Справа № 2-812
2008 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 листопада 2008 р. Гощанський районний суд Рівненської області
в складі:
Головуючої - Рудик Л.М.
при секретарі - Гончар Г.С.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Гощі справу за позовом
ОСОБА_1
про
визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивачка посилаються на те, що 26 листопада 2007 року помер її батько ОСОБА_2, після смерті якого залишилося спадкове майно – грошові вклади, що знаходяться на зберіганні на рахунках в ОСОБА_3 відділенні ВАТ “Державний ощадний банк України”.
На даний час оформити право власності на спадкове майно в нотаріальній конторі вона не може, оскільки у встановлений законом строк не подала в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини. Своєчасно подати заяву в нотаріальну контору не змогла через те, що не знала положення діючого законодавства та знаходилася на заробітках за кордоном. В зв’язку з цим просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю.
Заслухавши пояснення позивачки, оцінюючи докази, досліджені в судовому засіданні, суд рахує, що позов підлягає задоволенню.
Із свідоцтва про смерть вбачається, що ОСОБА_2 помер 26 листопада 2007 року.
Довідкою № 198 від 21 жовтня 2008 року, виданою ОСОБА_3 відділенням ВАТ
?ержавний ощадний банк України”, підтверджується, що на ім`я ОСОБА_2 відкриті рахунки у філіях ОСОБА_3 відділення ВАТ “Державний ощадний банк України” в селах Горбаків та ОСОБА_3 району.
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно вимог ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка не знала вимоги діючого законодавства, а також подати своєчасно заяву в нотаріальну контору про прийняття спадщини не могла, оскільки знаходилася за межами України.
За таких обставин суд вважає причини пропуску строку звернення в нотаріальну контору поважними. Тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 212, 213 ЦПК України, в силу ст.ст. 1270, 1272 ЦК України суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 селищної ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини строком 3 (три ) місяці з моменту набрання законної сили даним рішенням.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Гощанський районний суд з поданням в 10-и денний строк з дня проголошення рішення заяви про його апеляційне оскарження, з наступним поданням в 20-и денний строк після подачі цієї заяви апеляційної скарги.
Рішення може бути оскаржено без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-и денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя
- Номер: 2/2407/2111/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-812
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Рудик Людмила Миколаївна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.08.2011
- Дата етапу: 06.09.2011