Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #88971418

Справа №443/211/19

Провадження №2/443/637/20


УХВАЛА

про зупинення провадження у справі


       24 вересня 2020 року                                                 місто Жидачів

       

Жидачівський районний суд Львівської області у складі головуючого-судді Сливки С.І., з участю: секретаря судового засідання Кушнір М.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жидачів за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Кредитної спілки «Самопоміч» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором,


в с т а н о в и в :


Позивач КС «Самопоміч» звернулася в суд із позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Позивач подав клопотання про проведення розгляду справи без його участі.

Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі ч.2 ст.247 ЦПК України

Дослідивши подані документи та матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Встановлено, що предметом спору є стягнення заборгованості за кредитним договором та договором поруки.

На адресу відповідачів було надіслано повістки про виклик у судове засідання. Однак, згідно довідки Укрпошти про причини повернення рекомендованого поштового повідомлення, адресати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 померли.

Відповідно до вимог ст. 1216 ЦК України спадкування є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла(спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Статтею 1218 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Правовідносини, що не допускають правонаступництво, визначені ст. 1219 ЦК України. Відповідно до п.1 ч.1 ст. 1219 ЦК України не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема особисті немайнові права.

Спірні правовідносини допускають правонаступництво.

Відповідно до ст. 251 ЦПК України суд зупиняє провадження по справі у випадку смерті фізичної особи, що була стороною у справі до вступу правонаступника, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво.

Відповідно до ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців з часу відкриття спадщини.

Статтею 55 ЦПК України визначено, що у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Згідно з п. 1 ч. 1ст.253 ЦПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених п.п. 1, 3 ч. 1ст. 251 цього Кодексу до залучення до участі у справі правонаступника чи законного представника.

За таких обставин, беручи до уваги те, що правовідносини, які виникли між сторонами у даному спорі, допускають правонаступництво, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до вступу правонаступників померлих відповідачів у справу.


Керуючись ст.ст.251, 253 ЦПК України, суд


п о с т а н о в и в: :

Провадження у справі за позовом Кредитної спілки «Самопоміч» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, зупинити до вступу у справі правонаступників відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .


Ухвала в частині зупинення провадження в справі може бути оскаржена шляхом подання до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали апеляційної скарги.

Ухвала набирає чинності після закінчення строку на її оскарження, якщо апеляційну скаргу не подано.

Ухвалу підписано суддею 24.09.2020 року.


Суддя С.І. Сливка







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація