- позивач: Кузьмич Наталія Миколаївна
- відповідач: Кузьмич Євгеній Степанович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 162/762/20
Провадження № 2/162/198/2020
ЛЮБЕШІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
29 вересня 2020 року смт. Любешів
Любешівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Савича А.С.,
при секретарі - Гичук О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
01.09.2020 ОСОБА_1 звернулася до суду з даною позовною заявою на обґрунтування вказавши, що 16 березня 2002 року між нею та відповідачем ОСОБА_2 сільською радою с. Гірки Любешівського району Волинської області було зареєстровано шлюб, зроблено відповідний актовий запис № 4 та видано свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 . Від шлюбу народилося троє дітей: доньки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка на теперішній час досягла повноліття. Підставою для розірвання їхнього шлюбу є те, що відповідач щодня влаштовує сварки, здійснює психологічне та фізичне насильство. Неодноразово виганяв її з їхнього будинку, постійно ображає принизливими та нецензурними словами. Позивач повідомляє, що в період з 2005 по 2007 рік вона вже зверталася з позовом про розірвання шлюбу з даним відповідачем, однак тоді їм надали максимальний термін для примирення і за цей період ОСОБА_2 не змінив свою поведінку щодо неї. Їхні відносини значно погіршились, а тому під час розгляду цієї позовної заяви просить врахувати, що психологічне та фізичне насильство відповідач вчиняє на очах у дітей, а інколи - й відносно дітей. Вважає, що їх з відповідачем шлюб фактично припинив існування, подальше спільне життя і збереження шлюбу суперечить її інтересам та інтересам дітей, у зв`язку з чим наполягає на його розірванні. Вважає, що примирення між ними вже неможливе, а тому просить час на таке примирення не надавати та розірвати шлюб. Просить суд шлюб між нею та ОСОБА_2 , зареєстрований 16.03.2002 сільською радою с. Гірки Любешівського району Волинської області, актовий запис № 4, розірвати, залишивши місце проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_6 та ОСОБА_7 з матір`ю - ОСОБА_1 та стягнути з відповідача понесені нею судові витрати по справі.
На призначену дату судового розгляду 29.09.2020 сторони не з`явились. Від позивача надійшла заява про розгляд справи без її участі, проти заочного розгляду справи ОСОБА_1 не заперечила (а.с.15). Відповідач, який належним чином сповіщений про час і місце розгляду справи, на розгляд справи в суд не з`явився, не повідомив про причини неявки у судове засідання, відзиву на позов не подав.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до переконання про задоволення позову на підставі наступного.
Як вбачається з свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 , 16.03.2002 ОСОБА_2 та ОСОБА_8 уклали шлюб, який зареєстровано сільською радою с. Гірки Любешівського району Волинської області, актовий запис № 4. Після реєстрації шлюбу прізвище дружини змінено на « ОСОБА_9 » (а.с.4).
Згідно з ч. 1 ст. 24 СК України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Відповідно до ст. 55 СК України, дружина та чоловік зобов`язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім`ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Чоловік зобов`язаний утверджувати в сім`ї повагу до матері. Дружина зобов`язана утверджувати в сім`ї повагу до батька. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім`ї за свою поведінку в ній.
Як вбачається зі змісту ч. 3 та ч. 4 ст. 56 СК України, кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.
Судом встановлено, що сторони припинили шлюбно-сімейні стосунки через відсутність взаєморозуміння, втрати почуття поваги один до одного, різні погляди на шлюб та сімейне життя. Сторони мають протилежні погляди на сімейне життя і примирення між ними неможливе.
Як вбачається з відповіді від 27.08.2020 № К-78/53/01-2020, у Любешівському відділенні поліції реєструвались звернення ОСОБА_1 щодо вчинення відносно неї домашнього насильства 07.03.2019, 30.11.2019, 26.05.2020 (а.с. 8).
За таких обставин суд вважає, що подальше спільне життя сторін є неможливим, збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, а тому шлюб підлягає розірванню.
Враховуючи те, що відповідач не подав до суду своїх заперечень щодо проживання спільних дітей разом з матір`ю, тобто між сторонами відсутній спір щодо того з ким із батьків будуть проживати неповнолітні діти, тому суд вважає за можливе вирішити питання про залишення проживання неповнолітніх дітей з матір`ю одночасно з вимогою про розірвання шлюбу.
Враховуючи приписи ст. 141 ЦПК України судові витрати у вигляді судового збору, сплаченого позивачем при зверненні із позовною заявою до суду, стягнути з відповідача.
На підставі статей 24, 56, 110, 112, 113 СК України, керуючись статтями 10, 12, 13, 27, 77-81, 141, 247, 263-265 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_10 та ОСОБА_2 , зареєстрований 16 березня 2002 року сільською радою с. Гірки Любешівського району Волинської області, актовий запис № 4, - розірвати.
Визначити місце проживання неповнолітніх дітей ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , разом з матір`ю - ОСОБА_1 .
Стягнути з ОСОБА_2 , на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 840 (вісімсот сорок) грн 80 коп.
Копію рішення після набрання ним законної сили скерувати у Любешівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) для внесення відомостей про розірвання шлюбу до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставляння відповідної відмітки в актовому записі про шлюб.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення судового рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку.
Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
Суддя Любешівського районного
суду Волинської області А.С. Савич
- Номер: 2/162/198/2020
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 162/762/20
- Суд: Любешівський районний суд Волинської області
- Суддя: Савич А.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.09.2020
- Дата етапу: 01.09.2020