Справа № 2-999 2009 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 березня 2009 року м. Макіївки
Гірницький районний суд міста Макіївки Донецької області у складі:головуючого судді Кульбакова І.В.
при секретарі Фабаровської І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Макіївки справу за позовом Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" в особі структурної одиниці «Макіївський об'єднаний район електричних мереж» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію відшкодування збитків,
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2008 року ВАТ „Донецькобленерго" в особі структурної одиниці «Макіївський об'єднаний район електричних мереж» звернулося в суд з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використану електричну енергію відшкодування збитків.
У судовому засіданні представник позивача, ОСОБА_2, діюча на підставі довіреності, позовні вимоги підтримала та пояснила суду, що відповідач є споживачем електроенергії за адресою: м. Макіївка-28, вул. . Красна, 6.26, який повинен до 10 числа кожного місяця провадити оплату за споживчу електричну енергію, однак станом на 10.01.2009р. утворилась заборгованість в сумі 431, 24 грн. Крім цього, 05.07.2007р. при перевірці представниками ВАТ «Донецькобленерго» електроустановки та прибору обліку електроенергії у відповідача було виявлено безоблікове споживання електроенергії шляхом підключення фазного проводу з перемикачем, про що було складено акт № 011795. Нарахування по вказаному акту складає 5996, 97 грн. 12.07.2007р. була проведена експертиза лічильника та виявлено втручання в роботу лічильного механізму, про що було складено акт № 10385. Просила стягнути з відповідача суму заборгованості, суму збитків та судові витрати.
Відповідач ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить повідомлення про одержання судової повістки. Суду не наданні докази про поважну причину неявки відповідача в судове засідання, а тому, у відповідності зі ст. 224 ЦПК України, а також зі згоди представника позивача, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності ОСОБА_1 по наявних доказам і прийняти заочне рішення.
Суд, вислухавши пояснення представника ВАТ «Донецькобленерго», дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню частково.
Згідно п.42 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999 року № 1357, споживач електричної енергії зобов'язаний дотримуватися вимог нормативно-технічних документів та договору, забезпечувати належний технічній стан та безпечну експлуатацію своїх електроустановок та побутових електроприладів, забезпечувати збереження приладів обліку і пломб на них у разі розміщення приладу обліку в квартирі або в іншому об'єкті споживача, невідкладно повідомляти енергопостачальника про недоліки в роботі приладу обліку, оплачували спожиту –електричну енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору та цих Правил, вносити плату за спожиту електричну енергію виключно на розподільчий рахунок енергопостачальника в уповноваженому банку, узгоджувати з енергопостачальником нові підключення та переобладнання внутрішньої електропроводки, надавати розрахункові документи на вимогу представників енергопостачальника для перевірки правильності оплати та відповідності записів у них показанням приладу обліку, забезпечувати доступ представникам енергопостачальника після пред'явлення ними службових посвідчень до квартири або іншого об'єкта для обстеження приладу обліку, електроустановок та електропроводки, не перешкоджати обрізуванню гілок дерев, які ростуть на території, що належать споживачу, не пізніше ніж за 7 днів до припинення користування електричною енергією у квартирі або іншому об'єкті письмово повідомити енергопостачальника про розірвання договору та розрахуватися за спожиту електричну енергію, включаючи день виїзду.
Відповідно ст. 526 ЦК України, п.п. 20, 42, 48 «Правил користування електричною енергією для населення», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999р. між ВАТ «Донецькобленерго» і відповідачем виникли цивільні права та обов'язки. В зв'язку з цим відповідач зобов'язаний провадити оплату використаної електричної енергії.
Відповідно з п. 48 вказаних Правил, споживач несе відповідальність згідно із законодавством за розкрадання електричної енергії у разі самовільного підключення до електромереж і споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно з п. 53 «Правил...» у випадку виявлених представниками енергопостачальника порушень споживачем правил користування електроенергією, у тому числі фактів крадіжки електроенергії, складається акт, який підписується представниками енергопостачальника та споживача... Розмір заподіяних енергопостачальнику збитків розраховується відповідно з оформленим актом о виявленням порушенні по добовому розміру розрахункового споживання електроенергії по кількості днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань або технічної перевірки прибору обліку до моменту усунення порушень по тарифам (цінам) для населення, які діяли в період, за котрий нараховується розмір збитків, але не більш строку позовної давності. У наслідку відмови споживача відшкодувати збитки, енергопостачальник передає справу до суду.
Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 є споживачем електроенергії за адресою: м. Макіївка-28, вул. . Красна, б. 26.
Згідно розрахунку по особистому рахунку заборгованість за споживчу електроенергією відповідача за період з січня 1998р. по березень 2008р. складає 431, 24 грн. (а.с. 5-6).
Згідно акту № 011795 про порушення правил користування електричною енергією від 05.07.2007р., складений представниками ВАТ "Донецькобленерго" за місцем проживання відповідача, за адресою: м. Макіївка-28, вул. . Красна, б.26 було виявлено безоблікове споживання електроенергії шляхом підключення фазного проводу з перемикачем (а.с. 7).
Нарахування по вказаному акту складає 5996, 97 грн. (а.с. 8).
Відповідно до ст.. 257 ЦК України загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Аналізуючи зібрані по справі докази, приведені вище, суд приходить до висновку, що відповідачем ОСОБА_1 були порушені правила користування електричною енергією для населення, однак на користь ВАТ «Донецькобленерго» з відповідача необхідно стягнути суму заборгованості за споживчу електричну енергію у межах строку позовної давності, тобто за період з грудня 2005р. по березень 2008р. в сумі 53, 60 грн. та збитки по акту в сумі 5996, 97 грн.
Крім того, з відповідача на користь Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" необхідно стягнути судові витрати у вигляді судового сбіру в сумі 64, 28 грн, а також витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 30, 00 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.. ст. 256, 257 ЦК України, Правилами користування електричною енергією для населення, затвердженими Постановою Кабміну України від 26.07.1999 року № 1357, ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 257 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" в особі структурної одиниці «Макіївський об'єднаний район електричних мереж» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за використану електричну елегію відшкодування збитків -задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства "Донецькобленерго" з перерахуванням на розподільчий рахунок № 260363011372 ДОУ ВАТ Держощадбанк України, МФО 335106, код ОКПО 35151993, т/р 26004301535689 в Центрально-міському відділенні АК ПІБ м. Макіївки - заборгованість за споживчу електричну енергією в сумі 53, 60 грн., збитки по акту про порушення в сумі 5996, 97 грн., судові витрати у вигляді судового збору в сумі 64, 28 грн, а також витрати на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи у сумі 30, 00 грн., всього стягнути 6144, 85 грн ( шість тисяч сто сорок чотири грн. 85 коп.).
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом* що його ухвалив, за письмової заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.