Судове рішення #8900226

С права № 2а-1255/2010 року

  ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 24 березня 2010 року                     м. Івано-Франківськ

 

    Івано-Франківський міський суд, Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді:          Томин О. О.

cекретаря:              Когут О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Івано-Франківську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську про визнання протиправною відмови щодо перерахунку пенсії та зобов”язання здійснення перерахунку та виплати підвищеної на 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни відповідно до ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”,-

в с т а н о в и в:

    Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в місті Івано-Франківську про визнання протиправноювідмови у виплаті підвищення до пенсії як дитині війни та зобов’язання нарахувати і виплатити підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за 2009 рік в сумі 1195 грн. 20 коп., зобов'язання нараховувати підвищену пенсію на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком в подальшому. В процесі розгляду справи позивач подав уточнюючу позовну заяву, в якій уточнив, що ним ставиться вимога про визнання неправомірною відмови у виплаті підвищення до пенсії як дитині війни та зобов’язання нарахувати і виплатити підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за  період з 22 травня 2008 року до 31 грудня 2008 року з врахуванням змін до цієї ж статті Закону від 28 грудня 2007 року та з врахуванням уже виплачених сум.

В судове  засідання представник позивача не з”явилася, подала до суду заяву про розгляд справи за її відсутності.

Представник відповідача — Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причину неявки суду не повідомлено.

З урахуванням положень ч.4 ст. 128 КАС України суд ухвалив про проведення розгляду справи у відсутності представника відповідача.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1., ІНФОРМАЦІЯ_1, є пенсіонером та відповідно до вимог ст.1 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” має статус “дитина війни”, про що свідчить копія пенсійного посвідчення (а.с. 6).

Згідно ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ст.28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок — 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 Згідно Закону України “ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” рішення щодо призначення, донарахування, перерахунок пенсії приймаються територіальними органами Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів. Таким чином, обов’язок по нарахуванню і виплаті передбаченої ст.6 Закону доплати до пенсії позивачу покладено на управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську.

Стосовно вимоги за  період з 22 травня 2008 року до 31 грудня 2008 року та 2009 рік судом встановлено, що згідно п.41 розд. П Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” стаття 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” викладена в новій редакції, згідно якої дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”) до пенсії виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни. Вказані положення визнані неконституційними згідно Рішення Конституційного Суду України № 10-рп/2008 від 22.05.2008 р.

 Незважаючи на те, що з 22.05.2008 р. відновлено дію ст.6 Закону у попередній редакції, відповідач всупереч рішенню Конституційного Суду України в період з 22.05.2008 р. нараховував та виплачував позивачу підвищення до пенсії у розмірі лише 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги підлягають до часткового задоволення. Слід визнати неправомірною відмову відповідача у виплаті ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”. Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Івано-Франківську нарахувати та виплатити позивачу підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за період  з 22.05.2008 р. до 31.12.2008 р.

Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача виплачувати підвищену пенсію як дитині війни на 30% мінімальної пенсії за віком за 2009 рік, то така підлягає до задоволення, а саме за період з 01.01.2009 р. по 31.12.2009 р. з наведених вище підстав.

Не підлягає до задоволення вимога про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату надбавки до пенсії  за 2009 рік в сумі 1195грн. 20 коп. , оскільки, суд не є органом з призначення та виплати пенсії, а тому не може визначати її розмір і вирішуючи спір про право, підстав для нарахування суми недоплати не вбачає.

Що стосується вимоги позивача про зобов'язання відповідача проводити виплату перерахованої пенсії в подальшому, то така не підлягає до задоволення, оскільки суд не вправі вирішувати спори на майбутнє щодо обставин, які фактично не наступили.

На підставі наведеного, відповідно до ст. ст. 55, 124 Конституції України, ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, ст.28 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, Рішення Коституційного Суду України від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008, ст. ст. 8-12, 17, 69, ч. 4 ст. 128 КАС України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, –

п о с т а н о в и в:

    Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління  Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську  задоволити частково.

Визнати неправомірноювідмову Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську щодо підвищення ОСОБА_1 пенсії  у розмірі передбаченому ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”.

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м.Івано-Франківську нарахувати та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни відповідно до ст.6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за період з 22 травня 2008 року до 31 грудня 2008 року та з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року з врахуванням змін до цієї ж статті Закону від 28 грудня 2007 року та з врахуванням уже виплачених сум підвищення до пенсії за вказані періоди.

У решті вимог в позові ОСОБА_1 відмовити.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

 Заяву про апеляційне оскарження постанови суду до а пеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 КАСУ – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються через Івано-Франківський міський суд.

    Суддя:                                                                                                    Томин О. О.

   

     

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація