Судове рішення #88698319

Справа №638/11112/20

Провадження № 2/638/4250/20

У Х В А Л А

       

14 вересня 2020 року                                                                        м. Харків


       Дзержинський районний суд м. Харкова у складі судді Латки І.П., вирішуючи питання про розгляд у судовому засіданні справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу про розірвання шлюбу,


в с т а н о в и в:

У серпні 2020 року ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2 , в якому просить розірвати шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище – ОСОБА_3 ), зареєстрований 29 квітня 2015 року у Дзержинському відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, актовий запис № 301.

Ухвалою Дзержинський районний суд м. Харкова від 12 серпня 2020 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу про розірвання шлюбу та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження, передбаченого статтями 274-279 ЦПК України, без повідомлення (виклику) сторін в порядку письмового провадження на 14 вересня 2020 року.

Під час розгляду справи в порядку письмового провадження виникла необхідність розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням учасників справи, оскільки відсутні відомості про отримання позивачем копії ухвали про прийняття до розгляду позовної заяви та відкриття провадження у справі, а відповідачем - копії ухвали про прийняття до розгляду позовної заяви та відкриття провадження у справі та копії позовної заяви із копіями доданих до неї документів.

Рішенням від 06 грудня 2018 року у справі «Болюх та інші проти України» ЄСПЛ констатував порушення Україною п. 1 ст. 6 Конвенції у зв`язку з несправедливістю цивільних проваджень.

У мотивувальній частині свого рішення ЄСПЛ зазначив, що загальна концепція справедливого судового розгляду охоплює фундаментальний принцип змагальності процесу (рішення у справі «Руїз-Матеос проти Іспанії»), вимагає, щоб особу, стосовно якої порушено провадження, було проінформовано про цей факт (рішення у справі «Діліпак та Каракая проти Туреччини»).

Принцип рівності сторін вимагає надання кожній стороні розумної можливості представляти свою справу за таких умов, які не ставлять її у явно гірше становище порівняно з протилежною стороною (рішення у справах «Авотіньш проти Латвії» та «Домбо Бехеєр Б. В. проти Нідерландів»).

У п. 9 рішення ЄСПЛ вказав, що на національні суди може покладатися обов`язок з`ясувати, чи були судові повістки або інші документи завчасно отримані сторонами, та за необхідності зафіксувати таку інформацію у тексті рішення (рішення у справі «Ганкін та інші проти Росії»). У разі невручення стороні належним чином судових документів вона може бути позбавлена можливості захищати себе у провадженні.

Відповідно до частини 5 статті 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За таких обставин суд приходить до висновку, що позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу про розірвання шлюбу слід розглядати у судовому засіданні з повідомленням учасників справи про дату, час та місце судового засідання.

Керуючись ст. 279 ЦПК України, суд

у х в а л и в:

Розгляд цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу про розірвання шлюбу проводити у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова, розташованому за адресою: м. Харків, проспект Перемоги, буд. 52-В., відклавши розгляд справи на 28 вересня 2020 року о 09 год. 00 хв.

Повідомити учасників справи про дату, час та місце судового засідання.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за вебадресою: http://dg.hr.court.gov.ua/sud2011/на Офіційному вебпорталі судової влади України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.


Суддя                                                                                 І.П. Латка



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація