Справа № 1 - 284/2009
ВИРОК
ІМ’ЯМ УКРАЇНИ
" 22 " червня 2009 року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Загуменнової Н.М.
при секретарі Райвахівській Л.В.
з участю прокурора Клименка В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі в місті Коростені справу по бвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, у вчиненні злочинів, передбачених за ст. ст. 358 ч. 1, 358 ч.3 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Підсудний ОСОБА_1 на початку грудня місяця 2008 року на пероні залізничного вокзалу ст. Коростень, що розташований в м. Коростені по вул. Табукашвілі, 15, знайшов пенсійне посвідчення № 194763, видане на прізвище ОСОБА_2 07.09.2001 року Овруцьким Управлінням пенсійного фонду України в Житомирській області, яке забрав собі, маючи умисел на його підроблення, щоб безкоштовно використовувати для проїзду залізничним транспортом.
В грудні місяці 2008 року підсудний ОСОБА_1, знаходячись за місцем свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_5, маючи умисел на підроблення та використання завідомо підробленого документа, підробив вищевказане знайдене посвідчення шляхом вклеювання до нього своєї фотокартки, тим самим підробивши документ, який видається державною установою і, згідно постанови Кабінету Міністрів України № 354 від 17.05.1993 року, надає право безкоштовного проїзду в приміському залізничному транспорті.
Підсудний ОСОБА_1 використовував підроблене пенсійне посвідчення з грудня місяця 2008 року до 26 лютого 2009 року.
26 лютого 2009 близько 11 години підсудний ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, пред’явив підроблене пенсійне посвідчення № 194763, видане 07.09.2001 року Овруцьким Управлінням пенсійного фонду України в Житомирській області на прізвище ОСОБА_2 зі своєю фотокарткою в приміську квиткову касу залізничного вокзалу ст. Коростень Південно -Західної залізниці і отримав пільговий - безкоштовний квиток приміського сполучення № 765466 на безкоштовний проїзд від ст. Коростень до ст. Київ Пасажирський, тим самим використавши завідомо підроблений документ.
Цього ж дня близько 11 години 20 хвилин ОСОБА_1, знаходячись на другому поверсі залу очікування пасажирів залізничного вокзалу ст. Коростень, що розташований в м. Коростені по вул. Табукашвілі, 15, був затриманий та доставлений працівниками ЛВ ст. Коростень за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 КУпАП, де під час особистого огляду у нього в правій кишені штанів працівниками міліції було виявлено та вилучено вищезазначене підроблене пенсійне посвідчення, яке ОСОБА_1 підробив та використовував для безкоштовного проїзду залізничним транспортом.
Допитаний в судовому засіданні по суті пред’явленого йому обвинувачення підсудний ОСОБА_1 винним себе у вчиненні злочинів визнав повністю і пояснив суду, що він дійсно у грудні місяці 2008 року в м. Коростені на пероні залізничного вокзалу знайшов пенсійне посвідчення, видане на ім’я ОСОБА_2 Це посвідчення забрав собі, щоб в подальшому підробити використовувати для безкоштовного проїзду приміським залізничним транспортом. Згодом за місцем свого проживання в ІНФОРМАЦІЯ_6 він в знайдене пенсійне посвідчення вклеїв свою фотокартку. Підроблене пенсійне посвідчення декілька разів використовував для проїзду в електричці, так як за цим підробленим посвідченням отримував в касах безкоштовні квитки. Останній раз використав посвідчення 26.02.2009 року, надавши його в касу ст. Коростень та отримавши по ньому безкоштовний квиток до ст. Київ Пасажирський. Цього ж дня, перебуваючи в нетверезому стані на залізничному вокзалі ст. Коростень, був затриманий працівниками міліції, які відвели його в чергову частину для складання адміністративного протоколу щодо нього. Там підроблене пенсійне посвідчення та квиток у нього вилучили працівники міліції при особистому огляді. Вчинення злочинів пояснив скрутним матеріальним становищем.
Крім повного визнання своє вини самим підсудним ОСОБА_1, його вина у вчиненні злочинів стверджується також зібраними по справі письмовими доказами.
Так як підсудний ОСОБА_1 вину свою у вчиненні злочинів визнав повністю, не оспорює фактичних обставин справи, суд, відповідно до ст. 299 КПК України, визнає недоцільним дослідження доказів відносно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, проти цього учасники судового розгляду не заперечують.
На підставі вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вина підсудного ОСОБА_1 в інкримінованих йому злочинах доведена повністю і кваліфікує його дії:
за ст. 358 ч. 1 КК України, як такі, що виразилися у підробці документа, який видається установою та який надає права з метою його подальшого використання;
за ст. 358 ч.3 КК України, як такі, що виразилися в використанні завідомо підробленого документа, який видається установою, яка має право право видавати такі документи і який надає права.
Обираючи міру покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує тяжкість вчинених злочинів, обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання підсудного, особу підсудного.
Злочини, вчинені підсудним, є злочинами невеликої тяжкості.
Обставиною, що пом’якшує покарання ОСОБА_1, суд визнає його щире каяття у вчиненому.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудного ОСОБА_1.І, суд визнає те, що він вчинив злочин в стані алкогольного сп’яніння.
Як особа підсудний характеризується наступним чином: не одружений, не працюючий, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_7 без реєстрації, раніше притягався дол кримінальної відповідальності, але судимість погашена.
Враховуючи, що підсудний ОСОБА_1 вчнив злочин невеликої тяжкості, суд вважає, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства і йому слід обрати покарання не пов’язане з позбавленням волі, яке необхідне й достатнє для його виправлення.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених за ст. ст. 358 ч. 1, 358 ч.3 КК України і призначити йому покарання:
за ст. 358 ч. 1 КК України - 1 (один) рік 6 місяців обмеження волі;
за ст. 358 ч.3 КК України - 1 рік обмеження волі.
На підставі ст. 70 КК України остаточно ОСОБА_1, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим покаранням, призначити покарання за сукупністю злочинів у виді 1 (одного) року 6 місяців обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк терміном на 1 (один) рік.
Згідно ст. 76 КК України зобов’язати ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально - виконавчої системи про зміну місця проживання та роботи, періодично реєструватись в органах кримінально - виконавчої системи.
Речові докази по справі: підроблене пенсійне посвідчення - знищити.
Запобіжний захід ОСОБА_1 залишити попередню - підписку про невиїзд, до вступу вироку в законну силу.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку через Коростенський міськрайонний суд протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
- Номер: 1-в/219/320/2015
- Опис:
- Тип справи: кримінальне провадження у порядку виконання судових рішень
- Номер справи: 1-284/2009
- Суд: Артемівський міськрайонний суд Донецької області
- Суддя: Загуменнова Н.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.09.2015
- Дата етапу: 19.09.2015