Справа 1-37
2009 р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 квітня 2009 року Гощанський районний суд Рівненської області
в складі:
головуючої - Рудик Л.М.
при секретарі - Гончар Г.С.
за участю прокурора - Кульпача В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Гощі справу по обвинуваченню ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця і жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, ІНФОРМАЦІЯ_3, неодруженого, непрацюючого, судимого 07 листопада 2003 року Гощанським районним судом за ч.1 ст.307 КК України до 3 років позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік; 17 грудня 2004 року Гощанським районним судом за ч.2 ст.185, ч.3 ст. 185 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі; 10 березня 2009 року Гощанським районним судом за ч.2. ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі, звільнений від покарання на підставі п. “г” ст. 1 Закону України “Про амністію” від 12 грудня 2008 року -
за ч.2 ст.309 КК України,
В С Т А Н О В И В:
02 січня 2009 року ОСОБА_1 близько 15 год. в порушення Закону України ?ро обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів” на автовокзалі в м.Рівне незаконно придбав у невстановленої органами досудового слідства особи одноразовий медичний шприц об’ємом 2 мл., наповнений ацетильованим опієм вагою 0,147 г, який в подальшому перевіз в смт. Гоща, де проживає, і зберігав для власного вживання без мети збуту.
Цього ж дня близько 19 год. 45 хв. ОСОБА_1 був затриманий працівниками міліції в смт. Гоща на вулиці ОСОБА_2, які під час огляду виявили та вилучили в нього шприц з наркотичним засобом – ацетильованим опієм вагою 0,147 г (в перерахунку на суху речовину).
Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в скоєні злочину визнав повністю, в скоєному щиро розкаявся і пояснив, що він періодично вживає наркотичні засоби. 02 січня 2009 року в м.Рівне на автовокзалі придбав у невстановленої особи 0,147 г ацетильованого опію, який знаходився в медичному шприці, для власного вживання. Шприц з наркотичним засобом перевіз в смт. Гощу, де проживає. На вулиці ОСОБА_2 був затриманий працівниками міліції, які під час огляду в нього виявили шприц із наркотичним засобом.
Враховуючи, що вина в скоєні злочину підсудним визнана повністю, думку прокурора, суд вважає недоцільним досліджувати докази стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, відповідно до положень ч.3 ст.299 КПК України.
При цьому, судом з’ясовано правильне розуміння підсудним змісту цих обставин за відсутністю сумнівів у добровільності та істинності його позиції. Одночасно судом роз’яснено учасникам судового розгляду справи, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини у апеляційному порядку.
З протоколу огляду вбачається, що під час огляду ОСОБА_1 в нього було виявлено і вилучено медичний шприц, наповнений рідиною світло-коричневого кольору (а.с.8).
З висновків фізико-хімічної експертизи № 18 від 28 січня 2009року вбачається, що представлена на експертизу в одноразовому медичному шприці рідина коричневого кольору містить опій (ацетильований опій) вагою 0,147 г (в перерахунку на суху речовину) (а.с.30-31).
Згідно списку № 1 таблиці 1 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою КМ України від 06.05.2000 року № 770, опій (ацетильований опій) відноситься до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.
З висновків судово-медичної експертизи № 11-Е від 13 січня 2009 року вбачається, що на тілі підсудного виявлені рубці в правій паховій ділянці та справа по внутрішній поверхні верхньої третини передпліччя, які являються наслідком внутрішньовенних ін’єкцій, терміном від декількох днів до більше року з моменту огляду (а.с. 35).
Оцінюючи докази, досліджені в судовому засіданні, суд рахує доведеною винність підсудного в скоєнні злочину.
Його дії органами досудового слідства правильно кваліфіковані за ч.2 ст.309 КК України як незаконне придбання, зберігання та перевезення наркотичних засобів без мети збуту, вчинені особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 307 КК України.
При призначенні покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Підсудний ОСОБА_1 в скоєному щиро розкаявся, по місцю проживання характеризується позитивно, хворіє тяжкою хворобою - хронічним пієлонефритом, з приводу чого перебуває на диспансерному обліку у лікаря уролога, що підтверджується довідкою від 27 лютого 2009 року № 19, виданою Гощанською районною поліклінікою (а.с. 55).
Вказані обставини справи суд рахує такими, що пом'якшують покарання.
Обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено.
Враховуючи вказані обставини, ступінь тяжкості вчиненого злочину, який належить до злочину середньої тяжкості, особу винного, наявність у нього тяжкого захворювання, суд вважає за можливе, призначити йому покарання більш м’якого виду, ніж передбачено санкцією статті за цей злочин, застосувавши ст. 69 КК України.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 309 КК України, і застосувавши ст. 69 КК України, призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) грн .
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу засудженому ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд.
Речові докази по справі – одноразовий медичний шприц з наркотичним засобом опієм вагою 0,147 г, який знаходиться на зберіганні в Гощанському РВ УМВС, знищити.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Рівненської області через Гощанський районний суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя