Справа №2-1339/08
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 серпня 2008 року Запорізький районний суд Запорізької області
у складі: головуючого - судді Галянчука М.І. при секретарі - Соколовській Т.В. розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, суд
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб з ОСОБА_2 посилаючись на те, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрований 11.09.1999 року Малокатеринівською селищною радою Запорізького району Запорізької області, актовий запис № 6. Шлюб у сторін перший. Від спільного подружнього життя мають неповнолітню дитину -доньку ОСОБА_2 Дар*ю Миколаївну, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка після розірвання шлюбу буде проживати з позивачкою. Шлюбні відносини між сторонами припинились в травні 2008 року з причини різних поглядів на вирішення важливих питань сумісного шлюбного життя, взаємне непорозуміння, ведення сумісного господарства. Ці обставини негативно впливають на здоров*я позивачки, на здоров*я та виховання дитини і призвели до того, що позивачка втратила до відповідача почуття любові та поваги. Вона неодноразово намагалася досягти згоди і взаєморозуміння з відповідачем, намагалася зберегти сім*ю, але ці спроби були марними. Подальше сумісне життя, примирення між нею та відповідачем вважає неможливим, просить розірвати їхній шлюб. Спір про розділ майна, що є сумісною власністю, відсутній.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_2 С О. свої позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просить суд їх задовольнити, витрати по розірванню шлюбу покласти на відповідача та просить ухвалити судове рішення у попередньому судовому засіданні, про що свідчить її заява.
Відповідач не заперечує проти розірвання шлюбу та проти ухвалення рішення у попередньому судовому засіданні, що підтверджується його заявою, долученою до матеріалів справи.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити у попередньому судовому засіданні.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України, при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
У судовому засіданні встановлено, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстрований 11.09.1999 року Малокатеринівською селищною радою Запорізького району Запорізької області, актовий запис № 6, що підтверджується копією свідоцтва про одруження серії 1-ЖС № 009628, виданого 11.09.1999 року Малокатеринівською селищною радою Запорізького району Запорізької області.
Від спільного подружнього життя мають неповнолітню дитину - дочку ОСОБА_2 Дар*ю Миколаївну, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії 1-ЖС № 004338, виданого 18.12.2000р. Кушугумською селищною радою Запорізького району Запорізької області, актовий запис № 49, яка після розірвання шлюбу буде проживати з позивачкою.
Так як шлюбні відносини між подружжям припинені з травня 2008 року з причини різних поглядів на вирішення важливих питань сумісного шлюбного життя, в судовому засіданні підтверджено неможливість примирення між ними, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, так як подальше збереження шлюбу суперечило б їхнім інтересам та інтересам дитини.
Витрати, пов*язані з розірванням шлюбу, покласти на відповідача, який в судовому засіданні проти цього не заперечує.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 10, 11, 60, 130, 174, 209, 212-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, який зареєстрований 11 вересня 1999 року Малокатеринівською селищною радою Запорізького району Запорізької області, актовий запис № 6.
При оформленні розірвання шлюбу в органах РАГСу витрати в сумі 08 грн.50 коп. покласти на ОСОБА_2, а ОСОБА_1 від витрат звільнити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України - в строк подання заяви про апеляційне оскарження.