Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #88545704

290/839/20


П О С Т А Н О В А

Іменем України

смт. Романів                                                      03 вересня 2020 року  


Суддя Романівського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Полонського ВП Шепетівського ВП ГУ НП  в Хмельницькій області,  про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 130 частиною 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП):

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою:  АДРЕСА_1 ,


В С Т А Н О В И В :


9 серпня 2020 року близько 18 години 45 хвилин в с. Прислуч Полонського району Хмельницької області по вул. Миру, 10 ОСОБА_1 керував автомобілем HONDA без номерного знаку в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив вимоги пункту 2.9.а) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідно до статті 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУпАП, не є обов`язковою.

Дослідивши матеріали про адміністративне правопорушення, суддя приходить до наступного висновку.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (стаття 245 КУпАП).

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що дії ОСОБА_1 (керування наземним транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння) уповноваженою посадовою особою органу поліції кваліфіковано як адміністративне правопорушення, передбачене частиною 1 статті 130 КУпАП.

Відповідно до частини 1 статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

1 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII (далі Закон № 2617-VIII).

Відповідно до підпункту 4 пункту 1 Закону № 2617-VIII, статтю 130 КУпАП викладено в новій редакції, згідно якої адміністративна відповідальність за цією статтею настає лише за керування суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Окрім цього, підпунктом 171 пункту 2 Закону № 2617-VIII Кримінальний кодекс України (КК України) доповнено статтею 286-1, якою передбачено кримінальну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, або відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а так само вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування, а також за ті самі дії, вчинені повторно.

Відповідно до статті 2 КУпАП зміни до законодавства України про адміністративні правопорушення можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цього Кодексу та інших законів України, що встановлюють адміністративну відповідальність, та/або до законодавства України про кримінальну відповідальність, та/або до кримінального процесуального законодавства України.

Таким чином, правопорушення за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, або відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, з 1 липня 2020 року віднесені до кримінальних проступків, а відповідна норма КУпАП, яка передбачала адміністративну відповідальність за такі діяння, втратила чинність.

Водночас, 3 липня 2020 року в газеті «Голос України» було опубліковано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 17 червня 2020 року № 720-IX (далі Закон № 720-IX), який, як вказано в даному нормативно-правовому акті, набирає чинності з дня набрання чинності Законом № 2617-VIII, тобто з 1 липня 2020 року, що суперечить вимогам прямої диспозитивної норми статті 94 Конституції України.

При цьому, Законом № 720-IX виключено у пункті 1 розділу 1 Закону № 2617-VIII підпункти 2-4, 7 та у пункті 2 розділу 1 цього ж Закону - підпункт 171, без відповідного техніко-юридичного внесення змін до кодифікованих нормативно-правових актів, а саме до статті 130 КУпАП та статті 286-1 КК України, які регулюють даний вид правовідносин.

Частиною 5 статті 7 та частиною 1 статті 139 Регламенту Верховної Ради України, затвердженого Законом України «Про Регламент Верховної Ради України» від 10 лютого 2010 року № 1861-VI (далі Регламенту) визначено, що підписані Президентом України закони публікуються в газеті «Голос України» та у Відомостях Верховної Ради України, а також розміщуються на офіційному веб-сайті Верховної Ради. Публікація законів та інших актів Верховної Ради у цих друкованих засобах масової інформації є офіційною. Апарат Верховної Ради забезпечує ведення бази даних нормативно-правової інформації «Законодавство України», що містить, у тому числі, еталонні електронні тексти оригіналів прийнятих Верховною Радою актів. Еталонним електронним текстом вважається текст акту, прийнятого Верховною Радою, що зберігається у формі комп`ютерного файла, цілісність якого забезпечується за допомогою спеціальних засобів захисту інформації. Доступ до такої бази даних на офіційному веб-сайті Верховної Ради є вільним та безоплатним.

Після набрання чинності законом Апарат Верховної Ради разом з відповідним головним комітетом веде справу закону в електронній та паперовій формах, яка містить документи, відповідні остаточні редакції тексту закону, пов`язані із зміною, втратою чинності законом (пункт 5 частини 1 статті 140 Регламенту).

На офіційному сайті Верховної Ради України стаття 130 КУпАП та стаття 286-1 КК України викладені в редакції Закону №2617-VIII, внаслідок чого, в діяннях ОСОБА_1 , що виразилися в керуванні автомобілем HONDA в стані алкогольного сп`яніння, вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286-1 КК України.

Статтею 253 КУпАП визначено, що якщо при розгляді справи орган (посадова особа) прийде до висновку, що в порушенні є ознаки кримінального правопорушення, він передає матеріали прокурору або органу досудового розслідування.

При передачі матеріалів прокурору виноситься постанова про закриття справи (частина 2 статті 284 КУпАП).

Керуючись статтями 253, 284 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею  130 частиною 1 КУпАП закрити у зв`язку з передачею матеріалів прокурору.

Матеріали справи про адміністративне правопорушення передати до Новоград-Волинської місцевої прокуратури.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до суду Житомирського апеляційного суду через Романівський районний суд Житомирської області  протягом  десяти  днів  з  дня винесення  постанови.


Суддя                                        М.В Ковальчук





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація