№ 2-5662/2008
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2008 р. Деснянський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді Шевчука О.П.
при секретарі - Мішиній К.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3 - тя особа - ОСОБА_3 про визначення порядку користування житлом
ВСТАНОВИВ;
До суд звернулась ОСОБА_1 з позовом до колишнього чоловіка ОСОБА_2 про встановлення порядку користування квартирою АДРЕСА_1.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що зазначена квартира належить на праві власності їй, відповідачу у справі та неповнолітнім дітям ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в рівних долях.
Квартира має дві кімнати, площею 16, 3 кв. м. та 12.9 кв. м.
Позивачка просить встановити порядок користування, відповідно якого виділити у користування їй з неповнолітньою дочкою кімнату площею 16, 2 кв. м., відповідачу з сином кімнату площею 12, 9 кв. м.
Позивачка у судовому засіданні позов підтримала, просить суд його задовольнити.
Відповідач проти задоволення позову заперечує.
Третя особа у справі - ОСОБА_6 в судове засідання не зявилась, про день та час слухання справи повідомлена, до суду надійшла заява про слухання справи без її участі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку про задоволення позову виходячи з наступного.
Встановлено, що квартира АДРЕСА_1 належить на праві власності ОСОБА_1, ОСОБА_2, неповнолітнім ОСОБА_4, ОСОБА_5 в рівних долях відповідно до свідоцтва про правло власності на житло від 28 травня 1998 року (а.с. 10).
Квартира складається з двох кімнат площею 16, 3 кв. м. та 12, 9 кв. м. (а.с. 15).
Позивачка просить виділити в її з дочкою користування кімнату площею 16, 2 кв. м., відповідачу 12, 9 кв. м., зазначаючи, що відповідач самовільно зайняв кімнату площею 12, 9 кв. м., нікого до неї не впускає, чим порушує права інших співвласників.
ОСОБА_1 зазначає, що вона з двома дітьми різної статі вимушена проживати у одній кімнаті, де відсутні умови для навчання та проживання.
Приймаючи до уваги викладене, а також ту обставину, що фактично у одній кімнаті проживають двоє дітей різної статі старше 10 років, що не відповідає вимогам ст. 50 ЖК України, а також те, що встановлення порядку користування квартирою у варіанті, запропонованому позивачем не порушує права власності кожного з співвласників, не зменьшує частини кожного з власників у спільній власності та є єдиним вирішенням виниклого між ними спору, суд визнає позов обгрунтованими і таким, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 88, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 383 ЦК України, ст.. 150 ЖК України, Постановою Пленуму Верховного Суду України № 7 від 04.10.1991р. зі змінами "Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на жилий будинок", суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити порядок користування квартирою АДРЕСА_1 при якому виділити в користування ОСОБА_1 з неповнолітньою дочкою ОСОБА_4 кімнату площею 16, 3 кв. м., ОСОБА_2 з неповнолітнім сином ОСОБА_5 жилу кімнату площею 12, 9 кв. м.,
Місця загального користування - коридор, туалет, ванну кімнату, кухню залишити у спільному користуванні співвласників.
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення до Деснянського районного суду м. Києва.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва протягом двадцяти днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження або протягом десяти днів з дня проголошення рішення.