Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #88656103

Справа №461/5379/20

пр №  2/464/1296/20

У Х В А Л А

про надання строку для примирення

та зупинення провадження у справі


11 вересня 2020 року м.Львів


Сихівський районний суд м.Львова:

в складі: головуючої Сабари Л.В.

секретаря судових засідань Гаврилишин О.Б.

з участю: позивача ОСОБА_1

представника позивача ОСОБА_2

відповідача ОСОБА_3

представника відповідача ОСОБА_4

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Сихівського районного суду м.Львова цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу,-


в с т а н о в и в :


позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб, укладений між ним та відповідачем, зареєстрований у Львівському міському відділі ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Львівській області, актовий запис № 563.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав, просить розірвати шлюб, не надаючи строку для примирення. Додатково пояснив, що його позиція щодо позову могла б змінитися, оскільки в нього почуття зберігаються до ОСОБА_3 , однак, не бачить активної поведінки щодо примирення відповідача, вважає, що можливі заходи на збереження шлюбу вичерпано. Зазначив, що поведінка ОСОБА_3 по відношенню до нього є неприйнятною, у зв`язку із чим порушуються його права.

Відповідач в судовому засіданні позов визнала, просила розірвати шлюб і також не надавати строк для примирення. Додатково пояснила суду, що непорозуміння у сім`ї виникли з виникненням нових спільних обов`язків, зокрема щодо утримання придбаної квартири та виховання сина. Посилається на те, що основну частину цих обов`язків вона змушена виконувати сама, оскільки позивач їй у цьому не допомагає, у зв`язку із чим між ними виникають конфлікти.

Суд заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи встановив наступне.

Відповідно до положень ст. 112 СК України при вирішенні питання про розірвання шлюбу суд з`ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Одночасно згідно ст. 111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

Пунктом 10 постанови пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» встановлено, що проголошена Конституцією України охорона сім`ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з`ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя.

Згідно ст. 21 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Відповідно до ст. 7 СК України жінка та чоловік мають рівні права і обов`язки у сімейних відносинах, шлюбі та сім`ї. Регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини, непрацездатних членів сім`ї. Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.

Статтею 15 СК України передбачено, що сімейні обов`язки є такими, що тісно пов`язані з особою, а тому не можуть бути перекладені на іншу особу.

Суд встановив, що 05.05.2016 Львівським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області зареєстровано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 про що зроблено відповідний запис № 563.

01.08.2018 у шлюбі позивача та відповідача народилася дитина ОСОБА_6 .

Більше 6 місяців позивач проживає окремо від ОСОБА_3 та сина ОСОБА_6 , однак сторони спільно виховують дитину, а тому непорозуміння між подружжям суд розцінює, як такі, що мають тимчасовий характер, а сімейні відносини не зруйновані остаточно.

Судом встановлено, що позивач та відповідач є свідомими та дорослими людьми, а шлюб укладено добровільно на взаємній згоді. При цьому, сторони уклали шлюб 05.05.2016 року, що свідчить про нетривалий період спільного сімейного життя. З пояснень сторін вбачається, що конфлікти, які між ними виникають носять побутовий характер, в основному з приводу виконання сімейних обов`язків, і будь-які розлади є наслідками несприйняття відповідальності. Крім цього, сторони в шлюбі мають малолітнього сина ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 , якому необхідна повноцінна сім`я, який потребує виховання та матеріального утримання, відповідного сімейного піклування обох батьків, як позивача, так і відповідача, що має істотне значення саме для збереження їх сім`ї. Крім цього, Декларація прав дитини, прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року, у принципі 6 проголошує, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові й розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою й відповідальністю своїх батьків і в будь-якому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості. За таких обставин суд враховує інтереси дитини.

Згідно ч.7 ст. 240 ЦПК України у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців.

Враховуючи наведене, суд вважає, що сім`ю ще можна зберегти, сторони зможуть налагодити між собою відносини, а тому приходить до переконання, що сторонам слід надати строк для примирення терміном чотири місяці, у зв`язку із чим відповідно п.4 ч.1 ст.251 ЦПК України провадження в даній справі слід зупинити.

На підставі ст.111 Сімейного кодексу України та керуючись ст.ст. 240, 251, 253, 260, 353 ЦПК України, суд, -


у х в а л и в :


Надати сторонам  ОСОБА_1 та ОСОБА_3 строк для примирення чотири місяці до 11 січня 2021 року.

Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3  про розірвання шлюбу зупинити до закінчення строку для примирення.

Апеляційна скарга на ухвалу в частині зупинення провадження може бути подана до Львівського апеляційного суду через Сихівський районний суд м.Львова протягом 15 днів з дня її проголошення.


Суддя Сабара Л.В.




                                                               

  • Номер: 2-во/464/8/21
  • Опис:
  • Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
  • Номер справи: 461/5379/20
  • Суд: Сихівський районний суд м. Львова
  • Суддя: Сабара Л.В.
  • Результати справи: виправлення описок та арифметичних помилок у судовому рішенні
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.05.2021
  • Дата етапу: 21.05.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація