УКРАЇНА
Справа № 22-6965
2008 року Головуючий у інстанції Андрієнко A.M.
Доповідач Коротун В.М.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2008 р. вересня „25" дня Колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного
суду м. Києва в складі:
Головуючого: Коротуна В.М.,
Суддів: Панченко М.М., Антоненко Н.О
при секретарі: Косяк О.
Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві
Цивільну справу за апеляційною скаргою Київського міського центра по нарахуванню та
здійсненню соціальних виплат
на рішення Деснянського районного суду м. Києва від 27 грудня 2006 року та ухвалу
Деснянського районного суду м. Києва від 04 червня 2007 року
по справі за позовом: ОСОБА_2
до: Київського міського військового комісаріату
про стягнення грошових сум,
заслухавши доповідь судді Коротуна В.М., пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, Колегія суддів,
ВСТАНОВИЛА:
В листопаді 2006 року позивач - ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до відповідача - Київського міського військового комісаріату про стягнення грошових сум, посилаючись на те, що він проходив військову службу у Збройних силах СРСР з 08 вересня 1970 року по 12 грудня 1982 року. Після звільнення йому не було виплачено певну суму, а саме: 13107 гривень 78 коп. та 2326 гривень, а всього 15433 гривні 78 коп., які він і просив стягнути з відповідача.
Рішенням Деснянського районного суду м. Києва від 27 грудня 2006 року позов було задоволено, стягнуто з відповідача на користь ОСОБА_2 15433 гривні 78 коп. несплачених виплат та 154 гривні 33 коп. на користь держави державне мито.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Києва від 04 червня 2007 року замінено боржника у виконавчому провадженні по виконанню рішення Деснянського районного суду м. Києва від 27 грудня 2006 року, а саме боржником вказано не КМВК, а Київський центр по нарахуванню та виплаті пенсій і допомог Київської міської державної адміністрації.
В апеляційній скарзі Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат просить скасувати рішення та ухвалу суду, посилаючись на те, що суд першої інстанції при постановленні рішення та ухвали не врахував всі суттєві обставини справи, дав невірну оцінку зібраним доказам, висновки суду не відповідають обставинам справи, суд порушив норми матеріального та процесуального права, внаслідок чого постановив незаконне та необгрунтоване рішення, просить справу направити на новий судовий розгляд.
Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, ОСОБА_2 проходив військову службу у Збройних Силах СРСР з 08 вересня 1970 року по 12 грудня 1982 року. Був звільнений у відставку за станом здоров'я, є інвалідом 2 групи.
Позивач вважає, що його пенсія повинна бути збільшена за 2005 рік на 13944 гривні, які позивач і просив стягнути з відповідача за мінусом 836 гривень 22 коп., а також зобов'язати відповідача сплатити йому разову допомогу в сумі 2326 гривень.
Рішення суду, а також ухвала суду підлягають скасуванню з закриттям провадження по справі з таких підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом в порядку цивільного судочинства.
Однак, зазначені правовідносини, що склалися між сторонами, можуть бути вирішені лише в порядку адміністративного судочинства, як такі, що відповідно до ст. 17 КАС України, предметом свого розгляду мають спір з приводу проходження публічної служби та звільнення з публічної служби, сторонами якого є фізична особа та орган владних повноважень.
При цьому, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, наявні підстави для закриття провадження по справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 205, 303, 307, 310, 313, 315, 317 ЦПК України, Колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Київського міського центра по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат - задовольнити частково.
Рішення Деснянського районного суду м. Києва від 27 грудня 2006 року та ухвалу Деснянського районного суду м. Києва від 04 червня 2007 року - скасувати, а провадження по справі - закрити.
Ухвала може бути оскаржена на протязі 2 (двох) місяців до Верховного суду України в касаційному порядку з моменту проголошення через суд касаційної інстанції.