Справа № 2-1637 2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2008р. Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Поливач Л. Д.
при секретарі - Мінчук О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу між нею та ОСОБА_2 та стягнення з відповідача аліментів на утримання неповнолітніх дітей - синів ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 1/3 частини зі всіх видів заробітку щомісячно, посилаючись на те, що шлюбно-сімейні відносини між нею та чоловіком припинені у зв'язку з тим, що між ними склались неприязні стосунки, постійно виникають сварки. Під час останнього конфлікту чоловік наніс їй тілесні ушкодження. Шлюб існує суто формально, вони не ведуть спільного господарства, зберігати сім'ю наміру вона не має і прийшла до висновку про необхідність розірвання шлюбу. Оскільки чоловік добровільно не надає допомоги на утримання дітей, вона бажає стягнути аліменти у зазначеному розмірі у судовому порядку.
Під час розгляду справи позивач та її представник - ОСОБА_5. уточнили позовні вимоги, ОСОБА_1 просила суд розірвати її шлюб з ОСОБА_2, посилаючись на той факт, що вона втратила почуття любові та поваги до чоловіка! наміру зберігати сім'ю вона не має, та просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей у розмірі 2.500 грн..
Відповідач ОСОБА_2 за викликом суду не з'явився, надіслав на адресу суду заяву, у якій зазначив, що погоджується з позовними вимогами дружини, згоден розлучитись, просив суд проводити розгляд справи у його відсутності.
За таких обставин суд вважав за можливе проводити розгляд справи у відсутності відповідача ОСОБА_2.
Заслухавши пояснення позивача, її представника - ОСОБА_5, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню судом у повному обсязі.
Судом встановлено, що подружжя перебуває в зареєстрованому шлюбі з 07.05.2004р. Від шлюбу мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6, 7, 8).
Подружжя не знаходить взаємо-порозуміння в сімейних відносинах, спільного господарства не ведуть, шлюбно-сімейні відносини були припинені з січня 2008 року у зв'язку з тим, що ОСОБА_2 наніс ОСОБА_1 тілесні ушкодження, які згідно висновку спеціаліста у галузі судово-медичної експертизи, відносяться до легких тілесних ушкоджень (а.с.10-11).
ОСОБА_2 на розірвання шлюбу згоден, ОСОБА_1 настоює на розірванні шлюбу, оскільки наміру зберігати дану сім'ю вона не має.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам.
Як зазначила позивач в судовому засіданні, відповідач матеріальну допомогу на утримання дітей не надає, а тому вона має намір вирішити питання про стягнення аліментів в судовому порядку відповідно до вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідач є працездатним, має можливість сплачувати аліменти у твердій грошовій сумі.
Що ж стосується розміру аліментів, то, відповідно до вимог ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
При цьому суд приймає до уваги той факт, що відповідач погодився сплачувати на утримання синів аліменти у розмірі 2.500 грн., а тому суд вважає за необхідне стягувати з відповідача на користь позивача аліменти на утримання неповнолітніх дітей у розмірі 2.500 грн. щомісячно до досягнення дітьми повноліття, по 1.250 грн. на утримання кожної дитини.
Відповідно до вимог ст.367 ч.1 п.1 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.
Відповідно до вимог ст.88 ЦПК України з відповідача на користь держави підлягає стягненню судовий збір у вигляді державного мита в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн..
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.10, 60, 212, 213-215 ЦПК України, ст.ст.105 ч.3, 110, 112,180, 182, 183 СК України, - суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Шлюб, зареєстрований 07.05.2004 року відділом реєстрації актів цивільного стану Деснянського районного управління юстиції (а/з № 473) між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 - розірвати.
Стягнути з ОСОБА_2 17 грн. 00 коп. держмита на користь держави, ОСОБА_1 від сплати держмита звільнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця АДРЕСА_1 Російської Федерації, на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти у твердій грошовій сумі - 2.500 грн., по 1.250 грн. на кожного щомісячно, до досягнення дітьми повноліття, починаючи з 19 січня 2008 року,
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця АДРЕСА_1 Російської Федерації судовий збір на користь держави у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 грн..
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м.Києва через Деснянський районний суд м.Києва протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі апеляційної скарги, або протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження рішення, яка подається протягом десяти днів з дня проголошення рішення.