справа № 2-а-5843/09/1070
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
5 березня 2009 року
Суддя Київського окружного адміністративного суду Панченко Н.Д., перевіривши виконання вимог ст. ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України
за позовом ОСОБА_1
до Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області
про визнання недійсною (скасування) заяви
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області (надалі - відповідач) про визнання недійсною (скасування) заяви від 11.11.2005 року Голови Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання виконкомом Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області позову гр. ОСОБА_2 щодо визнання її власником самочинно недобудованого житлового будинку в АДРЕСА_1, з яким гр. ОСОБА_2 звернулась до Обухівського районного суду Київської області до Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
Статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначено компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, тобто справ, які належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.
Згідно з частиною першою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних і юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Залежно від компетенції органу, який прийняв документ, характеру та обсягу відносин, що врегульовано ним, акти суб'єктів владних повноважень поділяються на нормативні і такі, що не мають загальнообов'язкового характеру, тобто акти індивідуальної дії.
Нормативно-правові акти - це рішення, дію яких поширено на невизначене або визначене загальними ознаками коло осіб і які призначені для неодноразового застосування щодо кола цих осіб.
Правові акти індивідуальної дії - рішення, дію яких поширено на конкретних осіб або які стосуються конкретної ситуації.
Спірна заява про визнання позову є процесуальним документом, який стверджує факт визнання вимог позивача та містить інформацію лише про позицію сторони у спорі.
За наслідками розгляду заяви про визнання стороною позову, суд приймає відповідне рішення, яким вирішує спір по суті.
Таким чином, заява про визнання адміністративного позову не є рішенням суб'єкта владних повноважень, в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України, а отже такий спір не є публічно-правовим спором.
Як вбачається з матеріалів справи, 19 червня 2008 року Головою Підгірцівської селищної ради до Верховного Суду України та Обухівського районного суду Київської області були подані заяви про «недійсність» заяви про визнання позову по справі № 2-1819/2005р., що є, на його думку, «істотною обставиною і такою, що має значення для справи, правильності висновків суду та судового рішення».
Відповідно до приписів процесуального законодавства України, рішення суду, що набрало законної сили, може бути переглянуте у зв'язку з нововиявленими обставинами. До нововиявлених обставин відноситься, зокрема, істотні обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою про перегляд.
Як правило, заява про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подається до суду тієї інстанції, який першим допустив помилку при вирішенні справи внаслідок незнання про існування цієї обставини.
Згідно пункту 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи зазначене та керуючись статтями 105 - 107, 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. 1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі № 2-а-5843/09/1070 за позовом ОСОБА_1 до Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання недійсною (скасування) заяви від 11.11.2005 року Голови Підгірцівської сільської ради Обухівського району Київської області про визнання виконкомом відповідача позову ОСОБА_2 щодо визнання її власником самочинно недобудованого житлового будинку в АДРЕСА_1.
2. 2. Копію ухвали про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачеві.
Ухвала відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, за правилами. встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.