Судове рішення #8831996

                                Справа №2-а-35/10  

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

11 березня 2010 року                                 м. Білогірськ

    Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого                         - судді Борісенко Є.В.,

при секретарі                                   -          Іззетовій Н.Р.,

за участю:

позивача                                                                             -           ОСОБА_1,

представника відповідача                                                -            ОСОБА_2,

    розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Білогірську адміністративну справу за  позовом ОСОБА_1 Олександравни до Управління Пенсійного фонду України у Білогірському районі АР Крим про визнання дій неправомірними та перерахунок пенсії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Білогірському районі АР Крим про визнання дій, пов’язаних з перерахунком пенсії як працюючому пенсіонеру протиправними, зобов’язання відповідача здійснити перерахунок пенсії та забезпечити її виплату з 01.03.2009 року.

Свої вимоги мотивує тим, що вона як працюючий пенсіонер за віком має право на перерахунок пенсії з урахуванням того, що вона має стаж більш ніж 24 місяці  після попереднього призначення пенсії. Її трудовий стаж складає 42 роки 4 місяця. Відповідач перерахував  їй пенсію, згідно наданої нею у березні 2009 року заяви, але при цьому виходив з розрахунку  показника середньої заробітної плати по Україні на одну застраховану особу за 2007 рік. Вважає, що сприйняте відповідачем рішення про перерахування пенсії носить  протиправний характер та суперечить вимогам Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», постанові КМУ № 530 від 38.05.2008 р., тому вимушена звернутися до суду.

У судовому засіданні позивачка на вимогах наполягала, просила позов задовольнити.  

У судовому засіданні представник відповідача позов не визнав, просив у його задоволенні відмовити, посилаючись на діюче законодавство, невизначеність порядку проведення перерахунку пенсії позивача та необхідність застосовувати при цьому показники заробітної плати за 2007 рік.

Заслухавши думку сторін, їх доводи, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що заява обґрунтована та  підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивачка є пенсіонером, але продовжувала працювати до 10 квітня 2009 року. Має трудовий стаж 42 роки 4 місяця.

У березні 2009 р. позивачка звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням спірного показника.  

Відповідач провів перерахунок пенсії позивача, але застосував при цьому показник не 2008 р., у якому середня заробітна плата по Україні на одну застраховану особу складає 1573,00грн., а за 2007 р., виходячи з середньої заробітної плати по Україні на одну застраховану особу 1197,91грн.

На звернення до відповідача з приводу застосування іншого показника, позивач отримав письмову відповідь що перерахунок пенсії був проведений на підставі п.п. 3 п. 11 Постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 року про застосування при проведення перерахунку показника саме за 2007 рік.  

Суд, враховуючи Рішення Конституційного Суду України № 10/рп від 22.05.2008 р., яким внесення змін у 2008 р. у ст. 40 та 42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» було визнано неконституційним, та п.п. 3 п. 11 Постанови КМУ № 530 від 28.05.23008 р. «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» в якому міститься положення про можливість перерахунку, за бажанням пенсіонера,  пенсії працюючого пенсіонера, що мають 24 місяця страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по України, з якої сплачено страхові внески, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, вважає вимоги позивача обґрунтованими.  

Даних про те, що позивачці був проведений перерахунок менш ніж два роки перед зверненням про перерахунок пенсії працюючого пенсіонера, у суду відсутні.  

У позивачки є необхідний дворічний страховий стаж, для перерахунку пенсії з березня 2009 року, крім того, вона письмово висловила своє бажання відповідачу перерахувати її пенсію саме з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по України, з якої сплачено страхові внески, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, яким є  2008 рік.  

Перелічені норми права не містять положення про обов’язкове звернення пенсіонера через два роки, встановлюючи лише мінімальний строк для такого перерахунку – два роки.  

    Необхідності додаткового врегулювання чи прийняття закону, у випадку визнання попередніх змін неконституційними, та наявності постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 р., що містить механізм проведення цих перерахунків, спростовує заперечення відповідача, та не можуть бути прийняти судом.  

Таким чином, на час звернення позивача до відповідача у березні 2009 р. з заявою про перерахунок пенсії та розгляду справи у суді, є механізм та можливість перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам, з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників  середньому на одну застраховану особу в цілому по України, з якої сплачено страхові внески, за 2008 р.  

У зв'язку з чим суд знаходить відмову позивача в перерахунку пенсії позивача неправомірною.  

Враховуючи те, що під час розгляду у судовому засіданні адміністративної справи було доведено та встановлено порушення права позивача на перерахунок пенсії саме з врахуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по України, з якої сплачено страхові внески, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, яким є 2008р., суд вважає необхідним відновити права позивача шляхом зобов’язання відповідача повести перерахунок пенсій позивача застосуванням спірного показника, з урахуванням п. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування»  з 01.03.2009 р.  

Відповідно до частини 1 статті 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Оскільки позивач не заявив вимогу про вирішення питання про судовий збір, суд не вирішує питання про розподіл судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. 40, 42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування», п. 11 Постанови КМУ № 530 від 28.05.2008 р. «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», ст. 10,11,12,71,94,122,159-163 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В  И В:

    позов задовольнити.

    В изнати дії Управління пенсійного фонду України у Білогірському районі Автономної Республіки Крим, пов’язані з перерахунком пенсії як працюючому пенсіонеру ОСОБА_1 Олександравні з 01.03.2009 р. – протиправними.

    Зобов’язати Управління пенсійного фонду України у Білогірському районі Автономної Республіки Крим перерахувати пенсію ОСОБА_1 Олександравні, виходячи  з розрахунку показника середньої заробітної плати по Україні на одну застраховану особу, з якої сплачено страхові внески  за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії – 2008 рік, з урахуванням її страхового стажу, починаючи з 01.03.2009 р.   

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її проголошення до Апеляційного суду АР Крим через Білогірський районний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Головуючий:              

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація