Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #89070564

Справа № 938/485/20

Провадження № 2/938/211/20


УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі




       

30 вересня 2020 року                                                        селище Верховина


       Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Чекан Н.М., розглянувши позовну заяву Акціонерного товариства комерційний банк «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,-


ВСТАНОВИВ:


       АТ КБ «Приватбанк» звернувся до Верховинського районного суду Івано-Франківської області з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором на суму 19231,32 грн. з клопотанням про розгляд цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження.

       Підставою звернення до суду з даним позовом є те, що станом на 19.08.2020 року відповідач має заборгованість перед позивачем за кредитним договором у розмірі - 19231,32 грн., яка складається з 10928,03 грн. - заборгованість за простроченим тілом кредита, 754,10 грн. - заборгованість за відсотками нарахованими на прострочений кредит, 7549,19 грн. - нарахована пеня.

       30.09.2020 року від органу реєстрації місця проживання (Верховинської селищної ради) відповідно до вимог ч. 6,7 ст.187 ЦПК України отримано інформацію про зареєстроване місце проживання відповідача.

Позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.  175-177 ЦПК України та віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду, оплачена судовим збором.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Частиною 4 ст. 19 ЦПК України визначено, що для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи, призначається спрощене позовне провадження.

За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Згідно ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує, зокрема, значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі; кількість сторін та інших учасників справи; думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Відповідно до п.2 ч.2 ст.277 ЦПК України за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.

Отже, з метою виконання вимог передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, враховуючи складність справи з урахуванням конкретних обставин справи, необхідно за правилами загального позовного провадження відкрити провадження у справі та призначити справу до розгляду у підготовчому судовому засіданні, відмовивши позивачу в клопотанні щодо розгляду справи у порядку спрощеного провадження .

Найменування або ім`я сторін, їх місцезнаходження або місце проживання:

       Акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" - м. Київ, вул. Грушевського, 1Д, яке представляє на підставі довіреності № №3084-К-Н-О від 08.09.2020 року юрисконсульт Департаменту з супровіду судового та виконавчого провадження АТ КБ «Приватбанк» Гребенюк О.С. (самопредставництво юридичної особи), – м.Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 50.

ОСОБА_1 – АДРЕСА_1 .

На підставі викладеного, керуючись ст. 187-192, 260, 261, 353 ЦПК України, -


ПОСТАНОВИВ:


Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою АТ КБ "Приватбанк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

В клопотанні Акціонерного товариства комерційного банку "Приватбанк"  щодо розгляду справи у порядку спрощеного провадження - відмовити.

Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.

Розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання в приміщенні Верховинського районного суду на20 жовтня 2020 року о 10 год. 30 хв.

Підготовче судове засідання відбудеться в приміщенні Верховинського районного суду Івано-Франківської області (селище Верховина, вул. Жаб`євська, буд. 76).

Відповідач має право у 15-ти денний строк з дня отримання даної ухвали подати суду відзив на позовну заяву, оформлений згідно з вимогами ст. 178 ЦПК України, із долученням до нього доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем, а також документів що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Відповідно до ч.4 ст.178 ЦПК України, копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

На підставі ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи або відомостей, що принижують їхню честь і гідність, а також в інших випадках, установлених законом.

Запропонувати третім особам надати свої письмові пояснення щодо позову, відзиву, відповіді на відзив та заперечення до закінчення підготовчого провадження.

Запропонувати учасникам справи надати відповідь на пояснення третьої особи до закінчення підготовчого провадження.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua/.

Виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання.

Забезпечення доказів судом проводиться за правилами, встановленими ст.116-119 ЦПК України.

Попередити учасників справи про недопустимість зловживання процесуальними правами, шляхом подання завідомо безпідставного позову, позову за відсутності предмета спору або у спорі, який має очевидно штучний характер; умисного неповідомлення про осіб, які мають бути залучені до участі у справі, тощо.

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами.

У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Копію ухвали надіслати учасникам справи разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В підготовче судове засідання викликати учасників справи.

Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.




Суддя                                                                                        Чекан Н.М.













Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація