УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2010 року квітня місяця 21 дня Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Павловської І.Г.,
суддів - Підлісної І.А.,
Летягіної О.В.,
при секретарі - Іванові О.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Сімферополі цивільну справу за заявою комунального підприємства «Роздольненський центральний ринок» про відстрочку виконання рішення, за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу Роздольненського районного суду АР Крим від 26 червня 2009 року,
в с т а н о в и л а.
Ухвалою Роздольненського районного суду АР Крим від 26 червня 2009 року заява КП «Роздольненський центральний ринок» задоволено частково. Відстрочено виконання рішення про стягнення з КП «Роздольненський центральний ринок» на користь ОСОБА_5 матеріальної шкоди строком на три місяці.
В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить ухвалу суду скасувати, посилаючись на те, що судом першої інстанції невірно застосовані норми процесуального права, зокрема, вказує, що виключного випадку для відстрочки виконання рішення у заяві боржника не наведено.
Судова колегія, заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи, та обговоривши доводи апеляційної скарги, вважає її такою, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Задовольняючи заяву КП «Роздольненський центральний ринок» про відстрочку виконання рішення Роздольненського районного суду АР Крим від 22 грудня 2008 року щодо стягнення на користь ОСОБА_6 відшкодування за вимушений прогул та моральної шкоди, суд першої інстанції виходив з того, що у заявника немає фінансової можливості виплатити зазначені суми, що є винятковими обставинами для відстрочки виконання судового рішення.
Проте з такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погодитися не може, оскільки вони суперечать вимогам процесуального законодавства.
Згідно з роз’ясненнями, викладеними в пункті 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 26.12.2003 р. „Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження”, при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку або розстрочку виконання рішення, встановлення або зміну способу й порядку його виконання суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 373 Цивільного процесуального Кодексу України їх задоволення можливо лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім’ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має бути передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Як вбачається із матеріалів справи, обставини на які посилається заявник не є винятковими або такими, що ускладнюють виконання рішення, у зв’язку з чим, колегія суддів вважає за необхідне відмовити КП «Роздольненський центральний ринок» у задоволенні заяви про відстрочку виконання рішення Роздольненського районного суду від 22.12.08.
Згідно пункту 2 частини 2 статті 307 Цивільного процесуального кодексу України ( далі ЦПК), за наслідками розгляду скарги на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд має право скасувати ухвалу і постановити нову.
Відповідно до частини 1 пункту 2 статті 312 ЦПК, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд змінює або скасовує ухвалу суду і постановляє нову ухвалу з цього питання, якщо воно було вирішено судом першої інстанції з порушенням норм процесуального права або при правильному вирішенні було помилково сформульовано суть процесуальної дії чи підстави її застосування.
З урахуванням наведеного, керуючись статтями 303, 304, 307, 312, 313-315, 317, 319, 325 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим,
у х в а л и л а.
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 на ухвалу Роздольненського районного суду АР Крим від 26 червня 2009 року - задовольнити.
Ухвалу Роздольненського районного суду АР Крим від 26 червня 2009 року скасувати та постановити нову ухвалу про відмову у задоволенні заяви про відстрочку виконання рішення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: