Справа № 2-5213/2008р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 листопада 2008 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого: судді – Дюженко Л.А.,
при секретарі – Герасімовій К.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
в с т а н о в и в:
Сторони 28.10.2008 р. розірвали шлюб у Ленінському відділі реєстрації актів цивільного стану Запорізького міського управління юстиції, актовий запис № 461.
Мають неповнолітню дитину: дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з позивачкою і знаходиться на її утриманні.
Позивачка звернулась в суд з позовом до відповідача про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, вказавши в заяві, що шлюб між ними розірвано, він не надає матеріальну допомогу на утримання дитини в належному розмірі і регулярно, просить стягнути з нього аліменти на утримання дитини на її користь в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення дитиною повноліття.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала, просить його задовольнити за мотивами, вказаними в позовній заяві.
Відповідач позов визнав в повному обсязі, згоден сплачувати аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, оцінивши всі представлені докази в сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.
У відповідності зі ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до повноліття. Утримання може бути як у грошовій, так і в натуральній формі.
Однак з пояснення позивачки видно, що шлюб між ними розірвано, відповідач не надавав позивачці належну матеріальну допомогу на утримання дитини.
Дитина сторін – дочка ОСОБА_4 проживає з матір'ю і знаходиться на її утриманні.
Згідно ст.183 Сімейного Кодексу України аліменти з батьків на утримання дітей визначаються судом у частці від їхнього заробітку (доходу).
Визначаючи розмір аліментів, що підлягають стягненню з відповідача на утримання неповнолітньої дочки, суд, у відповідності зі ст.182 Сімейного Кодексу України враховував матеріальне становище дитини, а також матеріальне становище відповідача, який працює і має регулярний заробіток, вважає, що він має можливість надавати позивачці матеріальну допомогу на утримання дочки в розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно, при цьому розмір стягуваних з нього аліментів буде не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, і не буде перевищувати 50 відсотків його доходів.
Відповідно до ст.88 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь держави судові витрати у виді судового збору в сумі 51 грн.
Відповідно до ст. 81 ЦПК України також підлягає стягненню з відповідача на користь держави витрати на інформаційне – технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7 грн. 50 коп.
На підставі викладеного і ст.ст.10, 60, 81, 88, 212, 213, 218 ЦПК України, ст.ст.180, 181, 182, 183 Сімейного кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити .
Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, який працює менеджером у ТОВ «Мотиф», прож.: ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5, у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менш ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 24.10.2008 р. і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судові витрати у виді судового збору в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційне – технічне забезпечення розгляду справи у сумі 7 грн. 50 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів допустити до негайного виконання
Рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Запорізької області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: