Справа № 296/7837/20
1-кс/296/3333/20
Ухвала
Іменем України
21 вересня 2020 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Житомирській області ОСОБА_1 , погодженого прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,-
встановив:
Старший слідчий в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Житомирській області (далі - СВ УСБ України в Житомирській області) ОСОБА_1 звернувся до слідчого судді Корольовського районного суду м. Житомира із клопотанням, погодженим прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, відповідно до змісту якого просить надати слідчим СВ УСБУ в Житомирській області ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 тимчасовий доступ, з можливістю вилучення (здійснити їх виїмку), до речей і документів, які перебувають у володінні оператора мобільного зв`язку «ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), і які містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення і можуть бути використані як докази, а саме до:
- роздруківок з`єднань по номерам мобільних телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , з відображенням наступних відомостей: вид, дата, час, тривалість з`єднання (в т.ч. неприйняті виклики, SMS, MMS повідомлення (без доступу до їх змісту), GPRS, переадресація, тощо), номер абонента «А», ІМЕІ абонента «А» та номера абонентів «Б», ІМЕІ абонента «Б», LAC, СID, з зазначенням азимуту на базову станцію і адреси розташування базових станцій, з яких виходили на зв`язок власники таких мобільних терміналів, а також з зазначенням реєстрації вказаних номерів (абонента "А") поза межами України, за період часу з 00 год. 00 хв. 17.08.2020 по 07.09.2020 включно.
В обґрунтування поданого клопотання зазначає, що у провадженні СВ УСБ України в Житомирській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22020060000000037 від 31.08.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258 Кримінального кодексу України (далі - КК України).
Досудовим розслідуванням встановлено, що 31.08.2020 близько 14 год. 35 хв., на 241 км залізничної колії, між станціями "Бехи-Сокорики" (поблизу с. Михайлівка Коростенського району Житомирської області), під час руху вантажного потягу № 9503, який слідував маршрутом "Республіка Білорусь, м. Калінковичи Україна, м. Коростень Житомирської області", відбувся вибух невідомого вибухового пристрою, внаслідок чого вагон та залізнична колія зазнали пошкодження. Вибуховий пристрій було приховано розміщено невстановленим на даний час особами між шпалами, під залізничним полотном.
У ході огляду місця події, було виявлено та вилучено залишки та елементи вибухового пристрою невідомого походження.
У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що в районі вчинення терористичного акту були активні номера телефонів мобільного оператора зв`язку «ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 .
Необхідність надання тимчасового доступу до речей і документів обґрунтовує тим, що у досудового слідства виникла необхідність у перевірці вже отриманих даних, а також у встановленні осіб причетних до підготовки та вчинення вибуху на залізничній колії.
Зазначає, що з метою проведення всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки та прийняття законного процесуального рішення, а також встановлення осіб причетних до підготовки та вчинення вибуху, у досудового розслідування виникла необхідність в отриманні інформації, яка знаходиться у оператора мобільного зв`язку «ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: роздруківок з`єднань мобільних телефонів, які працювали в період часу з 00 год. 00 хв. 17.08.2020 по 07.09.2020 включно, з наданням виду, дати, часу, тривалості з`єднання, номера абонента «А», ІМЕІ абонента «А», номера абонента «Б», ІМЕІ абонента «Б», LAC, СID, азимут базової станції і адреси розташування перерахованих базових станцій, з яких виходили на зв`язок власники мобільних терміналів.
Враховуючи, що інформація, яка знаходиться в оператора мобільного зв`язку «ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про зв`язок, абонента надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, містить охоронювану законом таємницю, а також те, що іншим способом отримати її неможливо, необхідним є надання тимчасового доступу до речей і документів.
Слідчий просив розглянути клопотання без його участі.
Згідно з ч.2 ст.163 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України), клопотання розглядається слідчим суддею без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, оскільки за змістом клопотання існує загроза зникнення, втрати або знищення їх чи настання інших наслідків, які перешкодять кримінальному провадженню.
Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
За змістом п.3 ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, або документи, зокрема, не становлять собою, або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
При цьому, частиною шостою статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи доведеність наявності достатніх підстав вважати, що, інформація, яка знаходиться в оператора мобільного зв`язку «ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання містить охоронювану законом таємницю, яку іншим способом отримати неможливо, зважаючи, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні і може бути використана, як доказ у кримінальному провадженні, клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 159, 160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ухвалив:
Клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Житомирській області ОСОБА_1 , погодженого прокурором групи прокурорів у кримінальному провадженні ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів - задовольнити.
Надати слідчим СВ УСБУ в Житомирській області ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_1 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 тимчасовий доступ, з можливістю вилучення (здійснити їх виїмку), до речей і документів, які перебувають у володінні оператора мобільного зв`язку «ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), і які містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення і можуть бути використані як докази, а саме до:
- роздруківок з`єднань по номерам мобільних телефонів НОМЕР_1 , НОМЕР_2 , НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , з відображенням наступних відомостей: вид, дата, час, тривалість з`єднання (в т.ч. неприйняті виклики, SMS, MMS повідомлення (без доступу до їх змісту), GPRS, переадресація, тощо), номер абонента «А», ІМЕІ абонента «А» та номера абонентів «Б», ІМЕІ абонента «Б», LAC, СID, з зазначенням азимуту на базову станцію і адреси розташування базових станцій, з яких виходили на зв`язок власники таких мобільних терміналів, а також з зазначенням реєстрації вказаних номерів (абонента "А") поза межами України, за період часу з 00 год. 00 хв. 17.08.2020 по 07.09.2020 включно.
У відповідності до статті 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня постановлення, до 21 листопада 2020 року.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
- Номер: 1-кс/296/3333/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 296/7837/20
- Суд: Корольовський районний суд м. Житомира
- Суддя: Петровська М.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.09.2020
- Дата етапу: 16.09.2020