Справа № 2-о-79/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 березня 2010 року Білогірський районний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого - судді Борісенко Є.В.,
при секретарі - Самбурській Н.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білогірську цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: друга Білогірська державна нотаріальна контора, про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Свої вимоги мотивує тим, що він народився 30 серпня 1948 року у м. Абакані Красноярського краю. У його свідоцтві про народження у графі «батьки» матір’ю зазначена - ОСОБА_3, а у графі «батько» вказано тільки ім’я – ОСОБА_4, без зазначення прізвища та по батькові. Його батьки: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстрували шлюб тільки 15.06.1950 року, хоча до того часу проживали разом однією сім’єю. У заявника є ще рідний брат – ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2 та сестра – ОСОБА_5 (у шлюбі Андрусяк)Т.Ф., ІНФОРМАЦІЯ_3. Встановлення факту родинних відносин з ОСОБА_2 необхідно для звернення до Білогірської державної нотаріальної контори.
До судового засідання заявник не з’явився, але його представник за довіреністю ОСОБА_6 надала до суду заяву про розгляд справи за її відсутністю, на заяві наполягала.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не з'явився за невідомою суду причиною, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ст. 169 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю сторін, оскільки існуючих у справі матеріалів достатньо для з’ясування їх прав і взаємовідносин.
Дослідивши й оцінивши докази, які маються в справі у їх сукупності, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.1 ч.1ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення фактів родинних відносин між фізичними особами.
Згідно паспорту громадянина України серії ЕЕ 916233 повні дані заявника – ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, (а.с.5).
Відповідно до копії свідоцтва про народження ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, його батьками зазначено: батько – ОСОБА_4, мати – ОСОБА_3 (а.с.6), згідно копії свідоцтва про шлюб (а.с.8) ОСОБА_2 та ОСОБА_3 зареєстрували шлюб 24.03.1950 року.
Крім того, доводи заявника підтверджуються іншими доказами по справі у їх сукупності, а саме: копію особистого листка за обліком кадрів у відношенні ОСОБА_4, згідно якого він має склад родини: дружина – ОСОБА_3І, сини - ОСОБА_4 ОСОБА_7, ОСОБА_5, дочка – ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_6 (а.с.11), копіями свідоцтва про народження ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_6 (а.с.9), та свідоцтвом про укладення шлюбу ОСОБА_8 та ОСОБА_9 (а.с.10), копією військового квитка ОСОБА_1 (а.с.7), згідно якого він має склад родини: батько – ОСОБА_2, 1920року народження, мати - ОСОБА_3, 1920року народження, брат - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, сестра - ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3.
За такими обставинами, суд вважає можливим встановити, що ОСОБА_4 є батьком ОСОБА_1 .
Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, оскільки є єдиним засобом захисту його інтересів з метою подальшої реалізації суб’єктивних прав (для звернення до нотаріальної контори).
На підставі ст.ст.256-259, керуючись ст.ст.10,11,60,169,212-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
заяву задовольнити.
Встановити, що ОСОБА_4(рос. ОСОБА_10), ІНФОРМАЦІЯ_1 є батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_7 краю.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання заяви про оскарження до Білогірського районного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим протягом двадцяти днів після подання заяви про оскарження через Білогірський районний суд, або у порядку передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Головуючий: