Справа № 2-2466/2010 року.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 квітня 2010 року
Київський районний суд м. Одеси в складі:
Головуючого – судді Куриленко О.М.
за участю секретаря - Фірко Ю.В.,
розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу,
ВСТАНОВИВ:
15.09.2009 року ОСОБА_1 звернувся до суду з названим позовом та просив постановити рішення, згідно якого стягнути з відповідача суму боргу.
Свої вимоги мотивував тим, що 12.03.2009 року він позичив ОСОБА_2 грошові кошти в розмірі 90 000 (дев`яноста тисяч) доларів США, зазначену суму відповідач зобов’язався повернути 12.06.2009 року, про що написав розписку, яка посвідчує передачу відповідної суми. Однак по теперішній час відповідач ухиляється від своїх зобов’язань, не повертає позичені гроші, тому позивач вимушений звернутися до суду для захисту своїх законних прав.
Позивач у судове засідання з`явився позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з`явився, про слухання справи повідомлявся належним чином за останнім відомим місцем проживання, умови неявки суду не доповів, заяв та клопотань про відкладання судового засідання від нього не надходило, про час та дату судового засідання був сповіщений належним чином за допомогою оголошення в пресі, що не суперечить п.9 ст. 74 ЦПК України.
При викладених обставинах суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача, сповіщеного про розгляд справи належним чином, від якого не надійшло повідомлення про причини неявки, ухваливши заочне рішення у справі, зі згодою позивача, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, так як надані матеріали є повними і достатніми для розгляду справи у відсутності відповідача.
Відповідно до ст. 225 ЦПК України Київським районним судом м. Одеси була постановлена ухвала про заочний розгляд справи.
Правовідносини по справі є цивільно-правовими та врегульовані Цивільним Кодексом України, главою 71, параграфом 1 договір позики.
У судовому засіданні встановлено, що 12.03.2009 року між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 був укладений договір позики, на підтвердження укладення якого в той же день була складена розписка, яка посвідчує передачу ОСОБА_1 відповідачу ОСОБА_2Р грошових коштів в розмірі 90 000 (дев`яноста тисяч) доларів США зі строком повернення 12.06.2009 року (а.с.4). Однак у встановлений договором строк гроші відповідачем не були повернуті.
Згідно ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. Договір позики є укладеним з моменту передання грошей або інших речей, визначених родовими ознаками.
Відповідно до ст. 1047 ЦК України договір позики укладається у письмовій формі, на підтвердження укладання договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, якій посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.
Згідно до вимог ст. 1049 ЦК України позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором.
Згідно пояснень позивача свої зобов’язання за договором позивач виконав у повному обсязі, а саме передав відповідачу грошові кошти у розмірі 90 000 (дев`яноста тисяч) доларів США, а відповідач зобов’язався повернути гроші в строк, вказаний в розписці, однак свої зобов`язання не виконав, гроші не повертає, у судове засідання не з`являється, тобто від виконання своїх зобов’язань ухиляється.
Відповідно до ч.2 ст.11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов’язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов’язанням є правовідношення, в якому одна сторона(боржник) зобовязаний вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов’язку.
Згідно зі ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання, настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до вимог ст. 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний сплатити грошову суму відповідно до ст. 625 ЦК України.
Як вбачається зі ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення.
Але, відповідно до ст.11 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше, як за зверненням фізичних або юридичних осіб, поданих відповідно до вимог цього Кодексу та в межах заявлених позовних вимог.
При викладених обставинах, з урахуванням меж заявлених позовних вимог, суд доходить до висновку, що вимоги позивача про стягнення суми боргу є обґрунтованими, відповідно до вимог ЦК України (в ред.2003 р.), і підлягають задоволенню та необхідно стягнути з відповідача ОСОБА_2 на користь позивача ОСОБА_1 борг за договором позики в сумі 717 840 (сімсот сімнадцять тисяч вісімсот сорок) гривень, що еквівалентно 90 000 (дев`яносто тисячам) доларів США за курсом НБУ на день ухвалення рішення, тобто на 02.04.2010 року (1 долар США = 7,976 гривень) та судові витрати по справі у розмірі 1820гривень.
Керуючись ст.ст. 11, 15,16, 509, 525, 526, 530, 623, 624, 625,1048, 1049,1050 Цивільного Кодексу України, ст.ст. 11, 88,208,209,212,213,214,215, 223,226,228,294 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення боргу - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, який зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1, на користь ОСОБА_1, який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 боргу у розмірі 717 840 (сімсот сімнадцять тисяч вісімсот сорок) гривень, що еквівалентно 90 000 (дев`яносто тисячам) доларів США за курсом НБУ на день ухвалення рішення, та судові витрати у розмірі 1820 гривень.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача протягом десяти днів з дня його отримання.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Київського районного суду м. Одеси заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня оголошення ухвали про залишення заяви без задоволення, а також подання апеляційної скарги до Київського районного суду м. Одеси протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
- Номер: 6/209/113/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-2466/10
- Суд: Дніпровський районний суд м. Дніпродзержинська
- Суддя: Куриленко Оксана Михайлівна
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.12.2017
- Дата етапу: 26.12.2017