2008 р.
Справа № 2-177
2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2009 р. Гощанський районний суд Рівненської області
в складі:
головуючої - Рудик Л.М.
при секретарі - Гончар Г.С.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в смт. Гощі справу за позовом
ОСОБА_1
про
визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.
Позивачка посилається на те, що 06 травня 2008 року помер її батько ОСОБА_2, після смерті якого залишилося спадкове майно – житловий будинок з надвірними будівлями, що знаходиться в с. Симонів Гощанського району Рівненської області.
На даний час оформити право власності на спадкове майно в нотаріальній конторі вона не може, оскільки у встановлений законом строк не подала в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини. Своєчасно подати заяву в нотаріальну контору не змогла через те, що не знала вимог діючого законодавства про необхідність подати в шестимісячний строк до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. В зв’язку з цим просить суд визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала повністю.
Заслухавши пояснення позивачки, оцінюючи докази, досліджені в судовому засіданні, суд рахує, що позов підлягає задоволенню.
Згідно свідоцтва про право власності на житловий будинок від 10.03.1989 року вбачається, що його власником являється ОСОБА_2, який помер 06 травня 2008 року.
Із заповіту, складеного і нотаріально посвідченого 9 червня 2000 року секретарем Симонівської сільської ради, вбачається, що ОСОБА_2 на випадок своєї смерті житловий будинок з надвірними спорудами заповів своїй дочці – позивачці по справі. На момент смерті заповіт не змінено і не відмінено.
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно вимог ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка не знала вимог діючого законодавства, вважала, що для оформлення спадщини достатньо того, що вона володіє спадковим майном (свідоцтвом про право власності на житловий будинок).
За таких обставин суд рахує причини пропуску строку звернення в нотаріальну контору поважними. Тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 212, 213 ЦПК України, в силу ст.ст. 1270, 1272 ЦК України суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до Симонівської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини терміном 3 (три ) місяці з моменту набрання законної сили даним рішенням.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Гощанський районний суд з поданням в 10-и денний строк з дня проголошення рішення заяви про його апеляційне оскарження, з наступним поданням в 20-и денний строк після подачі цієї заяви апеляційної скарги.
Рішення може бути оскаржено без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-и денний строк з дня проголошення рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя