Справа № 2-150/07
PIШЕННЯ
Іменем України
27 лютого 2007 року
Октябрський районний суд м. Полтави в склад!: Головуючої судді Сороки К.М. При секретарі Гальченко Н.Г Сокол КВ. Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням та заяви ОСОБА_2 про продовження строку зберігання житлового приміщення, -
Встановив:
Позивачка ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2. про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням-квартирою №АДРЕСА_1 в м. Полтаві. посилаючись на те, що відповідач більше як півроку без поважної причини в спірній квартирі не проживає, ніякого зв'язку з квартирою не підтримує. Речей,як1 належать відповідачу, в квартирі немає. Позивачка просила визнати відповідача таким, що втратив право користування квартирою.
В судовому засіданні позивачка та її представник позов підтримала
Відповідач з позовом не погодився та суду пояснив, що він не проживає в спірній квартирі в зв'язку з тим, що доглядає за хворою матерею 1 тимчасово мешкає за адресою м. Полтава АДРЕСА_2.,тому і речі його знаходяться за вказаною адресою.
Представник 3 особи -ЖЕД №2 м. Полтави просив справу слухати без його участі.
Заслухавши думку учасників процесу, суд приходить до висновку про можливість слухати справу у відсутності представника 3 особи. Суд заслухавши сторони, їх представників ,вивчивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення вимог позивачки.
Судом встановленого спірна квартира №АДРЕСА_3 в м. Полтаві була надана сім'ї відповідача ОСОБА_2. на сім'ю з чотирьох осіб житловою площею 37,6 кв.м, згідно ордеру №НОМЕР_1.
Позивачка разом з дітьми : ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 народження проживає в спірній квартирі. Відповідач залишив квартиру ,забрав всі свої речі та з березня 2001 року в квартирі не проживає, зберігаючи лише реєстрацію в квартирі. Відповідач не сплачує за послуги в квартирі, квартплату та не надає ніякої допомоги впродовж п'яти років на утримання та ремонт квартири, ніякої участі не приймає в утриманні квартири та прибудинкової території, та не намагався на протязі більше як п'ять років вселитися в квартиру.
У відповідності до ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається житлове приміщення на протязі 6 місяців. Якщо наймач або члени його сім'ї були відсутні з поважної причини більш як шість місяців, цей строк по заяві відсутнього може бути продовжений наймодавцем, а у випадку спору - судом.
Як встановлено судом відсутність відповідача в спірній квартирі понад шість місяців з причини догляду за хворою матерю не входить в перелік підстав, що передбачені ст.71 ЖК України. Окрім того , відповідач ,подавши до суду заяву про збереження за ним житлового приміщення, в період слухання справи в суді ,не надав висновку лікарської установи за який період часу він здійснював догляд за хворою матерю . та не надав доказів того, що з даною заявою він звертався до ЖЕД-2 м. Полтави про продовження терміну відсутності в спірному житлі.
Зібрані по справі докази, дають підстави суду для задоволення вимог позивачки - визнання відповідача таким, що втратив право на житло в спірній квартирі.
У відповідності до ст.72 ЖК України, визнання особи такою що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності такої особи понад встановленні строк, проводиться в судовому порядку.
Отже суд прийшов до висновку про задоволення вимог позивачки.
Викладене підтверджується матеріалами справи, показами свідків, даними в судовому засіданні.
Керуючись ст.5,10,60,218 ЦПК України,ст.ст.71,72 ЖК України суд, -
ВИРІШИВ:
2
Позов ОСОБА_1. задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням квартирою №АДРЕСА_1 в м. Полтаві.
В задоволенні заяви ОСОБА_2. про продовження строку збереження житлового приміщення за тимчасово відсутнім - відмовити.
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом 10 днів з моменту його проголошення.
Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з моменту подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.