- позивач: Литвинчук Іван Григорович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №295/9445/20
Категорія 15
2/295/2345/20
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
12.08.2020 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Воробйова Т. А. ,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди -
в с т а н о в и в:
10.08.2020 позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеною позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди.
Вивчивши матеріали позовної заяви, вважаю, що таку слід залишити без руху, оскільки позивачем при подачі позовної заяви до суду не було дотримано вимог ст.ст.175 - 177 ЦПК України.
Відповідно до п. п. 3, 6, 8 ч.3 ст.175 ЦПК України у позовній заяві позивачу слід вказати:
- ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України у позовній заяві відсутні попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
На виконання вимог ч.1 ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Проте, даних вимог не було дотримано позивачем при зверненні з даним позовом до суду, копії позовної заяви з додатками для відповідача не надані.
У відповідності до ч.4 ст.177 до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн) та в разі заявлення вимог майнового характеру, за позовною заявою фізичної особи, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (840,80 грн) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (10510,00 грн).
Натомість, до позовної заяви додано копію квитанції про сплату 840,80 грн судового збору, тобто, лише за одну із заявлених у позові вимог.
Згідно з вимогами ч.2 ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно з ч.4, 5 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, долучені до позовної заяви копії документів не засвідчені позивачем належним чином.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 та 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, подану позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вказаних недоліків поданих письмових доказів.
З урахуванням викладеного, керуючись статтями 95, 185, 260, 261 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про зобов`язання вчинити певні дії та відшкодування шкоди - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків – упродовж 7 днів з моменту отримання копії цієї ухвали.
Копію ухвали надіслати позивачу.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А.Воробйова
роздрук.прим.:
1 - до справи
2 - позивачу
- Номер: 2/295/2345/20
- Опис: зобов"язання вчинити певні дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 295/9445/20
- Суд: Богунський районний суд м. Житомира
- Суддя: Воробйова Т.А.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.08.2020
- Дата етапу: 10.08.2020