В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 квітня 2010 року місто Біла Церква
Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого – судді підполковника юстиції РИМАРА Є.П., при секретарі ЛОЗІ К.А., за участю військового прокурора Білоцерківського гарнізону підполковника юстиції ОСОБА_2, підсудного ОСОБА_3, захисника підсудного – адвоката ОСОБА_4, потерпілого ОСОБА_5, у відкритому судовому засіданні в розташуванні військової частини А-1552 розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця військової частини А-1552, солдата, -
ОСОБА_3 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Новоукраїнка Кіровоградської області, українця, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, не одруженого, не судимого, призваного на строкову військову службу Новоукраїнським РВК Кіровоградської області -
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України.
Судовим слідством військовий місцевий суд, -
В С Т А Н О В И В:
Військовослужбовець військової частини А-1552 солдат ОСОБА_3, під час перебування на стаціонарному лікуванні у військовій частині А-3122, діючи в порушення вимог ст.ст. 49, 50, 127, 128 Статуту внутрішньої служби ЗС України та ст. 4 Дисциплінарного статуту ЗС України, бажаючи продемонструвати свою уявну перевагу над військовослужбовцем більш пізнього періоду призову, 30 січня 2010 року, біля 16-ї години, перебуваючи в палаті №5 інфекційного відділення, наніс солдату ОСОБА_5 один удар кулаком по схрещених на чолі долоням рук та один удар кулаком в область ока, чим було спричинено потерпілому фізичний біль та легкі тілесні ушкодження у вигляді крововиливу навколо лівого ока.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_3 свою вину визнав в повному обсязі та при цьому показав, що він з 22 січня 2010 року знаходився на лікуванні у військовому шпиталі. 30 січня 2010 року, біля 15-ї години він перебував в палаті №5 інфекційного відділення, де покликав до себе солдата ОСОБА_5, пред’явив йому претензії як військовослужбовцю молодшого строку служби, після чого, наніс потерпілому один удар кулаком по схрещеним на чолі долоням рук та один удар кулаком в область ока. Через це у потерпілого утворився синець навколо лівого ока.
Особистих рахунків з потерпілими він до того не мав. Більше ніяких ударів нікому не наносив.
Крім особистого визнання, вина підсудного ОСОБА_3 в скоєному злочині підтверджується добутими під час досудового слідства та розглянутими у судовому засіданні іншими доказами, які не викликають у суду сумнівів у своїй достовірності, підсудним та іншими учасниками процесу не заперечуються і підтверджуються в повному обсязі. За клопотанням прокурора, яке підтримали інші учасники процесу, судове слідство судом проведено у відповідності до вимог ч.3 ст.299 КПК України. При цьому судом їм роз’яснено, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Військово-лікарською комісією підсудний визнаний придатним до військової служби.
Таким чином, дії ОСОБА_3, який, будучи військовослужбовцем строкової служби, порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності між ними відносин підлеглості, спричинивши такими діями потерпілому солдату ОСОБА_5 легкі тілесні ушкодження, суд кваліфікує за ч.2 ст. 406 КК України.
При призначенні покарання підсудному суд визнає і враховує, як обставини, що пом’якшують його відповідальність, те, що ОСОБА_3 щиро розкаявся у вчиненому злочині, повністю визнав свою провину, дав негативну оцінку своїм діям, вибачився перед потерпілим, останній прийняв його вибачення та просив суворо не карати підсудного, а також те, що підсудний до кримінальної відповідальності притягається вперше, як до військової служби, так і під час її проходження характеризується позитивно, є потерпілим від аварії на ЧАЄС.
У той же час, при прийнятті рішення по справі суд враховує схильність підсудного до систематичного вчинення правопорушень.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 299, 323 - 325, 332 КПК України, військовий місцевий суд Київського гарнізону, -
П Р И С У Д И В:
ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України, за якою призначити йому покарання у виді тримання в дисциплінарному батальйоні, строком на 6 (шість) місяців.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_3 рахувати з 21 квітня 2010 року.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_3 – нагляд командування військової частини А-1552 – змінити на взяття під варту і до набрання вироком законної сили утримувати його на гауптвахті Центрального управління військової служби правопорядку по місту Києву та Київській області.
Вирок може бути оскаржений і на нього може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим у той же строк, з моменту вручення йому копії вироку.
ДІЙСНА ЗА НАЛЕЖНИМ ПІДПИСОМ.
З ОРИГІНАЛОМ ЗВІРЕНО:
ГОЛОВУЮЧИЙ ПО СПРАВІ
ПІДПОЛКОВНИК ЮСТИЦІЇ
Є.П. РИМАР
- Номер: 1/2407/17/12
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-52
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Римар Євгеній Петрович
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено до судового розгляду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.03.2011
- Дата етапу: 01.04.2011