- відповідач: Гощанська селищна рада
- позивач: Шугалевич Василь Іванович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Провадження 2/557/485/2020
Справа 557/1253/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 вересня 2020 року смт Гоща
Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Оленич Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Гощанської селищної ради Гощанського району Рівненської області про визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Гощанської селищної ради Гощанського району Рівненської області про визнання права власності.
Перевіривши вищезазначену позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя доходить висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог ст.ст. 175 і 177 ЦПК України.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
У відповідності до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Справа позовного провадження характеризується наявністю двох сторін з протилежними інтересами і спірністю їх майнових та особистих немайнових правовідносин, які передаються на розгляд суду.
Отже, передумовою звернення до суду в порядку позовного провадження є наявність спірних правовідносин та необхідність захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, здійснення, яких є неможливим без судового втручання.
Відповідачем в позові зазначено Гощанську селищну раду Гощанського району Рівненської області, однак зі змісту позову вбачається, що у такому відсутній виклад обставин щодо наявності спору саме між ОСОБА_1 та означеним ним відповідачем щодо визнання права власності на нерухоме майно – квартиру АДРЕСА_1 , зокрема не зазначено яким саме чином відповідач не визнає право позивача, чи оспорює таке його право, що є порушенням вимог п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
Крім того, позивачем до позовної заяви не надано доказів на підтвердження означених вище обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги саме до зазначеного у позовній заяві відповідача, в той час як такий обов`язок позивача визначений ч. 5 ст. 177 ЦПК України.
Згідно приписів вказаної норми закону позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідачем у позові про визнання права власності є будь-яка особа, яка сумнівається у належності майна позивачеві, або не визнає за ним права здійснювати правомочності власника, або така особа, що має до майна власний інтерес.
Водночас з копії довідки Гощанської селищної ради Гощанського району Рівненської області від 18 вересня 2020 року за №02-29/1117 убачається, що будинок АДРЕСА_2 , в якому знаходиться квартира АДРЕСА_3 , право власності на яку просить визнати за ним позивач, на балансі Гощанської селищної ради не перебуває.
Згідно ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Водночас суддя зауважує на тому, що позивачем не обґрунтовані підстави для визнання права власності на майно саме в судовому порядку, адже відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору за їх наявності позивач, на виконання вимог п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, не зазначає.
Позовна заява повинна містити в тому числі і відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору (п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України).
Також слід зазначити, що згідно з ч. 1 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Згідно з ч. 2 ст. 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 4 ст. 95 ЦПК України копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07 квітня 2003 року №55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
При цьому, подані до заяви копії документів (письмових доказів) належним чином не засвідчені.
Таким чином, позивачу необхідно, на підтвердження своїх позовних вимог обґрунтувати такі, зокрема обґрунтувати наявність правового характеру спору між ним та відповідачем, яким останній визначає Гощанську селищну раду Гощанського району Рівненської області, обґрунтувати підстави для визнання права власності на майно саме в судовому порядку, зазначити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, і подати належним чином засвідчені копії документів (письмових доказів).
При вирішенні питання про залишення позовної заяви без руху враховується, практика Європейського суду з прав людини (рішення Суду у справі «De Geouffre de la Pradelle проти Франції», №12964/87, § 28, від 16 грудня 1992 pоку) де зазначено, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких не допустити судовий процес у безладний рух.
З огляду на зазначені обставини, дану позовну заяву необхідно залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, що відповідатиме приписам ч. 1 ст. 185 ЦПК України.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Гощанської селищної ради Гощанського району Рівненської області про визнання права власності - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку не усунення недоліків у визначений судом термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Оленич
- Номер: 2/557/485/2020
- Опис: Про визнання права власності
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 557/1253/20
- Суд: Гощанський районний суд Рівненської області
- Суддя: Оленич Ю.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.09.2020
- Дата етапу: 28.09.2020