АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2009 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючої: Щолокової О.В.
Суддів: Матківської М. В., Міхасішина І.В.
При секретарі: Ставнійчук С. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 07 травня 2009 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Акціонерна компанія Вінницяобленерго» про відшкодування шкоди, -
встановила:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ВАТ АК «Вінницяобленерго» про відшкодування шкоди, завданої працівниками структурного підрозділу Жмеринські ЕМ ВАТ АК «Вінницяобленерго» незаконним припиненням постачання електроенергії у домоволодіння позивача.
Рішенням Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 07 травня 2009 року позов задоволено частково.
Стягнуто з ВАТ «Акціонерна компанія Вінницяобленерго» на користь ОСОБА_1 1171 гривню 58 копійок в рахунок відшкодування матеріальної шкоди, 300 гривень в рахунок відшкодування моральної шкоди.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 ставить питання про скасування рішення суду першої інстанції та направлення справи на новий розгляд до іншого суду, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Справа № 22 - 1432/ 2009 р. Категорія:36 Головуючий в першій інстанції: Камінський В.П.
Доповідач: Щолокова О.В.
Колегія суддів, перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, вважає, що дана скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до п. п. 3, 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357 «Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення» споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником. У договорі обов’язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів.
Як вбачається з матеріалів справи, 20.03.2001 року між ВАТ АК Вінницяобленерго в особі директора Жмеринських ЕМ Косач О.М. та ОСОБА_1 було укладено договір на користування електричною енергією (а. с. 15).
Згідно п. 1.1. даного договору електропостачальник зобов’язується постачати споживачу електроенергію в необхідних йому обсягах відповідно до потужності 1, 5 кВт електроустановок споживача.
Як встановлено судом першої інстанції, з 17.01.2006 року до 03.05.2006 року відповідач безпідставно припинив електропостачання до будинковолодіння позивача, чим спричинив останньому матеріальну та моральну шкоду.
Згідно п. 44 Постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357 «Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення» у разі тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника він несе відповідальність згідно з умовами договору у розмірі двократної вартості невідпущеної споживачу електричної енергії.
Таким чином, місцевий суд правильно обрахував розмір завданої позивачеві матеріальної шкоди та дійшов обгрунтованого висновку про необхідність її стягнення.
Розмір відшкодування моральної шкоди, визначений судом першої інстанції, відповідає характеру, обсягу та тривалості заподіяних позивачеві моральних страждань, а також ступеню вини відповідача в даному випадку.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.
Рішення суду першої інстанції про часткове задоволення позову є законним і обгрунтованим, постановленим з додержанням вимог матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 313-315 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 07 травня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та з цього часу може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.