УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД Закарпатської області
УХВАЛА
ПРО ВІДМОВУ У ПРИЙНЯТТІ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ ДО РОЗГЛЯДУ
21.08.2006 № 01.25/2-
Суддя господарського суду О.Ф. Ремецькі
розглянувши матеріали за позовом
Прокурора Міжгірського району в інтересах держави в особі Регіонального відділення ФДМУ по Закарпатській області, м. Ужгород та ВАТ „Міжгірський агрокомплекс”, смт. Міжгір’я
ДО товариства з обмеженою відповідальністю „Закарпатлісбуд”, смт. Міжгір’я
ПРО стягнення суми 4472грн. заборгованості по орендній платі за договором оренди №4 від 10.06.2005р.,
ВСТАНОВИВ:
Заява не підлягає розгляду в господарських судах України з огляду на наступне:
Повноваження і функції прокурора в судовому процесі визначені Конституцією України, Законом України, Законом України „Про прокуратуру” та ГПК України, згідно з якими прокурор, як самостійний учасник судового процесу має право представляти у суді інтереси громадянина та держави. В останньому випадку, державу уособлює орган, уповноважений здійснювати функції держави у спірних правовідносинах.
Відповідно до п.2 Резолютивної частини Рішення Конституційного суду України №-рп/99 від 08.04.99р., орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції потрібно розуміти, як орган державної влади чи орган місцевого самоврядування, якому законом надано повноваження органу виконавчої влади. Таким чином, як учасник процесу, прокурор вправі звертатись до господарського суду із позовною заявою виключно у справах, якщо предмет позову випливає із обставин реалізації органом владно-державних повноважень.
Звертаючись із даною заявою, прокурор не навів підстав, які б надавали йому право представляти у процесі інтереси РВ ФДМУ по Закарпатській області та ВАТ „Міжгірський агрокомплекс”, оскільки як випливає із даного позову ці особи в даному випадку виступали як господарюючі суб’єкти та суть спору не випливає із обставин реалізації РВ ФДМУ владно-державних повноважень.
Крім того, згідно статті 36 Господарського процесуального кодексу України при зверненні до господарського суду письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Натомість, Вами додано до позовної заяви не завірені належним чином копії документів, що є порушенням вимоги вказаної норми закону.
Керуючись п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УХВАЛИВ:
У прийнятті позовної заяви відмовити.
Позовні матеріали на 18 арк. повернути прокурору.
Суддя О.Ф. Ремецькі