Судове рішення #8886851

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУЛ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

12 червня 2009 року. м. Вінниця

Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:

Головуючого: Цюри Т.В.,

Суддів: Медяного В.М., Вавшка B.C.

при секретарі: Ставнійчук С. В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Апеляційного суду Вінницької області заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниці від 13 березня 2009 року про відкриття провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про встановлення порядку користування земельною ділянкою, -

встановила:

Ухвалою Ленінського районного суду м. Вінниці від 13 березня 2009 року було відкрито провадження по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про встановлення порядку користування земельною ділянкою.

На таку ухвалу ОСОБА_1, подала 15.04.2009 року апеляційну скаргу, тобто з пропущенням встановленого законом строку на її оскарження.

Разом з тим, вона звернулася з проханням поновити строк на апеляційне оскарження ухвали Ленінського районного суду м. Вінниці від 13 березня 2009 року, посилаючись на те, що строк нею був пропущений з поважних причин.

Колегія суддів, перевіривши обгрунтованість поданої заяви, дослідивши матеріали цивільної справи, дійшла до висновку про те, що дана заява не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Відповідно до ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює строк встановлений законом, за клопотанням сторони чи іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.

Справа № 22-1262/2009 Головуючий в суді 1 - інстанції:Грабик В.в.

Категорія: 45 Доповідач: Цюра Т.В.

Як вбачається з матеріалів справи, копію оскаржуваної ухвали суду відповідачка отримала 31.03.2009 року, що і сама заявниця підтверджує в апеляційній скарзі.

Однак, апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції нею подано лише 15.04.2009 року, тобто з пропуском п’ятиденного строку, встановленого ст. 294 ЦПК України.

Окрім того, 13.04.2009 року заявниця була присутня на попередньому судовому засіданні особисто, де була винесена ухвала Ленінським районним судом від 13.04.2009 року про передачу справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про встановлення порядку користування земельною ділянкою за підсудністю до Староміського районного суду, що свідчить про безпідставність вимог самої апеляційної скарги, яка грунтувалася на порушенні правил підсудності.

Згідно вимог ч. 3 ст. 294 ЦПК України заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Заявниця не надала суду жодних доказів на підтвердження поважності причин пропуску нею строку на апеляційне оскарження, тому підстав для його поновлення колегія суддів не вбачає.

За таких обставин, колегія суддів дійшла висновку, що строк на апеляційне оскарження пропущений без поважних причин, тому заява про поновлення строку задоволенню не підлягає.

Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 73, 294, 315 ЦПК України, колегія суддів, -

ухвалила:

Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Ленінського районного суду м. Вінниці від 13 березня 2009 року про відкриття провадження по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1, ОСОБА_3 про встановлення порядку користування земельною ділянкою

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Ленінського районного суду м. Вінниці від 13 березня 2009року - залишити без розгляду.

Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення.

На ухвалу може бути подана касаційна скарга протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили до Верховного Суду України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація