Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #88651617


Справа № 417/214/20

Провадження № 22-ц/810/315/20


ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД

УХВАЛА


10 вересня 2020 року м. Сєвєродонецьк


Луганський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: Дронської І. О. (суддя-доповідач), Лозко Ю. П., Луганської В. М., вирішуючи питання щодо можливості відкриття апеляційного провадження

за апеляційною скаргою Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області

на рішення Марківського районного суду Луганської області від 11 березня 2020 року

за заявою ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Скиртач Сергій Вікторович, про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа Марківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області

встановив :

Рішенням Марківського районного суду Луганської області від 11 березня 2020 року зазначену заяву задоволено повністю, встановлено факт перебування ОСОБА_1 на утриманні чоловіка ОСОБА_2 , як особи, яка у зв`язку з його смертю втратила постійне і основне джерело засобів до існування.

Не погодившись з таким рішенням суду, Марківське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області звернулось до суду з апеляційною скаргою.

У скарзі Марківським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Луганської області також було порушене питання про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.

Ухвалою Луганського апеляційного суду від 22 квітня 2020 року у задоволенні клопотання Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про відстрочення сплати судового збору відмовлено, апеляційну скаргу останнього залишено без руху, а також запропоновано усунути недоліки апеляційної скарги, зазначені в тексті ухвали, протягом десяти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Також скаржнику в ухвалі було роз`яснено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, вказаний строк продовжується на строк дії такого карантину, а також якщо в зазначений строк недоліки апеляційної скарги не будуть виправлені, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута скаржнику.

Копію зазначеної ухвали Марківським об`єднаним управлінням Пенсійного фонду України Луганської області отримано 24 квітня 2020 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення з відміткою про дату його отримання, а.с. 66.

Отже строк для виправлення недоліків апеляційної скарги спливав 04 травня 2020 року.

Між тим, 17 липня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 18 червня 2020 року №731-ІХ, яким внесені зміни, зокрема у пункт 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.

Отже, з урахуванням вищезазначеного вказаний строк закінчився 06 серпня 2020 року.

Проте станом на 10 вересня 2020 року судовий збір у встановленому законом порядку та розмірі скаржником сплачено не було.

Частиною 2 статті 357 ЦПК України встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

З урахуванням вищезазначеного, апеляційна скарга Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на рішення Марківського районного суду Луганської області від 11 березня 2020 року підлягає поверненню скаржнику.


Керуючись ст. ст. 185, 356, 357, 388, 389, 390, 391, п. 3 розділу XII "Прикінцеві положення" ЦПК України, суд

ухвалив :

Повернути апеляційну скаргу Марківського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на рішення Марківського районного суду Луганської області від 11 березня 2020 року.

Роз`яснити Марківському об`єднаному управлінню Пенсійного фонду України Луганської області, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню з апеляційною скаргою, якщо перестануть існувати обставини, які стали підставою для її повернення.

Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом тридцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.


Судді І. О. Дронська


Ю. П. Лозко






В. М. Луганська


  • Номер: 22-ц/810/315/20
  • Опис: про встановлення факту перебування на утриманні чоловіка
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 417/214/20
  • Суд: Луганський апеляційний суд
  • Суддя: Дронська І. О.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.04.2020
  • Дата етапу: 21.04.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація