- Позивач (Заявник): Абдулгадер Олена Ігорівна
- Заявник апеляційної інстанції: Департамент патрульної поліції
- Відповідач (Боржник): Управління патрульної поліції в місті Києві
- Відповідач (Боржник): поліцейський капралар поліції Лоуді Кірстен Володимирівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Номер провадження 2-а/289/7/20
Справа №289/1156/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16.09.2020 м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області у складі: головуючого судді Мельника О.В.., за участю секретаря судового засідання Грабіної К.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою АДРЕСА_1 до Управління патрульної поліції в місті Києві, поліцейського капрала поліції Лоуді Кірстен Володимирівни, 3 батальйон 5 рота, вул..Народного Ополчення, 9 місто Київ про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову поліцейського капрала поліції Лоуді Кірстен Володимирівни серії ЕАМ №2739927 від 26.06.2020 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 122 КУпАП у вигляді штрафу 1700 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що 26.06.2020 відносно неї поліцейським капралом поліції Лоуді К.В., 3 батальйону 5 роти, Управління патрульної поліції в місті Києві, було винесено постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 122 КУпАП. Даною постановою на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування поданого позову позивач посилається на те, що вона ПДР не порушувала та вважає, що інспектор незаконно виніс постанову відносно неї.
Позивач вважає, що притягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 122 КУпАП є недоведеним і необґрунтованим, а складання оскаржуваної постанови було вчинене з порушенням норм закону. Вважає постанову такою, що підлягає скасуванню, а провадження по справі закриттю.
Враховуючи вищевикладене, позивач просив позов задовольнити.
Ухвалою суду від 21.08.2020 відкрито провадження у справі за вказаним позовом, в порядку спрощеного позовного провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Копія позовної заяви та доданих до неї документів, а також ухвала про відкриття провадження у справі направлена відповідачу.
Відзив на позовну заяву від відповідача до суду не надходив.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
В судове засідання сторони не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись судом належним чином у відповідності з вимогами ст. 268 КАСУ, з огляду на що суд вважає можливим розглянути вказану справу за їх відсутності.
Позивач подав до суду заяву про підтримання позовних вимог та розгляд справи за її відсутності.
Суд, повно і всебічно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступного висновку.
Відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Згідно зі ст. 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди, перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дій).
З матеріалів справи вбачається, що 26.06.2020 відносно ОСОБА_1 поліцейським капралом поліції Лоуді К.В., 3 батальйону 5 роти, Управління патрульної поліції в місті Києві, було винесено постанову про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 122 КУпАП. Даною постановою на позивача накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700,00 грн.
Як зазначено в постанові, 26.06.2020 року о 00 год.53 хв. в м.Києві на проспекті Перемоги 121/119 водій автомобіля Рено Трафік реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_1 здійснила стоянку позначену дорожнім знаком 5.38 табличкою 7.1.7 та дорожньою розміткою 7.30 чим порушила вимоги п.8.4. ПДР - порушення вимоги інформаційно-вказівних знаків.
Разом з тим, суд вважає, що дана постанова була винесена без урахування всіх вимог закону.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності згідно зі ч. 2 ст.77 КАС України, покладається на відповідача.
Статтею 251 КУпАП України передбачено, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Разом з тим, положення даної статті вказують на те, що ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 268 КУпАП особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказів того, що позивачем скоєне адміністративне правопорушення передбачене ч. 5 ст. 122 КУпАП, відповідачем до суду надано не було та такі докази в матеріалах справи відсутні.
Згідно ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, поясненнями свідків.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 цієї статті визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У відповідності до ч.3 ст. 62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Дослідивши складену постанову ЕАМ №2739927 від 26.06.2020 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 122 КУпАП та матеріали справи, суд вбачає, що в постанові не зазначено в чому саме полягало порушення Правил дорожнього руху позивачем.
Відповідно до Правил дорожнього руху затверджених Постановою КМУ від 10 жовтня 2001 р. № 1306:
1.10 стоянка - припинення руху транспортного засобу на час, більший ніж 5 хвилин, з причин, не пов`язаних з необхідністю виконання вимог цих Правил, посадкою (висадкою) пасажирів, завантаженням (розвантаженням) вантажу;
8.4. Дорожні знаки (додаток 1) поділяються на групи.
15.6. Стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.38, 5.39, встановленими з табличкою 7.6.1, дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок 7.6.2-7.6.5 - легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці.
В оскаржуваній постанові зазначено про порушення п.8.4 ПДР, який визначає лише групи дорожніх знаків. Жодних пояснень свідків та доказів здійснення фото чи відео фіксації, які б підтвердили порушення позивачем ПДР України, зокрема те, що ОСОБА_1 здійснила саме стоянку у забороненому місті чи у заборонений спосіб або час відповідачем не надано.
З огляду на викладене вище, суд приходить до висновку, що постанова по справі про адміністративне правопорушення серії ЕАМ №2739927 від 26.06.2020 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 122 КУпАП та накладення на неї адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 1700,00 гривень підлягає скасуванню, а провадження по справі закриттю.
За подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір, тому за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень підлягають стягненню на користь позивача судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 122, 251, 283, 288 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 2, 8, 9, 72-77, 78, 205, 241-246, 250, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 до Управління патрульної поліції в місті Києві, поліцейського капрала поліції Лоуді Кірстен Володимирівни, 3 батальйон 5 рота, вул..Народного Ополчення, 9 місто Київ про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення задовольнити.
Скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, від 26.06.2020 серії ЕАМ №2739927 винесену поліцейським капралом поліції Лоуді К.В., 3 батальйону 5 роти, Управління патрульної поліції в місті Києві, про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 5 ст. 122 КУпАП. у виді штрафу в розмірі 1700,00 грн.
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст.122 КУпАП - закрити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління патрульної поліції в місті Києві на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати зі сплати судового збору в сумі 420,40 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Радомишльський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя О. В. Мельник
- Номер:
- Опис: скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 289/1156/20
- Суд: Сьомий апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Мельник О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.11.2020
- Дата етапу: 16.11.2020