- яка притягається до адмін. відповідальності: Сієнко Жанета Евеліна (Sienko Zaneta Ewelina)
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №461/5903/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 серпня 2020 року м. Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Кротова О.Б., за участю представника Галицької митниці Держмитслужби України Лубоцького Б.І, розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил відносно:
ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки
Республіки Польща, тимчасово не працює, місце проживання: АДРЕСА_1 , закордонний паспорт НОМЕР_1 від 24.02.201, виданий ОСОБА_3 ,3
за ч.6 ст. 481 Митного кодексу України,
в с т а н о в и в:
22.07.2020 року о 08 год. 24 хв. в зону митного контролю на в`їзд в Україну по смузі руху «Зелений коридор» пункту пропуску «Шегині-Медика» митного поста «Мостиська» Галицької митниці Держмитслужби заїхав транспортний засіб марки “MERCEDES-BENZ C270” реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN-код НОМЕР_3 , в якому гр. Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) слідувала як пасажир. В ході митного контролю вказаного транспортного засобу та внесення даних про цей транспортний засіб та осіб, які слідували в ньому, в АСМО «Інспектор» спрацювала АСАУР (код 801-1 “По даній особі (особам) наявна інформація про ввезення у попередніх періодах інших ТЗ, по яких відсутні відомості щодо подальшого вивезення”. Шляхом здійснення оперативного запиту до єдиної автоматизованої інформаційної системи (ЄАІС) та на підставі аналізу переміщень за даними «Пасажирського пункту пропуску» та «Диспетчера зони митного контролю» АСМО «Інспектор» з`ясовано, що громадянка Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 )відповідно до інформації, що міститься в автоматизованій системі митного оформлення АСМО «Інспектор» та єдиній автоматизованій інформаційній системі (ЄАІС) Держмитслужби, ввезла на митну територію України 10.03.2017р. о 12:17 через пункт пропуску «Шегині - Медика» митного поста «Мостиська» Львівської митниці ДФС автомобіль марки «VW SHARAN», р.н. НОМЕР_4 , VIN-код № НОМЕР_5 .Станом на 22.07.2020р. в АСМО «Інспектор» та єдиній автоматизованій інформаційній системі (ЄАІС) Держмитслужби відсутня інформація щодо вивезення транспортного засобу марки «VW SHARAN», р.н. НОМЕР_4 , VIN-код № НОМЕР_5 за межі митної території України. Відповідно до п. 1 ст. 380 Митного кодексу України тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. На момент перетину кордону 22.07.2020р. громадянка Польщі ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) відповідних документів, що підтверджують факт аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, визначених ст. 460 МКУ, не надала та з повідомленням, у відповідності до ст.192 МКУ до найближчого органу доходів та зборів про обставини події (аварії або дії обставин непереборної сили) не зверталася. Таким чином, громадянка Польщі ОСОБА_4 станом на 22.07.2020р. перевищила строк тимчасового ввезення транспортного засобу марки «VW SHARAN», р.н. НОМЕР_4 , VIN-код № НОМЕР_5 на митну територію України більше ніж на тридцять діб. Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого ч. 6 ст. 481 Митного кодексу України. У зв`язку з тим, що гр. ОСОБА_5 ( ОСОБА_2 ) переміщувалася як пасажир автомобіля марки “MERCEDES-BENZ C270” реєстраційний номер НОМЕР_2 , VIN-код НОМЕР_3 і ніякого відношення до нього не має та через відсутність грошових коштів, застава сплати штрафу не застосовувалась.
Особа, що притягається до адміністративної відповідальності в судове засідання не з`явилась, про причини неявки суд не повідомила, клопотання про відкладення розгляду справи від неї не надходило. З протоколу про порушення митних правил №1342/20900/20 від 22.07.2020 року вбачається, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) повідомлена про час та місце розгляду справи належним чином. Зі змісту протоколу про порушення митних правил вбачається, що ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) зауважень до протоколу немає.
Відповідно до ст.526 МК України суд вважає можливим проводити розгляд справи у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, що не з`явилася на виклик, хоча належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника Галицької митниці Держмитслужби України, дослідивши матеріали справи, суддя дійшов висновку.
Частиною 6 ст.481МК України передбачена відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
За вчинення правопорушення передбаченого ч. 6 ст.481МК України передбачено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
У відповідності до вимог ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; висновком експерта , іншими документами.
Згідно ч.1 ст. 380 Митного кодексу України, тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування дозволяється на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено органами доходів і зборів з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли такі транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів. Обов`язковою умовою допуску зазначених транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав, що підтверджується відповідним документом.
Частиною 2 статті 380 Митного кодексуУкраїни визначено, що транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами-нерезидентами, не підлягають письмовому декларуванню та звільняються від проведення заходів офіційного контролю, а також від подання документів та/або відомостей, що підтверджують дотримання встановлених заборон та/або обмежень щодо переміщення транспортних засобів особистого користування через митний кордон України. Пропуск таких транспортних засобів через митний кордон України здійснюється без застосування до них заходів гарантування, передбаченихрозділом X цього Кодексу. Пальне, що міститься у звичайних (встановлених заводом-виробником) баках зазначених транспортних засобів, не підлягає письмовому декларуванню та не є об`єктом оподаткування митними платежами.
Частиною 5 статті 380 Митного кодексуУкраїни визначено, що тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування повинні бути вивезені за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у митні режими відмови на користь держави, знищення або руйнування чи можуть бути оформлені для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.
Відповідно до п.2 Розділу 8 Порядку виконання митних формальностей відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 №657 обставини непереборної сили - надзвичайні та невідворотні події, що виникли незалежно від волі особи, зокрема стихійне лихо (землетрус, пожежа, повінь, зсув тощо), сезонне природне явище (замерзання моря, проток, портів, ожеледиця тощо), введення воєнного чи надзвичайного стану, страйк, громадянські безпорядки, злочинні дії третіх осіб, прийняття рішень законодавчого або нормативно-правового характеру, обов`язкових для особи, закриття шляхів, проток, каналів, перевалів та інші надзвичайні та невідворотні за таких умов події. Факт аварії чи дії обставин непереборної сили - часткове чи повне пошкодження (зіпсуття, знищення, втрата тощо) товарів чи транспортних засобів, що перебувають під митним контролем, або позбавлення можливості виконання відповідною особою передбачених законодавством України з питань державної митної справи або встановлених відповідним митним органом України вимог щодо вчинення відповідних дій з товарами, транспортними засобами, що перебувають під митним контролем.
Статтею 460 Митного кодексуУкраїни визначено, що вчинення порушення митних правил, передбачених, в тому числі статтею 481 Митного кодексу України, внаслідок аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, що підтверджується відповідними документами, не тягне за собою адміністративної відповідальності, передбаченої Митним кодексом України.
Одночасно, обставин, передбачених ст.460 Митного кодексу України, з настанням яких діяння, передбачене ст.481 Митного кодексу України,не тягне за собою адміністративної відповідальності під час судового розгляду не встановлено, як не встановлено дії обставин непереборної сили, які стали причиною пропуску строку тимчасового ввезення на митну територію України транспортного засобу, марки автомобіль марки легковий автомобіль марки «VW SHARAN», р.н. НОМЕР_4 , VIN-код № НОМЕР_5 .
З огляду на наведене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України, а саме перевищив строк тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення на митну територію України більше ніж на тридцять діб, що підтверджується протоколом про порушення митних правил №1342/20900/19 від 22.07.2020 року,письмовими поясненнями ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) від 22.07.2020 року, згідно яких транспортний засіб марки «VW SHARAN», р.н. НОМЕР_4 , VIN-код № НОМЕР_5 був переданий її знайомим, на даний час місцезнаходження вказаного автомобіля їй невідоме, копією паспорта ОСОБА_6 ( ОСОБА_2 ), копією контрольного талону для проходження по «зеленому коридору» від 22.07.2020 року, митною декларацією від 22.07.2020 року, роздруківкою з інформаційних систем, витягом з АСМО «Інспектор» ЄАІС, доповідною запискою державного інспектора відділу № 2 м/п «Мостиська» Галицької митниці Держмитслужби Гринди А. від 22.07.2020 року.
Таким чином, аналізуючи наведені докази по даній справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь-яких істотних суперечностей, суд дійшов висновку, що вина ОСОБА_6 ( ОСОБА_2 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 МК України доведена повністю.
З урахуванням характеру вчиненого порушення, особи правопорушника, який раніше до адміністративної відповідальності за порушення митних правил не притягувався,приймаючи до уваги відсутність в матеріалах справи даних про його доходи та можливість виконати ним покарання у виді штрафу, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) адміністративне стягнення у виді конфіскації транспортного засобу.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_6 ( ОСОБА_2 ) необхідно стягнути на користь держави судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст.458,459,461,481,486,527,528 МК України, ст.283-287 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в :
ОСОБА_6 ( ОСОБА_2 ) визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.6 ст.481 Митного кодексу України та накласти стягнення у виді конфіскації транспортного засобу марки «VW SHARAN», р.н. НОМЕР_4 , VIN-код № НОМЕР_5 .
Стягнути з ОСОБА_6 ( ОСОБА_2 ) на користь держави 420,40 гривень судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя Кротова О.Б.
- Номер: 3/461/3182/20
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 461/5903/20
- Суд: Галицький районний суд м. Львова
- Суддя: Кротова О.Б.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.07.2020
- Дата етапу: 30.07.2020