справа №2-10630/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" вересня 2009 року Шевченківський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді: Голік Н.О.
при секретарі: Мурашко М.С.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом до відповідача, в якому просить розірвати зареєстрований між ними шлюб, посилаючись на те, що спільне життя з відповідачем не склалося.
Від шлюбу неповнолітніх дітей не мають.
В попередньому судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, просила їх задовольнити, посилаючись на викладені в позові обставини, зазначивши, що примирення та збереження сім'ї неможливе, проти ухвалення судового рішення в попередньому судовому засіданні не заперечував.
Відповідач позовні вимоги визнала у повному обсязі, проти розірвання шлюбу в попередньому судовому засіданні не заперечувала.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, встановивши, що визнання позову відповідачем не суперечить закону, не порушує прав, свобод чи інтересів інших осіб, вважає можливим ухвалити у попередньому судовому засіданні судове рішення про задоволення позовних вимог у порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
17 травня 1970 року між сторонами було зареєстровано шлюб, що підтверджується свідоцтвом про одруження НОМЕР_1 від 17 травня 1970 року (а.с. 5), про що в книзі записів актів громадянського стану про одруження 17 травня 1970 року зроблено відповідний запис за №119.
Судом встановлено, що між сторонами втрачене взаєморозуміння, сторони проживають окремо більше як пів року, а отже примирення подружжя та збереження шлюбно-сімейних відносин між сторонами неможливе і суперечить інтересам подружжя.
Таким чином суд вважає встановленим, що збереження сім'ї неможливо, шлюб сторін існує формально і може бути розірваним.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст.3, 130, 174, 208, 209, 212-215, 218, 292, 294 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб, зареєстрований 17 травня 1970 року Васильківським райбюро ЗАГС Київської, області, запис №119, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зазначеною у свідоцтві про одруження як ОСОБА_3 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_1 при реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС державне мито на користь держави в сумі 17 (сімнадцять) грн. 00 коп., ОСОБА_2 від витрат звільнити.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається Апеляційному суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва.