Справа № 2-2517/08 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 травня 2008 року Ленінський районний суд м. Запоріжжяу складі: головуючого судді Нікітенко Н.П., при секретарі Толстікової Т.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третя особа: товарна біржа «Гілея» про визнання договору міни квартири дійсним, про визнання права власності на квартиру, про визнання права спільної часткової власності,
в с т а н о в и в :
Позивачі звернулись до суду з позовом про визнання договору міни квартири дійсним, про визнання права власності на квартиру, про визнання права спільної часткової власності.
У заяві зазначили, що 15 липня 1996 року між ними – ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 було укладено договір міни двокімнатної квартири АДРЕСА_1 на двокімнатну квартиру АДРЕСА_2. Сторони повністю виконали правочин, проте, угода нотаріально посвідчена не була.
На теперішній час відсутність нотаріального посвідчення угоди позбавляє можливості позивачів реалізувати у повній мірі право власності на зазначену квартиру. Позивачі просять визнати дійсним договір міни та визнати за ними право власності на квартиру АДРЕСА_2, крім цього, визнати за кожною з них право власності на 1\2 зазначеної квартири.
У судовому засіданні позивачі позов підтримали і просять його задовольнити, оскільки договір міни дійсно був укладений 15.07.1996 року, зареєстрований на товарній біржі «Гілея» і повністю виконаний сторонами.
Відповідач у судове засідання не з»явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, ніяких доказів або заперечень суду не надав.
Третя особа: представник товарної біржі «Гілея» у судове засідання не з»явився, про день та час слухання справи був повідомлений відповідно до ст. 74 ЦПК України, надав суду лист з проханням розглянути справу за їх відсутності.
Вислухавши пояснення позивачів, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає задоволенню по наступним підставам :
Відповідно до змісту ст.ст. 227, 242 ЦК УССР, що діяв на момент вчинення правочину, договір міни нерухомості повинен був бути посвідчений нотаріально. Проте, угода нотаріально посвідчена не була.
Відповідно до ст. 220 ЦК України, якщо сторони домовились щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами і відбулося виконання договору, такий правочин суд може визнати дійсним.
15 липня 1996 року між ОСОБА_1, ОСОБА_2 і ОСОБА_3 було укладено договір міни належної позивачам квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 на квартиру АДРЕСА_2, яка належала на праві приватної власності ОСОБА_3, що підтверджується договором. (с.с. 5). Зазначена угода була зареєстрована Товарною біржею «Гілея» 15.07.1996 року, ЗМБТІ 22.07.1996 року.
Сторони повінстю виконали укладений ними договір: ОСОБА_3 передав позивачам документи на квартиру АДРЕСА_4, звільнив її і передав її позивачам у власність; позивачі – ОСОБА_1, ОСОБА_4 також звільнили квартиру і передали її у власність ОСОБА_3
22.07.1996 року Запорізьким міжміським бюро технічної інвентарізації внесено реєстраційні зміни володільця і зареєстровано право власності на квартиру АДРЕСА_2 за ОСОБА_1 і ОСОБА_2.(с.с. 6-7).
Зважаючи на те, що вчинений сторонами правочин виконаний ними повністю, сторони по договору цей договір не заперечують, а нотаріальне посвідчення угоди вже неможливе, суд дійшов до висновку, що укладений договір міни належить визнати дійсним.
На підставі наданих позивачкою пояснень, оцінюючи матеріали справи, суд дійшов до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 61 174, 209, 212, 214 ЦПК України, 227, 242 ЦК УССР, ст. ст. ст. 209, 215, 220, 372, 1261, 1273, 1274 ЦК України, Постановою Пленуму Верховного суду України № 11 від 29.12.1976 р. „Про судове рішення”,
в и р і ш и в:
Визнати дійсним договір міни, укладений 15.07.1996 року в м. Запоріжжі та зареєстрований Товарною біржею «Гілея» між ОСОБА_1, ОСОБА_2 з одного боку та ОСОБА_3 з другого боку згідно якого, ОСОБА_3 передав належну йому на праві приватної власності квартиру АДРЕСА_2, у приватну власність ОСОБА_1, ОСОБА_2, а ОСОБА_1, ОСОБА_2 передали належну їм на праві власності квартиру за адресою: АДРЕСА_5 у приватну власність ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1, ОСОБА_2 право власності на квартиру АДРЕСА_2.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1\2 частину квартири АДРЕСА_2.
Визнати за ОСОБА_2 право власності на 1\2 частину квартири АДРЕСА_2
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя: Н.П. Нікітенко