Судове рішення #8863191

Справа № 2-530/10

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 квітня 2010  року    Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

в особі головуючого                                            Бобер К.Ф.

при секретарі                                                        Кудлачик Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні  в місті Дубно

цивільну справу за позовом    ОСОБА_1

до Привільненської сільської ради, з участю третіх осіб ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4

про  визнання права власності на житловий будинок з господарськими будівлями та встановлення додаткового строку для прийняття спадщини

встановив:

В обгрунтування своїх вимог позивачка покликається на наступні обставини. ЇЇ чоловік – ОСОБА_5 – помер 25 січня 2006 року. На момент смерті він був постійним жителем ІНФОРМАЦІЯ_1.  Після його смерті відкрилася спадщина, до складу якої увійшов житловий будинок №148 по вул.Центральна в с.Привільне, Дубенського району, Рівненської області. Позивачка є спадкоємцем по закону після померлого. Крім неї спадкоємцями за законом є їхні діти – треті особи по справі, які відмовилися від прийняття спадщини, про що подали відповідні заяви. Вона звернулася до нотаріальної контори з питання прийняття спадщини, проте їй було відмовлено в оформленні права власності на житловий будинок в зв"язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нього та пропуском строку на прийняття спадщини. В зв”язку з цим позивачка просить визнати право власності за покійним ОСОБА_5 на житловий будинок №148 по вул.Центральна в с.Привільне та визначити їй додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.

 В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 заявлені вимоги змінила, просить визнати право власності на житловий будинок №148 по вул.Центральна в с.Привільне за нею, позов в частині визначення додаткового строку на прийняття спадщини просить залишити без розгляду. В обґрунтування своїх вимог пояснила, що вона фактично вступила в спадщину шляхом користування майном покійного, проживає у спадковому будинку, проводить у ньому ремонт, сплачує належні платежі. За її зверненням було виготовлено технічний паспорт на спадковий будинок, в якому покійний ОСОБА_5 вказаний його власником. Крім того право власності її чоловіка на будинок підтверджується довідкою Привільненської сільської ради, долученою до матеріалів справи. В зв»язку з цим, позивачка, як спадкоємець першої черги після свого покійного чоловіка просить визнати за нею право власності на житловий будинок №148 по вул.Центральна в с.Привільне, Дубенського району, Рівненської області з господарськими будівлями, розташовані на земельній ділянці площею 0,69 га.      

Представник відповідача – Привільненської  сільської ради в судове засідання не з»явився, подав суду заяву, в якій позовні вимоги визнав повністю, просить справу розглядати за його відсутності.

Треті особи ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 в судове засідання не з»явилися, подали до суду заяви, в яких не заперечують щоб право власності на спадкове майно їх батька ОСОБА_5 було визнано за позивачкою ОСОБА_1

    Суд, оцінивши зібрані та перевірені в суді докази  прийшов до висновку, що  позов ОСОБА_1  підлягає до задоволення. Своє рішення суд обґрунтовує наступним.

ОСОБА_5 помер 25 січня 2006 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть І-ГЮ №016218 від 26.01.2006 р. Позивачка являється дружиною померлого, а тому у відповідності до ст. 1261 ЦК України є спадкоємцем по закону першої черги після нього. Позивачка прийняла спадщину шляхом володіння спадковим майном: проживає в будинку, проводить поточні ремонти, сплачує належні платежі, обробляє земельну ділянку. Інші спадкоємці за законом на прийняття спадщини не претендують, що підтверджується їх заявами.

Відповідно до ст.. 392 ЦК України, власник майна може пред»явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який посвідчує його право власності. Позивачка не має змоги оформити свої спадкові права на будинок, оскільки її чоловік за життя не виробив правовстановлюючі документи на нього. Разом з тим право власності покійного ОСОБА_5 повністю підтверджується наданими позивачкою доказами. Зокрема, ОСОБА_5 вказаний власником житлового будинку №148 по вул.Центральна в с.Привільне в технічному паспорті на нього (а.с.11). Згідно довідок Привільненської сільської ради № 739 від 16.11.09 р. та №51 від 08.02.2010р., у відповідності до запису в по господарській книзі №4 с. Привільне, особовий рахунок №347, за покійним ОСОБА_5 рахується господарство за №148 по вул.Центральна в с.Привільне Дубенського району, в якому позивачка ОСОБА_1 проживала з чоловіком до його смерті і продовжує проживати надалі, фактично прийняла спадщину. Житловий будинок розташований на земельній ділянці площею 0,69 га, яка згідно рішення Привільненської сільської ради від 04.04.1996 р. передана у власність ОСОБА_5, що підтверджується витягом з протоколу сесії Привільненської сільської ради від 04.04.1996 р. (а.с.10).

    Керуючись: ст.ст. 392, 1223, 1258, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст.159, 208, 209, 213, 215 ЦПК України , суд

Р І Ш И В:

позов задоволити. Визнати за ОСОБА_1 право власності на  спадкове майно після смерті її чоловіка ОСОБА_5, померлого  25 січня 2006 р., а саме на житловий будинок № 148 з господарськими будівлями, розташовані на земельній ділянці площею 0,69 га.  по вулиці Центральна в селі Привільне, Дубенського району, Рівненської області.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Дубенський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення протягом 10 днів з дня його проголошення та подання апеляційної скарги на рішення суду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення набирає законної сили після закінчення  строку подання заяви про апеляційне оскарження, але якщо апеляційна скарга не буде подана у строк , встановлений ст. 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                         Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація