Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #88434420

Провадження 3/557/748/2020

Справа 557/1097/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 вересня 2020 року                                                                                               смт. Гоща


Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Оленич Ю.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з Гощанського ВП Острозького ВП ГУНП в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ч. 4 ст. 121 КУпАП,


                                                             ВСТАНОВИВ:


Відносно ОСОБА_1 11 серпня 2020 року складено протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №438386,  з якого вбачається, що останній 11 серпня 2020 року о 02 годині 20 хвилин на вулиці Центральна в с. Липки Гощанського району, керував транспортним засобом «ВАЗ 2121», номерний знак НОМЕР_1 , що має технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація забороняється, а саме: відсутні передбачені конструкцією грязезахисні фартухи та бризговики, чим повторно протягом року вчинив правопорушення (22 червня 2020 року відносно ОСОБА_1 винесено постанову серії БАА №230373 у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 121 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу).

При цьому, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 4 ст. 121 КУпАП.

Вивченням матеріалів справи встановлено, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністрерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року №1376 .

Згідно приписів ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно п. 15 розділу ІІ Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року №1376, до протоколу про адміністративне правопорушення долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення (пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновок експерта, речові докази, протокол про вилучення речей і документів, рапорти посадових осіб, а також інші документи та матеріали, що містять інформацію про правопорушення).

У протоколі, що надійшов до суду, зазначено, що порушення зафіксовано на відеопристрій  ВК 2023, однак матеріали відеофіксації до протокулу не долучені.

Крім того, в матеріалах справи відсутня копія постанови серії БАА №230373 від 22 червня 2020 року відносно ОСОБА_1 , яка вказує на кваліфікуючу ознаку повторності за ч. 4 ст. 121 КУпАП, а також відсутні письмові пояснення свідків, дані про яких зазначені у протоколі.

Повторним відповідно до статті 35 КУпАП визнається вчинене особою протягом року однорідне правопорушення, за яке її вже було піддано адміністративному стягненню.

Відповідно до п. 3 Розділу І Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністрерства внутрішніх справ України 07 листопада 2015 року №1395, повторність правопорушення – це повторне вчинення протягом року адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена відповідними статтями КУпАП та визначається за фактами винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили (крім правопорушень, відповідальність за які передбачена частиною третьою статті 130 КУпАП).

З огляду на зазначене, долучений до матеріалів справи витяг з адмінпрактики, на переконання судді, не підтверджує повторність правопорушення, оскільки така визначається за фактами винесених постанов у справах про адміністративні правопорушення, які набрали законної сили.

При цьому, необхідно зауважити, що обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу, та суд не має права самостійно відшукувати докази винуватості особи у вчиненні правопорушення, оскільки таким чином, неминуче перебиратиме на себе функції обвинувача, позбавляючись статусу незалежного органу правосуддя, що є порушенням ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За змістом ст. 278 КУпАП при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.

Верховним Судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені, в тому числі без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14).

Таким чином, протокол не може розглядатись суддею без усунення порушень, допущених при його складенні, оскільки неповнота передбачених законом даних унеможливлює надання належної правової оцінки викладеним у протоколі обставинам.

Враховуючи існуючу необхідність в усуненні зазначених недоліків, відповідно до ст.ст. 256, 278 КУпАП справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повертається для належного оформлення.

При цьому звертаю увагу, що доопрацьовану справу про адміністративне правопорушення необхідно повернути до суду з урахуванням вимог ч. 2 ст. 38 КУпАП, за змістом якої, у справах про адміністративні правопорушення, що підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.

Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП, суддя


                                                              ПОСТАНОВИВ:


Матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 121  КУпАП, відносно ОСОБА_1 повернути до Гощанського ВП Острозького ВП ГУНП в Рівненській області, для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.






Суддя                                                                                                Ю.В. Оленич


  • Номер: 3/557/808/2020
  • Опис: Порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 557/1097/20
  • Суд: Гощанський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Оленич Ю.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.09.2020
  • Дата етапу: 09.09.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація