування  їх прав і взаємовідносин.

Заслухавши свідка ОСОБА_6, яка пояснила,  що померла 16.03.04 року ОСОБА_5 була її бабусею, що у листопаді  2009 року вона розбирала бабусині документи та серед них знайшла бабусин заповіт та сертифікат на право на земельну частку(пай), про розповіла своєї матері – позивачці у справі, що раніше про існування цих документів вони не знали; дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

    Судом встановлено, що згідно копії свідоцтва про смерть (а.с.11) 16.03.04 року померла ОСОБА_5, якій належав сертифікат на право на земельну частку(пай) серії КМ № 0088557,  що був виданий їй на підставі рішення ОСОБА_2 райдержадміністрації від 27.08.1996 року  № 335-р про  належність права на земельну частку (пай) у землі, що перебуває  у колективній власності КСП «Розсвіт» розміром 10,65 в умовних кадастрових гектарах (а.с.10) та який вона заповідала  у рівних частках позивачці ОСОБА_1 та третім особам - ОСОБА_4, ОСОБА_3, які є її  дітьми(а.с.12,13,14,15,19).        

Згідно повідомлення ОСОБА_2 державної нотаріальної контори після смерті ОСОБА_5 за прийняття спадщини ніхто із спадкоємців не звертався, спадкова справа не заводилася, що також підтверджується витягом зі Спадкового реєстру(а.с.18,31-32).

    У відповідності до ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини   з поважної причини, суд може визначити йому додатковий  строк, достатній  для подання заяви про прийняття  спадщини.  

    Суд вважає, що строк, встановлений ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини, був пропущений позивачкою за поважними причинами, оскільки про існування спадщини та заповіту вона дізналася тільки у листопаді 2009 року, що знайшло своє підтвердження у судовому засіданні, тому ОСОБА_1 можливо визначити додатковий строк  в  два місяці  для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5

            На підставі ст.ст. 1268 - 1272 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11,169,209,212,214-215 ЦПК України  суд, -              

В И Р І Ш И В:

позов задовольнити.

             Встановити   ОСОБА_1 додатковий строк в два місяці  для подання заяви про прийняття спадщини після ОСОБА_5, померлої 16 березня 2004 року.    

             Рішення може бути оскаржене шляхом подання заяви про оскарження до Білогірського районного суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом двадцяти  днів після подання заяви про оскарження через Білогірський районний суд.

Головуючий:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація