- відповідач: Лисюк Сергій Геннадійович
- позивач: Ковальчук Катерина Віталіївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 275/764/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2020 року смт. Брусилів
Брусилівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Миколайчука П.В.,
за участю секретаря судових засідань Довгаленко О.І.,
позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт. Брусилів за правилами загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 про визнання батьківства, посилаючись на те, що з 2016 року сторони проживали як сім`я в цивільному шлюбі. Від сумісного проживання у сторін народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , при цьому при складанні актового запису про народження дитини відомості про батька записані зі слів матері на підставі ст. 135 СК України. Вказала, що з відповідачем існує спір про батьківство, а тому просить в судовому порядку визнати відносно дитини батьківство відповідача. Разом з позовом позивачем подано клопотання про виклик свідків та призначення експертизи.
В підготовчому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала. В зв`язку з визнанням відповідачем позову не наполягала на призначенні експертизи та виклику свідків, не заперечила проти ухвалення судом рішення в підготовчому засіданні.
Відповідач ОСОБА_2 в підготовчому судовому засіданні позов визнав повністю, підтвердив, що дійсно є батьком дитини ОСОБА_3 , про що зазначив у письмовій заяві.
Визнання позову відповідачем, згідно вимог ч.3 і ч.4 ст.200 та ст.206 ЦПК України, є підставою для задоволення позову. При цьому суд знаходить, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Судом встановлено, що згідно з свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 19.01.2017, батьками народженого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 зазначені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , актовий запис № 26.
Відповідно до ст.125 Сімейного кодексу України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини, за рішенням суду.
Згідно ст. 128 СК України, за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 134 СК України, на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Пленум Верховного Суду України в п.15 постанови №5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» вказав, що суд розглядає заяви про встановлення факту батьківства чи визнання батьківства, якщо у свідоцтві про народження певна особа не вказана батьком дитини.
В третьому абзаці п.13 вказаної постанови, Пленум Верховного Суду України вказав, що факт батьківства може бути встановлено за наявності однієї з таких обставин: 1) спільне проживання батьків дитини і ведення ними спільного господарства, яке не припинилось до її зачаття; 2) спільне виховання дитини; 3) спільне утримання дитини; 4) докази, що з вірогідністю підтверджують визнання відповідачем батьківства.
Згідно зі ст. 52 Конституції України діти рівні у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним.
Права та обов`язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державними органами реєстрації актів цивільного стану в установленому законом порядку.
Відповідно до статті 7 Конвенції про права дитини, дитина має бути зареєстрована зразу ж після народження і з моменту народження має право на ім`я і набуття громадянства, а також, наскільки це можливо, право знати своїх батьків і право на їх піклування.
Статтею 8 Конвенції про права дитини (20 листопада 1989 року), передбачено, що держави-учасниці зобов`язуються поважати право дитини на збереження індивідуальності, включаючи громадянство, ім`я та сімейні зв`язки, як передбачається законом, не допускаючи протизаконного втручання.
Пункт 20 п.1 Розділу ІІІ Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених Наказом Міністерства Юстиції України від 18.10.2000 року №52/5, зазначено, що при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану. П. 2.16.4. Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених Наказом Міністерства Юстиції України від 12.01.2011 року № 96/5, визначено, що на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
У відповідності до вимог ст. ст. 76, 77 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Як вбачається з положень ч. 1 ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до п. п. 1,2 ст. 3 Конвенції про права дитини ООН від 20.11.1989 року, ратифікованої Постановою Верховної Ради України № 789-ХІІ від 27.02.1991 року, яка набула чинності для України 27.09.1991 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Держави-учасниці зобов`язуються забезпечити дитині такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом, і з цією метою вживають всіх відповідних законодавчих і адміністративних заходів.
Таким чином, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення відповідача щодо визнання свого батьківства, застосовуючи відповідні норми права, судом встановлено, що у ході судового розгляду знайшов своє підтвердження факт батьківства ОСОБА_2 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тому приймаючи до уваги усі зібрані докази та обставини справи, а також визнання позову ОСОБА_2 , суд вважає за можливе, визнати ОСОБА_2 , батьком ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
На підставі ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню на користь позивача її судові витрати по сплаті судового збору.
Керуючись ст. ст. 200, 263-265 ЦПК України, ст.ст. 121,128,135 СК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання батьківства - задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , батьком - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис № 26 від 19.01.2017.
Визначити порядок виконання судового рішення, згідно з яким судове рішення по цій цивільній справі, після набрання ним законної сили, є підставою для компетентного органу РАЦС:
- для внесення змін до актового запису за №29 від 19.01.2017 року про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме в графі "батько" вказати - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;
- для видачі нового свідоцтва про народження дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 840 грн. 80 коп. судового збору.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення до Житомирського апеляційного суду через Брусилівський районний суд Житомирської області.
Суддя П.В. Миколайчук
- Номер: 2/275/314/2020
- Опис: про визнання батьківства
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 275/764/20
- Суд: Брусилівський районний суд Житомирської області
- Суддя: Миколайчук П.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.08.2020
- Дата етапу: 12.08.2020